Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am avut dunlop snowsport sau cum mama lor le spune si am fost multumit, acum testez vredestein snowtrac 3

    Comment


    • Am gasit Dunlop Bluresponse cu dot 0115 la 320lei buc.
      M-am uitat la ele, le-am intors, sucit, pipait Arata ca din alta liga, se vad si cu ochiul liber diferentele.
      Au in compozitie f. mult cauciuc comparativ cu alte modele de la Dunlop (SP01, de ex.), GoodYear. De Michelin E. Saver+ nici nu mai zic, mi s-au parut f. plasticoase.
      Made in France, bluresponse-urile.
      Dar...costa prea ptr. o anvelopa, d.p.m.d.v.
      Raman in cursa stransa Conti Eco/Premium 5 si Dunlop Streetresponse 2.

      Comment


      • Si alea date de mine cu 315 si h la capat ce au?
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • n-au nimic, nu m-am interesat la aia...ce mi-s 315, ce mi-s 320.
          pe astea le-am luat la sucit, am pus mana pe ele.

          Comment


          • oricum, o chestie care vad tinde sa devina g-rala.
            din 4-5 vulcanizatori d-astia care sa ocupa si cu comercializarea gumelor, absolut toti sunt de-a dreptu' orgasmici cand vine vorba sa recomande michelin energy saver+
            nici o guma nu se compara cu michelin e. saver +, nu conteaza ca-i dunlop, conti, godyear, nu conteaza ce model etc
            nu stiu de unde indoctrinarea asta...ce note, rewievuri etc, sunt, citez: "cu cel putin 2 clase pste orice anvelopa", "lasati netu', va zic io ca asa e realitatea"
            michelin face discounturi grase la comerciantii astia fct. de volumele de vanzari, sau uat a fak?
            absolut toti considerau anvelopa asta, ca guma suprema.

            cand i-am zis unuia ca, conti premium 5 a luat cele mai bune note pe adac in 2014, etc..face ala "continental, va zic io sunt slabe, am clienti care se intorc la mine in garantie ca s-au uzat prea repede, luate anu' trecut, ce sa le fac, io le-am zis sa ia michelin"
            Last edited by Kojak; 10 March 2015, 18:29.

            Comment


            • daca tine pana la + infinit de km...? ca si contieco...

              Comment


              • pai ce ei, n-au inters sa tina mult, dincontra, cu cat se uzeaz mai repede, cu atat vand mai mult, din orice gama.

                Comment


                • adevărul e ca mişlinurile ţin cel mai mult la târnoseala. asta e o axioma.
                  mă uitam câta carne mai au alpinurile. ăhăă....

                  Comment


                  • La proba pipaiala si mie mi-a dat cu plus la BlueResponse. Solide ca si constructie dar aderente.
                    Marfa noua e si scumpa, dai un ban si nu-l mai ai.

                    mă uitam câta carne mai au alpinurile. ăhăă....
                    Ai si multi km cu ele, cred.
                    Last edited by mr.K; 10 March 2015, 21:40.

                    Comment


                    • Dupa astia, cica ar fi pe primu' loc...cel putin in 2013:

                      Afla ultimele noutati despre anvelope vara, anvelope iarna sau anvelope all season, teste de anvelope realizate de profesionisti auto.


                      Originally posted by mr.K View Post
                      Marfa noua e si scumpa, dai un ban si nu-l mai ai.
                      Deci, care noua, azi-maine sunt 2 ani de cand au iesit pe tzeava modelele astea.
                      Last edited by Kojak; 10 March 2015, 22:41. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • De Vredestein aud lucruri bune, doar ca sunt greu de gasit si destul de scumpe. La fel si Yokohama.
                        Michelin e ca Red Bull, baga cei mai multi bani in marketing.

                        Comment


                        • Oricum daca nu punema alaturi Dunlop langa Michelin, modelele amintite, nu mi-as fi dat seama cat plastic au Michelinurile comparativ cu Dunlop.
                          Si nici macar nu era bluresponse, era streetresponse 2.

                          Comment


                          • Plasticul ala se pune ca sa raman bani pentru pixari flamanzi care sa scrie de bine despre Michelin. Imi plac astia din presa auto cum se prostitueaza pentru bani, iar unii cititori chiar ii cred obiectivi.

                            Comment


                            • Nu vreau sa fiu rau, dar gumele de vara e ok sa fie mai tari, bine... nici ca Kormoran...
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Ideea e ca "moalele' asta la o guma de vara de calitate e diferit de "moalele" de la un cauciuc nou (sa presupunem) de iarna.
                                nu stiu, difera textura, tratamentul, "reteta", habar n-am, nu ma pricep, cert e ca e alta treaba, se simte la mana, nu trebuie sa fii cunoscator.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google