Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bai ce le stiu unii cat de bune sunt fara sa fii pus mana pe ele macar, doar din poze isi dau seama....
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Mai ales aia de le lauda.

      Eu vad test comparativ cu anvelope de vara.

      270-300 lei o guma de asta, ca pe acolo va costa dupa spusele lor, mai scumpa ca una de vara dar mai ieftina ca una de iarna.
      O cumperi, faci cu ea sa zicem 40-50k. Iarna, strangi din sfincter la conditii nasoale.

      Mergi frumos si cumperi o guma de vara bunisoara pe la 200 de lei, si Debica Frigo 2 la 170 lei, total 370 lei per roata.

      Le utilizezi 70-90 k.
      Mergi linistit iarna pe zapada, esti boier cu Frigo 2 fara de CrossClimate.(ma astept sa fiu contrazis si aici).

      Bine, daca iti e lene sau nu ai chef sa dai 120 de lei pe montat si echilibrat primavara-toamna, daca oricum mergi cu metroul si nu cu masina, daca te misti doar sambata pana la supermarketul de alaturi, o fi buna CrossClimate.
      Cand ninge, lasi masina acasa.

      Eu vreau sa pot pleca cand am treaba, nu cand permite anvelopa.
      Abia cand nu te poti increde in 4 anvelope de iarna, desfaci o bere si stai acasa.
      Last edited by mr.K; 11 March 2015, 14:35.

      Comment


      • Hai da-o in durereza mea, cate anvelope de kkt a facut Michelin cu marca asta in ultimii 10 ani? Adica din alea cu "nerecomandat " la testele ADAC?
        daca faci 10 Mii pe an o sa tii gumele alea de vara 8 ani?????????

        http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm vredestein sunt cam mediocre pentru niste allseason.
        Last edited by einstein1984; 11 March 2015, 15:31. Reason: Automerged Doublepost
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • 80k cu un singur rand de anvelope CrossClimate?
          Cu Kormoran mergea figura.

          Nu cred sa reziste mai mult de 40k, vara+iarna, Cross-ul.

          Comment


          • cu energy saver s-au facut peste 100 de mii. nu cred ca nu tin minim 60 de mii.

            Comment


            • Pai ce, astea sunt fix ca Saver? Astea trebuie sa fie aderente si iarna, de unde rezulta ca au o compozitie mai moale ca alea de vara.
              Compozitie moale=uzura mai intensa vara.

              Comment


              • Te faci ca nu intelegi, cu 2 randuri de gume alea de vara vor avea 8 ani pana fac eu 40 000 cu ele (ca 40 000 fac cu alea de iarna). Cu all season fac 4 ani si 40 000 si nu le arunc de batrane, le arunc de uzate cum e si normal.
                http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821 Multaudatele tale vredestein sunt doar scumpe, nu si neaparat mai bune se pare.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Mie imi pare ca sta chiar bine Quatrac-ul
                  Test Summary
                  [B]Best tyre for dry roads [/B]Vredestein Quatrac Lite
                  Best tyre for wet roads Pirelli Cinturato AllSeason
                  Uniroyal AllSeasonExpert
                  Best tyre for snow Uniroyal AllSeasonExpert
                  Nexen N Priz 4S
                  Kumho Solus HA31
                  The lowest fuel use Vredestein Quatrac Lite
                  The most comfortable
                  Vredestein Quatrac Lite
                  Uniroyal AllSeasonExpert
                  The quietest tyre Vredestein Quatrac Lite
                  The UK weather has proven itself to be unpredictable, and with the 2014 winter approaching quickly we don't yet know whether we're in for another 2011 level of snow induced chaos, or a repeat of last ...



                  Uniroyal AllSeasonExpert vad ca stau si alea bini di tăt, alt afirma de garaj, comparativ cu Michelin.


                  Te faci ca nu intelegi, cu 2 randuri de gume alea de vara vor avea 8 ani pana fac eu 40 000 cu el
                  Pai, pentru tine s-a inventat Cross.
                  Asa cum am mai zis.
                  Bine, daca iti e lene sau nu ai chef sa dai 120 de lei pe montat si echilibrat primavara-toamna, daca oricum mergi cu metroul si nu cu masina, daca te misti doar sambata pana la supermarketul de alaturi, o fi buna CrossClimate.
                  Cand ninge, lasi masina acasa.
                  Last edited by mr.K; 11 March 2015, 16:03.

                  Comment


                  • Azi cre' ca trec la opincile de vara cele noi(Dunlop Sport Fastresponse). Voi, mai stati cu cele de iarna?

                    Comment


                    • Originally posted by andreyi View Post
                      Azi cre' ca trec la opincile de vara cele noi(Dunlop Sport Fastresponse). Voi, mai stati cu cele de iarna?
                      Inca 2-3 saptamani, cel putin.
                      Nu e graba, e destul de rece dimineata si seara, in nord.
                      In zona Brailei e punga aia de clima mai calda, pe directia Slobozia.
                      Esti curios sa testezi noile gume, este?

                      Comment


                      • Absolut! Le-am montat si echilibrat, par ok, momentan o sa merg mai usor cu ele, vedem in timp. Par micute/firave fata de astea de iarna Sava Eskimo S3+.

                        Originally posted by mumus
                        Bad post.....
                        Ma' bad, if it's bad...
                        Last edited by andreyi; 15 March 2015, 13:13. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • a folosit cineva anvelopele acestea de vara Uniroyal Rainexpert?
                          Cumpara acum un set La Anvelope.ro gasesti preturi accesibile. Iti oferim garantie de 3 ani si livrare gratuita la 4 jante.

                          Cam care sunt parerile pro contra ,eventual si situarea in teste comparative alaturi de anvelope premium gen conti, good year sau dunlop ...

                          Comment


                          • Ate tale nu sunt in primele 17 in 2014

                            si ceva mai actual.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Tyre Test Results:

                              2nd: 2011 European Summer Tyre Test - 175/65 R14 (175/65 r14)
                              5th: 2010 European Summer Tyre Test - 185/65 r15 (185/65 r15)
                              7th: 2013 Auto Zeitung Summer Tyre Test (215/55 R16)
                              9th: 2012 European Summer Tyre Test - 205/55 R16 (205/55 R16)
                              10th: 2013 54 Tyre Braking Test (195/65 R15)
                              16th: 2015 Market Overview - Braking Test (185/60 R15)
                              Cu alte cuvinte, tot cad din 2011.

                              Comment


                              • Sau cumpara ceva cu dot 2011 )))
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google