Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @NDL sunt sanse sa gasesc acolo cauciucuri cu dot 2014 ?
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • eu am luat de acolo cu dot 0415 premium contact
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • mult mai mari decat pe emag

        Comment


        • Sa vad, o sa mai rasfoiesc si eu threadul si poate ma bag si eu la un set de Premium Contact saptamana viitoare.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • eu ti-as recomanda energy saver, nu saver plus.
            azi ma uitam la ele si n-au nicio crapatura. in povestile cu michelin cu mici crapaturi sunt energy 3A. nu mai zic ca stau beton pe ploaie, iar dupa 4 ani uzura e minima. de iarna poti sa-ti iei conti ts 850, dar de vara incearca michelin,
            dunlop street response 2 sau dunlop sp01 (cum recomanda vitriol)

            Comment


            • Sau daca aveti alte recomandari de site-uri sau modele, eu as inclina spre Pirelli, as face cam 15.000km pe an cu ele, 5000 fac cu alea de iarna.
              Conti PremiumContact.

              Comment


              • sunt curios cat sunt de zgomotoase, ca vad ca au 70 dB, cat unele de iarna.

                Comment


                • La cata liniste e intr-un Logan, 2-3 dB in plus sunt nesemnificativi.

                  Guma asta ce indici are? Eu n-am gasit pe net nimic. Zici ca e top secret.
                  Last edited by mr.K; 28 February 2015, 22:04.

                  Comment


                  • nu e chiar asa fiindca decibelii aia nu evolueaza liniar. nici nu stiu de ce i-au mai inventat. de la 68 la 69 diferenta poate fi mica, dar de la 69 la 70 e sesizabila. nu inteleg exact sistemul, dar asa se intampla.

                    Comment


                    • Eu la peste 80/h nu mai aud anvelopele, tu distingi zgomotul lor pe asfalt peste zgomotul motorului? Ai auz de bufnita vultur, atunci.
                      Cand urc intr-o masina ca lumea, am impresia ca am surzit, in comparatie Logan-ul.

                      Comment


                      • mai aud anvelopele vara, mai ales seara, cand merg cu geamurile deschise.
                        ni mi-ar placea un motor silentios. merg cu c4-ul femeii si ma enerveaza ca nu aud nimic. nu primesti niciun "feedback" habar n-am cat de turata e masina, daca nu ma uit pe torometru.

                        Comment


                        • Daca 70dB erau asa de nesuportat, Continental ar fi investit ceva bani ca sa reduca zgomotul la rulare.
                          Aderenta buna o fi prioritara, decibelii, un compromis/

                          Barum Brillantis aveau 71dB, dar zgomotul deranjant era de la pietricelele ce intrau in profil, nu de la anvelope in sine.
                          Cand erau curate, era liniste, deci stiu cum e sa aiba 70-71dB.
                          Last edited by mr.K; 1 March 2015, 12:48.

                          Comment


                          • Am gasit anvelope vara BARUM BRILLANTIS 2 185/65R15 88T cu 176,29 lei pe http://anvelope-discount.ro/ , sunt la un pret bun ? Sunt de incredere cei de la anvelope-discount, a cumparat cineva de la ei?

                            Comment


                            • Anvelopele sunt slabute.
                              Decat 700 de lei pe 4 Barum , mai bine sub 800 de lei pe 4 BF Goodrich.

                              Comment


                              • Alegerea personala finala va fi intre:
                                1. Continental PremiumContact 5
                                2. Dunlop StreetResponse 2

                                Care aveti idee unde sunt fabricate modelele astea in momentu' de fata?
                                Câteva argumente pro si/sau contra, eventual vreun feedback de la cineva care a rulat/rulează strict cu modelele astea, ar fi de preferat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google