Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu aveam pe van acele pneuri de care zici Vitriol si am fost foarte dezamagit! Se tocesc foarte repede si sunt la fel de "bune" la franare mai ales pe ud precum Kormoranul! :|

    Comment


    • PCH mersi ca mi-ai zis... oare se merita diferenta intre dunlop si BFG? unde sunt facute BFG-urile?

      sigpic

      Comment


      • Sony, greseala mea, indice 91T este corect, nu 82T.
        Se merita cu varf si indesat. Dunlop-urile sunt cam tot ce ai vrea de la o anvelopa, in afara de durabiliatate. Si pana la urma, daca stai sa te gandesti, si cu Dunlop-urile poti merge 60-70k (eu cu siguranta o sa merg), ceea ce este mai mult decat ok.
        PCH, am mers si eu cu Van-ul echipat cu GT3, dar in nici un caz nu le poti compara cu Kormoran, dar nici cu Dunlop SP Sport 01.
        O anvelopa foarte buna ar mai fi Goodyear Hydragrip si este cam la aceiasi bani cu Dunlop SP Sport 01.
        Last edited by vitriol; 26 April 2011, 13:55.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • deci in bani de dunlop altceva mai superior nu exista... oricum mi-as dori sa nu apuc sa mai schimb anvelopele pe aceasta masina , as prefera alta masina

          sigpic

          Comment


          • eu am folosit 3 ani masina cu acele cauciucuri si pe ploaie era dificil de franat cu ele...plus ca la 30.000 km erau facute franjuri....poate am nimerit eu un lot mai prost, masina era 2008! faza dura ca aveam 3 vanuri in firma, toate incaltate la fel si toate au fost proaste! mie nu imi plac....diferenta de la michelinul de pe berlina si cauciucurile de pe van era uriasa! nu am motive sa inventez ))

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Nu au termen de pastrare, dar cand se cumpara un cauciuc se cauta sa fie de maxim 3 ani fabricat. Cum ti-am zis, acum are 6 ani, daca il mai tii tu 3-4 ani, va avea un deceniu. Cauciucul imbatraneste in timp, chiar nefolosit.
              Ce model e, P6000?

              da este p 6000
              are vreun ajavantaj sau dezavantaj

              Comment


              • PCH, te cred pe cuvant, eu am mers prea putin ca sa dau un verdict.
                Un prieten ma intreba ce anvelope sa-si ia si era chitit pe SP sport 01, dar cand a ajuns la magazin, i-au facut aia o oferta pentru Pirelli P Zero. Dupa doua saptamani de mers cu ele, mi-a zis ca ii pare rau ca nu a ramas la Dunlop, P Zero sunt bune spre foarte bune, pe uscat, dar pe umed lasa de dorit. Deci nici macar P Zero nu sunt mai stralucite.
                @luckyonro, sa nu te astepti la ceva extraordinar de la ele. Ce sa zic... avand in vedere ca e criza, daca tot il ai pe asta gratis (fie el si mai vechi), mai cumpara unul si pune-le pe spate.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • rotile sunt de la masini avariate.din dezmembrari.(roti de rezerva)

                  Comment


                  • Am fost in CAREFOUR Militari si m am uitat la cauciucuri. cica erau la oferta cauciucuri Daytona made in France. aveau 195/65/15 DOT de prin 2010 pe la inceputuri si 225/45/r17 cu Dot de prin 2009.Mare grija la ce cumparati daca sunteti interesati.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Dayton-scumpe si slabute. Carfur astia le vand cu predilectie vad.

                      Comment


                      • Daca platesc bine, de ce nu?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Pai nu-i prost cine cere..............
                          Dayton de iarna de exemplu s-au vandut in noiembrie anul trecut, doar cand s-au epuizat stocurile la celelalte marci in tot orasul. Asta zice ceva de raportul pret/calitate, este?

                          Comment


                          • Mi se pare normal.

                            Eu, sincer iti zic, n'am auzit de Dayton pana sa'i vad in Carefour.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • am luat doua michelin de vara la 600 lei ambele.http://www.okazii.ro/catalog/5442348...ntent=anvelope ,roti michelin energy 185/65/15&utm_medium=CustomZone&utm_campaign=CustomZone

                              Comment


                              • revin de la postul de mai demult

                                m-am uitat pe jante si pe ele scrie 7J, nu stiu ce inseamna asta dar le-am incaltat cu cauciucuri de iarna 185/65/r15 2 motrio winter far away si 2 debica snow nu mai stiu cum....ce parere aveti, risc prea mult cu jentile alea ce imi recomandati?va multumesc
                                cea mai buna masina e cea pe care o ai

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google