Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu mi-am luat Fulda185/65/15 la 195 ron bucata, cu montaj si echilibrat inclus si sunt super multumit. Ca sa ajung acasa, urc o panta frumusica si de cata ori ninge, ma felicit pentru alagerea facuta. Urc de parca as fi pe senile. Oricum am urmat sfaturile de pe forum (multumesc baieti) si mi-am cumparat si un set de jenti de tabla (am gasit unele noi la 100 ron/ bucata). Acum am roti de iarna si nu cred ca mai cumpar cauciucuri cat o sa tin masina.
    Logan Prestige 1.5 dc 85 CP, albastru mineral

    Comment


    • crististreulea credeam ca ai postat pe youtube momentul cu slalomul de la Sibiu. Asa ... tot degeaba, nu te credem
      Glumeam
      Orcum baieti daca aveti vreo nelamurire in legatura cu cauciucurile (iarna\vara) ar trebui sa ascultati de streulea,... va asigur ca stie mai mult decat multi de aici :-P
      Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul.

      Comment


      • Originally posted by digedags View Post
        crististreulea credeam ca ai postat pe youtube momentul cu slalomul de la Sibiu. Asa ... tot degeaba, nu te credem
        Glumeam
        Orcum baieti daca aveti vreo nelamurire in legatura cu cauciucurile (iarna\vara) ar trebui sa ascultati de streulea,... va asigur ca stie mai mult decat multi de aici :-P
        chiaaaaaaar? da ce iau murit laudatorii

        Comment


        • Originally posted by digedags View Post
          crististreulea credeam ca ai postat pe youtube momentul cu slalomul de la Sibiu.
          off topic: acum 11 ani nu se stia ce-i ala youtube

          iar tu petroman, se pare ca ai citat postul anterior, ca sa nu mai pun ca esti si offtopic!
          din regulament iti citez:
          14. Butonul Quote ("citat") ajuta în momentul în care se doreste citarea unui pasaj din alt post (propriu sau apartinând altcuiva), pentru a face referire la el. Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, în caz contrar acesta se va repeta în mod inutil.
          Last edited by crististreulea; 17 January 2008, 23:59.
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • eu unul merg cu cauciucurile ecocomtinental 3 cu care a venit masina, nu am avut probleme cu ele pe zapada, m-a furat doar odata de cur intr-o curba dar eu am gresit i-am dat tare daca mergi cum trebuie nu cred ca ai probleme...
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by petroman View Post
              chiaaaaaaar? da ce iau murit laudatorii
              off topic:
              petroman, nu inteleg ce-i de ras?
              Nu il laudam, dar omul chiar a lucrat in domeniu cativa ani buni si credeam ca poate il ajuta pe diavolutu.
              Dar daca chiar vrei sa razi atunci razi de cei 85 de cai sau 86 de cai sau 85 de cai .... na pai nu se stie dar ... hai sa radem
              Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul.

              Comment


              • posibil sa iau warn - dar nu mi-au placut niciodata pupatorii in f...

                Comment


                • off topic:
                  pupator in f... ? mai da tare esti. Oare de ce as face asta?? Sa stii ca pe la noi prin banat nu se practica asta. Hai sa incheiem ca vad ca un sfat pentru unii e un pupator in f... pentru alti
                  Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul.

                  Comment


                  • eu cred ca trec inapoi la alea de vara... )
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • eu cred ca ar mai trebui sa astepti o luna dupa care urci noile gume pe 45 de vara. o sa dea bine cu noul body kit. ochiul care cunoaste vede ca ai suspensa coborita, nu trebuie sa pui noile gume ca sa scoti asta in evidenta
                      btw, doar tu te plingi ca nu se vede suspensia cobirita
                      Last edited by crististreulea; 18 January 2008, 00:38.
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • Nu te grabi sa le schimbi ca iarna nu si-a spus nici pe departe ultimul cuvant.
                        Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul.

                        Comment


                        • te minte nu mai vine iarna numai eu sa merg cu cauciucuri de vara
                          sigpic

                          Comment


                          • si eu miam pus 195/65/15 si sta parca mai bine

                            Comment


                            • adica mai sus? cum sa stea mai bine, cand peretele lateral e si mai ianlt decat la 185/65r15? e mai lata anvelopa, ok, dar si cu 2cm mai inalta, deci pe viraje luate "sportiv" nu vei avea un castig extraordinar...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • 195/65/15 e mai inalt ca 185/65/15.
                                ca sa pastrezi proportia trebuie sa urmaresssti asta:
                                185/65/15
                                195/60/15
                                205/55/15
                                215/50/15
                                ca sa respecti diametrul rotii stock
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google