Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mi-au ajuns si mie astazi cauciucurile... Dot-ul este mai nou decat ce mi s-a spus 0415...
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • final de ianuarie...deci fierbinti gumele , ce sa mai.
      sa le rulezi sanatos!

      Comment


      • ms, dar merg pe masina la 'al batran... cat priveste seriozitatea, ii recomand pe baietii de la care am cumparat...
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • ...pai si pe a ta? nu le schimbi, sau nu e cazu'?

          Comment


          • Sa-mi cada mausul din mana, ete oferte la emag
            215 lei ts850 ...
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • ale mele le-am luat primavara trecuta si nu au decat vreo 7-8k de km...
              Attached Files
              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

              Comment


              • toyo...mijto

                Comment


                • Originally posted by popavlm View Post
                  ale mele le-am luat primavara trecuta si nu au decat vreo 7-8k de km...
                  Aia da, frumos si bun
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Anvelopa Vara Michelin Energy Saver+ Grnx 185/65 R15 88 T -283.95 lei
                    Anvelopa Vara Michelin EnergySaver 185/65 R15 88 T-276.56
                    pe emag. Pret bun, zic eu.


                    sau
                    Anvelopa iarna Michelin Alpin A4 185/65 R15 88T-215 lei- pomana



                    Anvelopa vara Toyo Nanoenergy 3 185/65 R15 88 T-236.56 lei-par interesante.
                    Last edited by mr.K; 18 February 2015, 14:44.

                    Comment


                    • mai bine iei energy saver decat anergy saver plus, care am inteles ca nu mai sunt asa de reusite.
                      si uite un pret mai bun...


                      alpinurile 4 la 214 sunt pomana. daca aveam cascaval le schimbam pe ale mele, desi o mai duc o gramada. doar ca sa stiu ca sunt noi.

                      Comment


                      • Ceva interesant.

                        Eticheta pentru anvelope / Clasa de eficiență

                        Noi comercializăm anvelope noi pentru autoturisme, care nu sunt mai vechi de 2 ani.

                        În această perioada, sunt anvelope etichetate (începând cu data de producție 01.07.2012) și fără etichetă (Înainte de data de producție 01.07.2012), ce pot fi cumparate cu același număr de articol de la producător.

                        Anvelopele cu același număr de articol, indiferent dacă au acestea etichete sau nu, pot fi montate pe autoturism si același ax, deoarece au aceași clasa de eficiență. Dovada de la producatorii respectivi este disponibilă..

                        Valorile clasei de eficienta pentru anvelope ne sunt transmise de catre producator cu numarul de articol sau codul IP, iar noi transmitem aceste valori cu numarul de articol clientilor nostri, indiferent de data productiei, cu exceptia articolelor mai vechi de 2 ani.

                        Va atragem atentia asupra faptului ca, sub acest numar de articol exista posibilatea de a achizitiona o anvelopa care nu este etichetata si nu poate avea aceasta eticheta, deoarece a fost produsa inainte de 01.07.2012.

                        In aceasta situatie sunt valabile urmatoarele clase de eficienta: Rezistenta la rulare: E, Aderenta pe carosabilul ud: C, Emisie de zgomot: 70 dB.

                        In cazul in care anvelopa a fost produsa dupa 01.07.2012, este valabila eticheta din graficul din partea stanga.
                        Anvelopa e Continental PremiumContact 5 185/65 R15 88T.

                        Cu alte cuvinte, daca e cu DOT de dupa jumatatea lui 2012:
                        -are clasa A aderenta pe ud


                        Daca e cu DOT de inainte de jumatatea lui 2012:
                        -are clasa C aderenta pe ud

                        Deci vechiul PremiumContact pana in iulie 2012 statea mai rau la aderenta pe ud.


                        De asta n-as cumpara anvelope mai vechi de 12 luni.

                        Macar astia spun adevarul, altii nici nu se obosesc.

                        Cauciucuri de vară Continental ContiPremiumContact 5, 185/65 R15 88T, Indice de încărcare pneuri: 88, Indexul de viteză: T: max 190 km/h.
                        Last edited by mr.K; 21 February 2015, 14:24.

                        Comment


                        • Intre Matador MP 44 Elite 3 si Barum Brillantis 2, ambele "proaspete" ca dot, ce-ar fi de ales?

                          Comment


                          • Barum.....

                            Comment


                            • Eu mi-am luat Matador Elite3, dar fiind inca iarna nu le-am pus pe masina. Par bine facute, si au cel mai adanc profil pe care l-am vazut (eu cel putin) la un cauciuc de vara. Laterala pare cam moale, sper sa nu fie asa cand o sa le pun pe jante.

                              Comment


                              • Am mers eu vreo saptamana cu matador elite3, par mult mai mari in comparatie cu alta anvelopa de aceeasi dimensiune, puse pe jantele de origine ale masinii aratau precum niste cremwursti )
                                Ca aderenta erau ok in gama lor de pret, as merge mai repede pe ele decat pe barum.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google