Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ieftin , bun si mult nu exista.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • pretul nu e mare: e intre o anvelopa de vara (considerata mai ieftina ) si una de iarna (considerata mai scumpa). asa zic ei

      oricum, cat poa' sa fie incat sa nu merite? in mod sigur nu va costa 500 de lei bucata sa zici ca domle nu faci nici o afacere daca dai 2000 de lei pe un set de crossclimate. va fi undeva intre 250-300 de lei, zic eu

      avantaj client: 1000-1200 de lei

      totul va fi sa verifice periodic prorietarul presiunea in roti (o data la 2 saptamani) si sa nu o abuzeze pe teren accidentat/gropi/borduri. la un rulaj de 10-15 mii pe an, hai 20 maxim, eu cred ca va tine 4-5 ani
      Last edited by cristi....; 6 March 2015, 22:34.

      Comment


      • Hai sa asteptam prima vara si prima iarna, si pe urma sa cerem review de la cineva... ca asa dupa reclama este foarte ok totul
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Puterea marketingului.
          Marius Savu, preşedintele Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale (ANMDM), a spus astăzi că nu înţelege de ce în cazul produselor antiinflamatoare (împotriva durerilor şI febrei), oamenii cheltuiesc 15, 20 sau 30 de lei pentru o cutie de Nurofen (produs ce nu necesită prescripţie), când există variante mai ieftine, care costă 5 lei.
          Nici nu ati pipait CrossClimate si deja le vedeti excelente pentru Romania. Cand insasi Michelin recomanda folosirea gumelor de iarna,chiar in prezentarea CrossClimate. Isi lasa o portita de scapare, ceva de genul, noi v-am spus ca pentru zapada peste 5 cm va trebuie gume de iarna.

          Dupa ce ajunge profilul la CrossClimate mai jos de 4mm adancime, mai sunt legale iarna? Nu cumva le uzam vara si ajungem sa le folosim doar o iarna si 2 veri ca s-a dus profilul? Asta in cazul unui rulaj decent, de maxim 10-15k /an.
          Last edited by mr.K; 7 March 2015, 19:57.

          Comment


          • Asta ziceam si eu, sa vedem cat rezista
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Anvelopele mixte nu s-au inventat recent, zeci de ani s-au facut teste pentru diverse compozitii ale cauciucului care se fie eficiente la franare si la temperaturi inalte si la temperaturi scazute.
              Pur si simplu Michelin se lauda acum ca a inventat roata si apa calda.

              Zilele astea Carrefour are 20% reducere la anvelope.
              Doar ca Dunlop StreetResponse e 319 lei, cu reducerea ajungi la pretul la care vand altii.

              Cine vrea Debica Passio, 180 lei si cu 20% reducere, ajung la un pret un pic mai mic decat pe piata.
              Last edited by mr.K; 7 March 2015, 20:32.

              Comment


              • Ia sa dau o fuga maine la Carrefour sa vad ce si cum.

                Comment


                • la carrefour e cam nasol, eu cand am prins reduceri d-astea erau rafturile aproape goale, aveau 20% reducere la tot raionul auto, aveai castrol 10w40, cauciucuri resapate si lichid de parbriz de 30 de lei
                  rar intalnesti o oferta buna la uleiuri si sa le mai si gasesti pe stoc
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Erau expuse 1-2 seturi din fiecare anvelopa/marime, nu se ingramadea nimeni.
                    DOT-ul la Dunlop era 3414, la Debica nu m-am uitat.

                    Comment


                    • de vazut cum va iesi in teste franarea pe ud, comparativ cu conti eco contact 3. In rest profilul anvelopei Michelin CrossClimate pare promitator
                      Last edited by PopescuV67; 8 March 2015, 00:57.

                      Comment


                      • Profilul pare ok ptr vara...
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • As avea o intrebare, nu dauneaza cu nimic cauciucurilor cu latime de 185 daca le pun pe jante cu 7J ?
                          Ma intrebam pt ca e suspect cum celalalte mi-au facut toate 4 bolfe pe laterale, deci calitatea la Viking-urile alea e infecta, sau e problema ca le-am pus pe jante cu 7J ?
                          Mi-e sa nu patesc si cu astea la fel, ca totusi am dat destul de multi bani.
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • poate li s-a tras de la faptul ca le-ai pus pe jante neadecvate. eu le-am ales la sugestia indirecta a unui bun amic (nu m-am lasat totusi numai pe mana lui) care are niste vikinguri de iarna rulate 100.000 de km (2 ierni si o vara, continuu) si care nu arata rau. stilul de condus e agresiv cele de pe fata au ajuns la martorul maxim de uzura (asa a mers cu ele toata iarna, ciudat ca nu a derapat, nu a ramas blocat nicaieri, l-am avertizat dar mi-a aratat el ca mai are un sfert de mm peste martoru maxim de uzura si ca n-are nimic ), cele de pe spate arata mai bine (nu a schimbat niciodata fata cu spatele). pana una alta eu refuz sa cred ca norvegienii fac lucruri de proasta calitate, sunt mult peste nemti; in plus au cel mai ridicat nivel de trai din ue si din toata lumea
                            ce, suedezii fac masini proaste? ) sunt peste trioul german la cam toate capitolele, in frunte cu siguranta iar nivelul de pret e sub cel prestat de nemti, adica cam cum se intampla si cu cauciucurile astea
                            Last edited by cristi....; 9 March 2015, 00:42.

                            Comment


                            • vikingurile sunt din clasa economy, nici macar mid range, deci cat de bune pot fi ?!!
                              Looking for new tyres? Tyre reviews has unbias information for hundreds of tyres, along with group tyre test results and tyre data

                              sunt pe dracu mult peste nemti. in materie de masini si de ce tine de ele, singurii cu care concureaza sunt japonezii si americanii.

                              Originally posted by cristi.... View Post
                              ce, suedezii fac masini proaste? ) sunt peste trioul german la cam toate capitolele, in frunte cu siguranta iar nivelul de pret e sub cel prestat de nemti, adica cam cum se intampla si cu cauciucurile astea
                              care saab si vulvo ?! masini chinezesti ?!
                              nimeni din lume, exceptand americanii, n-au reusit sa egaleze bmw-ul.
                              sa schimbam subiectul.
                              Last edited by B997NDL; 9 March 2015, 01:15. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Kojak, ca tot te plangeai de inexistenta lor, exista si Sport BluResponse 185 65 15 88 H
                                Dimensiuni stock.

                                Cod catalog # 3188649818600
                                Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google