Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam era de asteptat sa fie DOT-ul de 4-5 ani.
    Si Vadrexim a vandut in vara Dunlop SP01 la 180 de lei, DOT de 2010.

    Dar nah, la banii astia, sunt care vand sh-uri "ca noi", "doar putin uzate", cu DOT de 2008. Iar noi, Fastresponse sunt >300 de lei, un compromis poate fi facut .
    Cel mai mult imi place expresia " nu au fost rulate in tara", , de parca in strainatate nu se uzeaza gumele de la asfalt.
    Last edited by mr.K; 10 February 2015, 09:42.

    Comment


    • Mda, m-am desumflat, am discutat si eu, tot ce inseamna promotie sunt fabricatie 2010, dar au garantie 3 ani, si eu doar ce-am aruncat in toamna anvelope fabricatie 2010(ma rog, si uzate).
      Last edited by andreyi; 10 February 2015, 09:45.

      Comment


      • Pai voi ce credeati dragilor? Ca totul e ieftin si bun?
        Adaosuri mari se gasesc in industria carnii, telecomunicatii, alimentatie publica si prestari servicii (am mai ratat si altele).
        Cine face distributie nu poate da discounturi foarte mari! Iar daca le va da, produsul va avea o problema.
        Nu mai cautati chilipiruri!!!

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          Nu mai cautati chilipiruri!!!
          Perfect de acord, aşa ceva NU există!

          Comment


          • Discount mare nu poti obtine, dar adaosul super mare spre nesimtit se practica in mod curent in Romania, asa ca trebuie sa cercetezi bine piata pana gasesti pretul cel mai bun.

            Si nu doar in Romania, e evident motivul pentru care gumele alea au ramas nevandute din 2010 pana in prezent, prin cine stie ce depozit european.

            Cine face 50k in 2015, poate sa comande linistit o guma din 2010. Cine vrea sa le tina ani de zile pe masina, nu e chiar ok.
            Last edited by mr.K; 10 February 2015, 10:31.

            Comment


            • Originally posted by raduprov View Post
              eu vreau mai multe pareri despre michelin alpin a4,la ele imi sta capul

              Am io alpin a 4 pe spate. Conti ts830 le sunt superioare in zapada in ceea ce priveste tractiunea (o iarna le-am avut pe fata)...in rest sunt excelente!


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Discount mare nu poti obtine, dar adaosul super mare spre nesimtit se practica in mod curent in Romania, asa ca trebuie sa cercetezi bine piata pana gasesti pretul cel mai bun.

                Si nu doar in Romania, e evident motivul pentru care gumele alea au ramas nevandute din 2010 pana in prezent, prin cine stie ce depozit european.

                Cine face 50k in 2015, poate sa comande linistit o guma din 2010. Cine vrea sa le tina ani de zile pe masina, nu e chiar ok.
                Corect, se practica. Insa daca doar 2-3 vand mai ieftin si ceilalti au preturi asemanatoare, asta nu inseamna ca au toti adaos urias.
                E nasol ca nu se aplica legile, pt ca adaosul comercial in unele parti nu trebuie sa depaseasca 300%. Insa sunt situatii in care el depasesc cu mult, ceea ce este aberant!

                Comment


                • Io'te aici un pret pe masura DOT-ului, la Dunlop Sport FastResponse:

                  PreÈ› redus la Anvelope ieftine | Cauciucuri online în magazinul online. Comandă cu reducere pe site sau telefonic orice anvelopă sau set de Anvelope ieftine | Cauciucuri online la cel mai bun preÈ›. Livrare rapidă în toată È›ara. GaranÈ›ie 3 ani. Oferte Cauciucuri ieftine È™i de calitate pentru maÈ™ina ta.

                  Comment


                  • Unde scrie DOT-ul, ca nu-l vad?
                    Cam ala e pretul pentru FastResponse, bine, indicele de viteza e doar pentru unii loganisti, care au atins 200/ h cu bolidu'.

                    Comment


                    • Zic si io...n-am sunat sa intreb, dar banuiesc ca la pretul ala "corect", sunt proapete.

                      Comment


                      • Pai la observatii scrie MARE an fabricatie 2009 !


                        Sunt ca unele vinuri se pare ...

                        Eu ca am luat cu 1000 si un pic de lei conti cu dot 2014 ce sa zic, incep sa ma oftic
                        Sent from my Nokia 3310 using Morse.
                        Last edited by mumus; 10 February 2015, 11:59. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Nu ma pricep...7.44Kg / per anvelopa de vara, e mult, putin, se incadreaza in medie?

                          Comment


                          • Important e sa cantareasca la fel si perechea ei de pe ax.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Asta stiu, da' zi-mi daca e mult sau putin, daca stii.
                              Sper exemplu, una de iarna cam cat are?

                              Comment


                              • E in grafic, roata completa are cam 15 Kg.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google