Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pt cei care aveti pe masina, va rog sa imi spuneti pareri despre dunlop sp sport 01. Cum se comporta? Pana acum am auzit de bine.

    incet, incet am ajuns la anvelopele de peste 200 lei/buc

    ce sa aleg intre continental ecocontact 3 si dunlop sp sport 01 ???

    mai mult ca sigur ca una din astea o sa aleg
    Last edited by gigiman; 10 March 2010, 17:38. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • dunlop sp sport, da' zic pe ghicite, pt ca nu le-am testat. vezi si tu pe net niste review-uri, ce zic altii...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • poate, poate le-a testat cineva, chiar pe amandoua

        Comment


        • am eu dunlop sp 01:
          pro: pe ploaie sunt f bune - nu prea ai sanse sa derapezi(am intrat intr-o baltoaca foarte adanca - la o viteza de peste 60km/h masina s-a infranat dar nu am simtit ca la alte anvelope sa fuga spatele sa traga intr-o parte sau chestii de genul asta)
          pe uscat iarasi ai aderenta buna pe curbe pe franare samd...

          contra: -daca alergi la liniute sau alte chestii d-astea nu prea sunt indicate deoarece nu se lipesc asa bine pe asfalt la startul de pe loc.
          B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

          Comment


          • Eu folosesc Conti Eco3 pe Logan si Dunlop pe BMW, dar nu sunt SP Sport 1 ci o versiune cu profil in V...deci nu as putea sa ma pronunt obiectiv. Cert este ca fiecare echipate pe masini diferite se comporta mai bine decat ai nevoie, chiar si la un condus destul de agresiv in ce priveste traficul din oras sau afara. Iarna sunt skiuri, insa
            Last edited by darksid3; 11 March 2010, 12:00.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Deocamdata este un plus pentru dunlop sp 01

              Comment


              • Salutare...
                Am si eu o problema sa zic asa...as vrea sa achizitionez 2 cauciucuri Dunlop Sport 01 si acuma vine marea dilema...am observat ca pe cauciuc nu au precizat un sens de rotatie, ci numai OUTSIDE / INSIDE.daca e sa ma iau dupa designul Hydro Paddle,anvelopa montata pe partea stanga a masinii arunca apa in exterior,dar anvelopa montata pe partea dreapta aduna apa sub anvelopa...sper sa fi inteles ce am vrut sa zic

                Atasez si o poza sa va dati seama ce am vrut sa zic.

                Numai bine!
                Attached Files

                Comment


                • asa sunt toate anvelopele asimetrice ("in oglinda") respecta numai OUTSIDE / INSIDE

                  la ce pret ai gasit bucata? ca si eu sunt in cautari

                  Comment


                  • seba ce parere ai despre goodyear vector 5+ le-ai testat?

                    Comment


                    • pai nu am zis ca nu trebuie sa respectam montajul...marea dilema e ca pe anvelopa de pe partea dreapta nu prea e cum trebuie
                      am explicat si dc

                      iar ca pret...undeva in jurul sumei de 250 de lei bucata asta pe net ca la magazine nu cred ca gasesti mai ieftine...ai gasit tu ceva mai bun?

                      Comment


                      • Treaba cu Outside / Inside, face parte din principiul gandit de proiectanti, cu siguranta. E clar ca s-a luat in vedere aspectul descris de tine. Probabil, in niste teste mai aprofundate s-ar vedea avantajul...deci cel mai bine e sa le montezi exactt cum e indicat
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • De montat oricum se vor monta exact cum stie pe ele,dar partea nasoala e ca ceva tot e putred la mijloc...am mai cautat pe net si nu am gasit o explicatie buna la problema asta...cred ca o sa ma orientez catre alte anvelope...nu ca astea ar fi rele...ca multi le lauda,dar...

                          Comment


                          • Nu vad de ce sa fie ceva putred...Conti Eco 3 sunt pe principiul asta si pe umezeala se comporta foarte bine...mai sa nici nu-ti dai seama cand e uscat sau ud pe jos. Am dat exemplu asta pentru ca stiu ce le poate "pielea"
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • in metro la oferta 238 lei/buc dunlop sp01
                              Last edited by gigiman; 11 March 2010, 13:58.

                              Comment


                              • Originally posted by darksid3 View Post
                                Nu vad de ce sa fie ceva putred...Conti Eco 3 sunt pe principiul asta si pe umezeala se comporta foarte bine...mai sa nici nu-ti dai seama cand e uscat sau ud pe jos. Am dat exemplu asta pentru ca stiu ce le poate "pielea"
                                eu am conti pe masina si nu odata am aflat limita de aderenta pe umed, care e sub limita aderentei pe uscat. umed insemnand averse..
                                Last edited by bogdan_1984; 11 March 2010, 14:03.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google