Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @gusi: Iti recomand Dunlop, e diferenta de 40 lei la anvelopa, nu e asa de mult.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Salut Andrei! Stiu ca nu pare mult, dar acum conteaza la mine...Am gasit SAVA ESKIMO S3-200 lei/buc. Si DEBICA FRIGO 2 la 190 lei/buc. Stiu ca Dunlop e mai bun, dar nu sunt vitezoman si o sa incerc sa aleg intre astea doua...Am mai gasit si DUNLOP WINTER SPORT M3 la 233 lei/buc.
      Last edited by Gusi; 31 July 2008, 14:43.
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • Pai nu conteaza daca esti sau nu vitezoman, ca nu la asta te ajuta cauciucurile de iarna. Conteaza sa te scoata mai bine din zapada, sa aiba profilul bun si materialul de rulare la fel.
        Dintre cele 2, alege Debica, clar.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Iarna care a trecut a fost a doua iarna cu barum polaris 2 si mai merg cel putin o iarna . Si impotmolit nu am ramas pe nicaieri
          sigpic

          Comment


          • Un set de anvelope de iarna folosite cu cap pot tine jumatate din viata masinii.
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • Masina mea a venit echipata cu anvelope "Continental".Cum se prezinta iarna? Merita schimbate in sezonul rece?

              Comment


              • Nu merita, e MUSAI. Vara sunt foarte bune dar iarna sunt adevarate patine.

                Comment


                • Continental-urile fiind numai de vara, da, trebuiesc luate si de iarna, eventual tot Michelin/Continental.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Am si eu o problema, pe care am descoperit-o doar ieri, scriu aici pentru ca thread-ul ' Cauciuc Putin Ciupit ' era inchis si nu am mai facut altul. Am gasit o ciupitura cam de marimea unghiei de la degetul mic al mainii, vreau sa va intreb daca mai pot circula in siguranta cu el, e cauciucul fata dreapta, adancitura e de 1-1,2 mm dupa ochiometru. Nu stiu cati km am facut cu el asa, o sa circul mai cu grija acum. Astept sfaturile si parerile voastre, ms.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Chiar nu primesc si eu un sfat ceva..?

                      Comment


                      • Ideal ar fi sa-l schimbi, dar daca nu iti permite bugetul pune-l ca si rezerva pana poti sa il schimbi. Poate ca el ar mai merge multi km, dar nu e bine sa risti.

                        Comment


                        • Bugetul nu imi permite acum, mai ales ca trebuie sa le schimb pe amandoua odata. Cea mai buna solutie de moment e inlocuirea cu rezerva. Sguranta deci nu mai pot avea in ea. Ms.

                          Comment


                          • Cine a auzit/folosit anvelope NEXEN? Vad ca tot sunt oferte peste oferte cu Nexen...
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Eu nu stiu de ce va complicati voi atat cu anvelope de care nu a auzit nimeni. Acum 15-20 de ani majoritatea aveau dacia 1310 si nu gaseai decat Victoria. Toata lumea stia cat de proaste erau, dar aia era, nu aveai de unde sa alegi. In schimb acum gasesti peste tot anvelope cu care au mers generatii intregi in toata lumea precum: Michelin, Goodyear, Dunlop, Bridgestone si asa mai departe. Acum lumea inca se mai uita la 40-50 de lei diferenta (de multe ori si mai putin) si prefera sa mearga la noroc (ca la loterie). Oameni buni in primul rand trebuie sa va ganditi ca anvelopa e singurul contact al masinii cu carosabilul. "cauciucul" ala este un factor determinant in franare si in directie.
                              Si in plus de asta o anvelopa de renume te tine cu 20-30% mai mult decat una ieftina, deci exact diferenta aia la care te uiti cand cumperi o anvelopa.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Eu am dunlop sport sp 01, 216 lei bucata, de vara. Inca nu am prins o ploaie cu ele. Sper ca sunt mai bune ca alea kormoran pe timmp ploios

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google