Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dar de acestea http://www.nico-tyres.ro/Anvelopa-Bf...-Vara-BF878981
    inafara de dimensiune care este un pic diferita. Cum arata in teste? Eventual ceva pareri, ce sa aleg intre cele 2

    Comment


    • alea sunt sigur vechi de sunt reduse. si la alea platesti ca au indice de viteza v.
      mai bine astea, mai ales ca au anvelope noi. poti sa intrebi telefonic din ce an sunt. si erau destul de laudate pe aici.

      Comment


      • Teste ADAC summer tyres.

        Mobile Tyre Fitting at a Location of Your Choice - for Car, 4x4, Light Commercial, Caravan & Motorhome. Competitive Tyre Prices and 1st Class Service!

        , castigator e Conti Premium Contact 5
        La 185/60 R14 H
        La 205/55 R16v-castiga-Michelin Primacy 3.

        Comment


        • Care-i treaba cu Hankook-urile astea de stau asa bine in clasamente?
          De ex. mai bine decat Michelin Energy Saver +.

          Comment


          • Pai ce, numa' Michelin stie sa faca anvelope?
            Hankook a castigat experienta furnizand anvelope pentru curse, fiind sponsor oficial si asigurand gumele de curse in cateva formule, DTM fiind cea mai importanta.
            Last edited by mr.K; 16 March 2015, 11:42.

            Comment


            • Si totusi, de ce nu se-nghesuie lumea la ele?

              Comment


              • Reclama lipsa.

                Noi cumparam Michelin vezi pe toate posturile TV reclama agresiva. Iti mai spune ala de la vulcanizare.
                Nu spun ca nu-s bune, dar poate sunt altele mai ieftine, la fel de bune.

                Io ce fain arata. Pe logan cred ca dau si mai bine.
                Attached Files
                Last edited by mr.K; 16 March 2015, 12:06.

                Comment


                • daca tot vorbim despre hankook, ce dracu sa fac...sa iau bluresponse?
                  ma intriga ca nu gasesc pareri despre streetresponse 2.
                  am io un feeling ca sunt mai bune decat michelin energy saver +, si nu doar la pret.

                  Comment


                  • Daca tot vorbim de alea fara reclama multa, cumpara Yokohama.

                    Ai tu un feeling pentru Dunlop-ul asta.
                    Eu daca as lua Dunlop, as alege intre BlueResponse si Sport SP01.

                    Falken Sincera Sn832ec sta bine in teste. E si mai ieftin decat Dunlop-ul.
                    Last edited by mr.K; 16 March 2015, 12:13.

                    Comment


                    • Atat BlueResponse cat si Sport SP01 fac parte din gama "Ultra High Performance Summer".
                      Energy saver +, streetresponse 2, premium contact 5, fac parte din "Premium Touring Summer".

                      yokohama sunt mai exotice la noi, ma indoiesc ca gasesc "proaspete" cu dot 2015.

                      Comment


                      • Eu vad asa:
                        -Falken Sincera- buget de ~200 lei/bucata
                        -ContiPremiumContact 5 la buget de ~250 lei/bucata
                        - BlueResponse in buget de 300 lei/bucata

                        Pacat ca Loganul nu a venit cu omologate 195/65/15 cum au majoritatea masinilor cu roti pe 15". Erau la vanzare BlueResponse cu 290 lei/bucata la botu' calului, fara oferte, aveai de unde alege.

                        Comment


                        • kojak, ia-le p-astea, sansele sunt destul de mici sa te verifice la anvelope


                          mr k :



                          238 lei 196 65 R15 bluresponse
                          Last edited by 827sam; 16 March 2015, 13:07. Reason: Automerged Doublepost
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • nu mi-e de verificat...da' e prea saltata masina cu ele, + abatere la vitezometru / kilometraj. consum mai mare?
                            e drept ca amortizeaza mai bine la gropi / denivelari, dar...
                            m-am gandit la un moment dat la solutia asta...da' am renuntat la idee.
                            merg pe clasic / standard, 185/65r15.

                            Comment


                            • Bune la pret Blue 195/65.
                              290 erau pe raft la Metro, care stim ca traiesc pe alta lume.

                              Nu inteleg de ce e dita' diferenta la 185/65 fata de 195/65, doar intra mai putin cauciuc in astea de 185/65. S-or fi inspirat de la Dacia astia, Sandero e mai scumpa ca Loganul, chiar intra mai putin metal in ea.

                              Comment


                              • de ce? ptr. ca e cererea mica pe dimensiunea asta. nu e singular cazu' celor de la dunlop
                                cum spuneam, sunt din gama Ultra High Performance, dimensiunile de 185/65/r15 sunt ptr. masini compacte mici / medii, sunt cum s-ar zice supradimensionate d.p.d.v. al performantelor ptr. masini cu dimensiumile astea.

                                noi intram in categoria premium touring
                                Last edited by Kojak; 16 March 2015, 13:28.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google