Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sava Intesa, Kleber Dynaxer, tot pe acolo costa si au performante asemanatoare cu BF Goodrich, la care, asa cum am zis mai sus, e deranjant cat de fragile sunt pe flanc.

    Comment


    • Si care-s alea (cele mai) tari pa flanc?

      Comment


      • Cele mai tari nu stiu care-s, dar n-am avut probleme cu Dunlop, Kleber, Debica, Barum, ca sa le enumar pe ultimele folosite.
        Un BFG de pe alta masina, aproape nou, abia a atins bordura, la viteza mica si a facut fas.

        Comment


        • Originally posted by Kojak View Post
          Si care-s alea (cele mai) tari pa flanc?
          din cate stiu, michelinurile. si prin extensie, probabil ca si kleber.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Cele mai tari nu stiu care-s, dar n-am avut probleme cu Dunlop, Kleber, Debica, Barum, ca sa le enumar pe ultimele folosite.
            Un BFG de pe alta masina, aproape nou, abia a atins bordura, la viteza mica si a facut fas.
            ce zici tu cred ca nu e ceva intalnit foarte des
            intru in al patrulea an cu bf goodrich g-grip fabricate in romania, si n-am patit nimic de genul si masina a vazut cam toate genurile de drum inclusiv lacul bolboci - piatra arsa si dj 713 inainte de asfaltare cu 5 oameni in masina
            bf goodrich apartine tot de grupul michelin

            Comment


            • Poate. Dar e de ajuns sa ti se intample odata, ca nu vrei sa mai ai de-a face cu marca.
              Eu la Piatra Arsa tot inainte de asfaltare am urcat cu Dunlop-uri, cauciucuri care au vazut toate categoriile de drum posibile.

              Comment


              • Un amic a patit exact ce a zis mr,k dar cu un pirelli winter carving nou nout, a luat un colt de piatra mai ascutit si aia a fost, cauciucul nu se mai poate reface, se vede ca flancul este gros dar tot piatra e mai dura
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Daca cineva a avut o problema cu un anumit model de anvelopa, nu trebuie generalizat. Sigur se va gasi cineva, ca sa fi avut probleme cu o anvelopa premium, mult laudata.
                  Si atunci ce facem, revenim la roti de lemn?!
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Revenim la Kormoran. N-am auzit pe nimeni care fi taiat flancul, care sa fi facut galme + ca sunt "olsizăn" si merg la fel de bine si vara si iarna + (bonus) tin si cate 100k.

                    Asa, am auzit multa lume ca SP 01 sunt muci, ca se tocesc repede, ca toate fac galme, iar eu merg cu ele de mai bine de 50k si nu am ce sa le reprosez.

                    Nota: Primul paragraf al acestui post, este, desigur, un pamflet si trebuie tratat ca atare.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • La mine nu a fost piatra, stim cu totii cum e o bordura cu muchie rotunjita, va dati seama ca nu am parcat ca la WRC, cu frana de mana langa bordura.

                      E o parere personala, fara BFG daca nu mergi pe drumuri fara gropi.

                      Comment


                      • Eu am mers cu BFG, de vara, pe to' felu' de drumuri. Ciudat, dar n-au patit nimic.
                        Idem, un prieten are BFG de iarna de vreo 4-5 ani... inca merg si-alea. Deci 2-1, pentru mine, K!
                        Asa ca, va intreb inc-o data: despre ce vorbim?!

                        Nu contesta nimeni, exista exceptii, pot exista si loturi nasoale, dar asta se intampla si la BFG, si la Michelin si la ce vreti voi.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • hai ca asta cu flancurile moi la BFG ar fi un dezavantaj e cea mai tare

                          Comment


                          • Astea-s cele mai tari pa flancuri!
                            Attached Files

                            Comment


                            • Asa s-a spus asta toamna si de Viking Snowtech II, ca-s varza, ca fac bolfe, ca una alta si iata-ma aproape la sfarsit de iarna cu ele intacte + ca la tractiune si franare pe zapada te uimesc...
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                Astea-s cele mai tari pa flancuri!
                                confirm!
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google