Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e mult mah 13-14 milioane pe un set de gume...totusi, am saptej de cai amarati...cel mult
    am stabilit, NU bluresponse, in ceea ce ma priveste.

    da' incepe goodyearu sa-mi faca cu ochiu...vreau mai multe pareri

    Comment


    • de unde ai scos-o cu 13-14 ?! 12 bulioane si treaba ii oabla.
      nu platesti pentru cai, ci pentru viata ta si a copilului.
      ca nevestele nu ne intereseaza foarte tare. apropo, ai fetita sau baiat ?

      Comment


      • pai mi-a adus un prieten (sofer pe tir) 2 anvelope goodyear second de prin Italia parca... asta prin 2007 (o sa le caut prin gradina sa vad ce model sunt)... deci vreau sa zic, ca cele 2 anvelope cantareau cat 3 kormorane la un loc...
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • Originally posted by kubala7 View Post
          Deci pana la urma mai are cineva caucicucuri de 185 pe jante cu 7J fara consecinte ?
          sunt destui pe aici. crezi ca influenteaza atat de mult 1/2 inh ?! adica aproximativ 1,25 cm...

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            nu platesti pentru cai, ci pentru viata ta si a copilului.
            da bah...bine ca-mi zici tocamai mie treaba asta, nici n-am latrat p-aici de cate ori am avut ocazia sa zic fix acelasi lucru.

            Originally posted by B997NDL View Post
            de unde ai scos-o cu 13-14 ?! 12 bulioane si treaba ii oabla.
            ...e o laie, n-auzi ca nu gasesti la 300 bluresponse. cel putin 330-350. cel putin nu cu dot 2015.
            daca-mi gasesti bluresponse cu dot 2015 si montaj inclus (asta inseamna exclusiv in Buc.) la 300lei/buc sau mai putin, ai de la mine un set de alca sau...nijte bere, la alegere, in valoare de cat cost alca alea la oferta.

            Originally posted by B997NDL View Post
            apropo, ai fetita sau baiat ?
            exact ca tine
            Last edited by Kojak; 9 March 2015, 20:53. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • acum te mai c... "sur toi" pentru montaj inclus ?!
              parca iti pemiteai sa cumperi Mykonosul.
              creste ala mic, si cand i-oi zice in ce nesiguranta l-ai transportat, sa vezi ce cap in gura iti iei.
              Last edited by B997NDL; 9 March 2015, 21:16.

              Comment


              • sa lasam offtopicul ca ne curenteaza nenea Iancu si cu vitriol. energy saver plus sunt 259/buc. nu merita 300 ca sa-ti traiesti visul ?!

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  energy saver plus sunt 259/buc. nu merita 300 ca sa-ti traiesti visul ?!
                  lasa luciditatea la o parte si mai traje si cu nara aialalta ...daca tu-mi gasesti cu 300, ti-am zis iti fac cado doo alca.

                  Comment


                  • astia parca era prietenii tai.

                    Comment


                    • suna, vb. stabileste si confirma...crez ca asa usor primesti doo alca?
                      iti zic io ca ori nu le au in stoc, ori nu e pretu' la zi, ori nu-s dot 2015.
                      te bagi la un pariu?

                      Comment


                      • Originally posted by kubala7 View Post
                        oare tot din cauza ca le-am pus pe jante neadecvate au ramas dupa 2 sezoane de vara fara carne absolut deloc pe ele, am venit odata de la Brasov pe o ploaie, spatele imi era pe toata soseaua, acvaplanau ca naiba, am facut aproape 4 ore pana in mures. Si acum imi fac cruce ca am ajuns intreg acasa.
                        Poate sa imi zica cine ce vrea Viking = SHIT si nu vreau sa mai aud nici macar odata de asa ceva.

                        Deci pana la urma mai are cineva caucicucuri de 185 pe jante cu 7J fara consecinte ?

                        chiar m-ai facut curios, o sa vad si eu cum se comporta dupa ce le pun. eu am mers cu kormoranele la 3 grade, noaptea pe ploaie torentiala, bv-sb, mers 100-120 si n-am avut nici o emotie cu ele, nu am simtit nici o secunda ca se intampla ceva anapoda cu masina, chiar daca la inceput mi-a fost teama si am mers mai incet dar cand am vazut ca nu am nici un motiv de ingrijorare am marit tempoul . anvelopele aveau 5 ani la vremea aia...

                        ma indoiesc ca asta ar fi atat de proaste, mai proaste decat kormoranele (eu nu pot spune despre ele ca au fost proaste pt ca nu mi-au facut nici o problema, ce nu mi placea mie la ele era ca devenisera foarte zgomotoase, ma exasperau.
                        Last edited by IancuMIC; 9 March 2015, 22:10. Reason: offtopic

                        Comment


                        • ti-am mai zis si cu alta ocazie...faptu' ca ai avut noroc si nu ai fost implicat intr-o situatie dificila cat timp te-ai dat cu kormoranele, nu inseamna ca au fost niste anvelope ok.
                          e deajuns o singura data...

                          Comment


                          • daca e sa ti se intample ti se intampla cu orice anvelopa si in orice masina. asa, zic sa nu mai urcam in loganuri ca dupa noile standarde sunt bombe pe roti la siguranta, mori fericit in ele. partea buna e ca nu te mai chinui

                            Comment


                            • Originally posted by cristi.... View Post
                              daca e sa ti se intample ti se intampla cu orice anvelopa si in orice masina. asa, zic sa nu mai urcam in loganuri ca dupa noile standarde sunt bombe pe roti la siguranta, mori fericit in ele. partea buna e ca nu te mai chinui
                              cati ani ai ?! vorbesti niste prostii mai mari ca tine. ti se intampla in orice conditii ?! daca ti se intampla intr-un logan cu pocnitorile alea de viking, in altul cu dunlop blueresponse sau cu conti premiumcontact nu se intampla.
                              tu poti incerca si cu resapate, ca esti acoperit. suplineste materia cenusie.

                              Comment


                              • tu te uiti numai la 1 element de siguranta dar le uiti pe restu. anvelopa e singurul element de siguranta al unei masini? cate airbaguri are loganu si cate o masina normala ca pret (pana in zona de 20 de mii). ce structura de rezistenta are loganu si ce structura are un golf 7 de ex sau un audi a3

                                sa-ti reamintesc de cazu huidu, o inatalnire intre un ml de 2 tone scapat de sub control, cica intrat in derapaj ( ce anvelope o fi avut?!) si o conserva de logan. insinuezi ca rezultatul nu ar fi fost acelasi daca loganu ar fi fost incaltat cu cele mai performante anvelope pt dimensiunea lui?

                                in plus exista o fals sentiment de control asupra propriei vieti. in realitate nu putem controla nimic din ce ni se intampla. trage tu concluziile cum e cu anvelopele si cu restu

                                incepi sa ma deranjezi cu atitudinea asta a ta de superioritate.

                                p.s

                                schimba mai bine discurile alea ca degeaba ai anvelope bune daca nu ai cu ce sa franezi, zic

                                in plus, nu ti-ar strica un stil de condus preventiv. te lauzi pe aici ca nu suporti sa stai la semafor etc ca te misti repede bla bla. mai repede ma simt in siguranta cu cineva care are vikinguri dar care merge f linistit, nu pune frane aiurea decat cu unu care are un stil de condus haotic, cu frane puse in fundu celui din fata s.a.m.d. ma refer in oras

                                la drum intins, cand ai spatiu de manevra berechet poti sa mergi cum vrei

                                eu in oras merg cu 50-60 maxim

                                si las spatiu cel putin de o masina intre mine si cel din fata mea
                                Last edited by cristi....; 9 March 2015, 23:20. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google