Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare...Am un logan 1,5 dci 85 cp incaltat cu anvelope michellin...Aveti idee de care sunt?..Iarna/vara/mixte ..Nu prea am vazut sa scrie ceva pe ell..Ms anticipat

    Comment


    • Am si eu gume michelin energy pe logan abs+ si am rulat cu ele si iarna trecuta..Si sper sa rulez si iarna asta cu ele..Doar ca fa c schimbul de roti fata spate.

      Comment


      • In seara asta am gasit o oferta tentanta in DEDEMAN,TIGAR 185/65/15 135RONI,195/60/15 140 RONI.Este cineva care stie mai multe despre aceasta marca,pretul este cam dubios,la ochi asa arata bine,dar....
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • Hai sa'ti zic parerea mea : o data in viata iei cauciucuri de iarna pentru masina .... Macar atunci ia ceva de calitate ... Nu tot felul de tampenii. Un cauciuc ok de iarna se invarte in jurul pretului de 350-400 ron .

          Comment


          • Incercati in Metro! Eu am luat de la ei Dunlop M3 Sport de iarna la 180 lei!!! Marimea e cea standard!
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • Salut,

              Cine poate sa-mi spuna impresii (plusuri/minusuri) despre Barum Polaris 2?

              Comment


              • La ce presiune se umfla cauciucurile de iarna??? Presiunea recomandada de fabricantul masinii este 2.2 bar. Am pus cauciucuri de iarna, le-am unflat la 2.2 si
                sunt cam...Turtite, mai ales pe fata.

                Comment


                • Daca sti sigur ca manometrul indica corect nu ai de ce sa-ti faci griji!La anvelopele radiale asa se intampla de obicei, par mai "moi"
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Originally posted by lucialina View Post
                    Incercati in Metro! Eu am luat de la ei Dunlop M3 Sport de iarna la 180 lei!!! Marimea e cea standard!
                    Se ofera si montaj? Contra cost/gratuit?

                    Comment


                    • Ce stiti de anvelopele "America" ? Cica ar fi fabricate de Continental, m-ar interesa niste pareri despre ele, ca am gasit la un pret de 170RN/buc. Si mi lea recomandat ca ar fi foarte bune pentru iarna. Daca nu sunt bne, poate imi recomandati ceva in pretul de max 200RON/buc.

                      Comment


                      • Originally posted by dan.Gutu View Post
                        In seara asta am gasit o oferta tentanta in DEDEMAN,TIGAR 185/65/15 135RONI,195/60/15 140 RONI.Este cineva care stie mai multe despre aceasta marca,pretul este cam dubios,la ochi asa arata bine,dar....
                        Tigar am eu. Sunt licenta Michelin, de fapt se spune TIGAR, member of Michelin Group si sunt produse la sarbi. Sunt deja la a doua iarna cu ele. Recomand. Am dat iarna trecuta 600 roni pe 4 bucati.

                        Comment


                        • Eu am echipato azi cu debica frigo 170 lei buc sunt super
                          Attached Files

                          Comment


                          • Tigar am pus si eu acum o saptamana..170ron bucata ,montaj si echilibrat inclus..Ca o prima observatie ,am o aderenta muuult mai buna decat cu navigator..

                            Comment


                            • Salut . Am mers ieri ptr prima oara cu cauciucuri de iarna pe zapada mare(in jur de 40 cm,cine cunoaste zona sacele din Brasov)) Am condus de 10 ani iarna numa cu cauciucuri de vara si nu am avut niciodata probleme. Anul acesta am luat debica frigo directional de iarna .E o diferenta de la cer la pamant!!! Nu am sa mai conduc iarna cu cauciucuri de vara in viata mea,SERIOS! Sigur conteaza si experienta anilor de condus...Dar....Am mers la fel de bine ca aia cu lanturi(nu era gheata) Sincer puneti bani si luati iarna gume de iarna,nu va uitati la bani si sa nu cumva sa luati numa 2-a.
                              acum ma gandesc serios sa imi cumpar si ptr vara 4 cauciucuri mai bune (eventual cu profil V) am avut prb cu acvaplanarea...
                              Apropo ptr cei ce ziceau ca in zapada la logan trebuie gume mai inguste...Sincer in zapada mai inalta decat bara Eu am deschis drumul cu 185\65 R15 (nu consider a fi nevoie de pneu mai subtire(nu contest ca acela ar fi mai bun...Dar...Nu cred ca e nevoie...In plus cu cat e mai lat pneu franeaza mai bine)
                              Last edited by gyuriro; 23 November 2008, 11:46. Reason: am gresit ceva

                              Comment


                              • Da intr-adevar cele de iarna isi fac treaba.
                                Si nu e necesar ca sa fie mai inguste...Sigur ca daca mergi doar prin nameti de 40 cm cum spui tu...Cele mai inguste au un avantaj, dar daca vrei sa te mai si opresti pe zapada, gheata, iti trebuie mai late.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google