Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mersi mult pt ajutor

    Comment


    • Cu placere.Uite o oferta de la Iatsa Galati...paote in toata reteaua Iatsa au aceasta oferta...mergi pe Michelin daca ai fost multumit...eu asa as face....
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Din lista aia, Conti si GoodYear sunt cel putin la fel de bune ca MIchelin dar substantial mai ieftine ....ma rog, fiecare ia ce-i place
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • ma gandeam sa cumpar pentru iarna tot Continental pentru ca am fost destul de multumit ce cele allseson cu care a venit masina.
          ma gandeam la modelul asta http://www.conti-online.com/generato...ts_810_ro.html
          a mai avut cineva sa imi spuna cam cum sunt?
          tema, ideea si morala este banii
          banii este fericire restu' tot e amagire

          Comment


          • Originally posted by darksid3 View Post
            Din lista aia, Conti si GoodYear sunt cel putin la fel de bune ca MIchelin dar substantial mai ieftine ....ma rog, fiecare ia ce-i place
            Da...acum m-am uitat si la preturi...am spus ca as merge tot pe Michelin pentru ca eu personal mi-as lua doar 2 pentru vara...ca asa-i in criza...
            sigpic

            Comment


            • Salut.
              Am gasit niste anvelope de 185/65R15 de iarna cu tot cu jante, dar am o problema: nu stiu daca se potrivesc pe Logan. Scrie aşa: 6jx15/h2 et 49. Merg pe logan ?
              Numai bine.
              Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
              sigpic

              Comment


              • 90.000 am facut cu michelin ... pana azi p autostrada ... cand am avut ceva probleme si trebuie sa le schimb zilele astea ... p criza asta :P. Dunlop SP 01 in jur de 220 ron ?

                Comment


                • Scuze nu am observat ca scria in postul de mai sus
                  Referitor la anvelope .....ce modele imi puteti recomanda pentru 205/55/r16 all season
                  In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                  sigpic

                  Comment


                  • Salutare, forumisti!

                    Am un Sandero din iunie 2008 care a venit echipat cu jante de aliaj si anvelope Continental ContiEcoContact 3 (185/65/R15). Nu merg foarte mult cu el, am facut pana acum aproape 32.000 km.

                    In aceasta iarna vreau sa-mi iau jante de tabla si anvelope de iarna, avand in vedere ca se anunta o iarna foarte grea.

                    Jantele am inteles ca sunt 154 lei bucata, ramane sa ma hotarasc ce anvelope sa-mi iau. Exclus din start second hand-uri. Iar ca si buget as aloca cel mult 200 lei / bucata.

                    Ce imi recomandati la banii astia? Ce oferte sunt acum? Din cate am inteles noiembrie este luna ofertelor de anvelope de iarna in hypermarket-uri, asa ca sper sa gasesc aici pe forum, informatii despre cele mai bune oferte.

                    Deocamdata nu am vazut decat in Metro Debica (am inteles ca ar fi divizia low-cost a Good Year) Frigo la 205 lei/bucata. Dar astept luna noiembrie sa inceapa ofertele...

                    Voi ce parare aveti?

                    Comment


                    • Daca ai facut 32000 km in 2 ani asta inseamna 15000 km pe an, perioada in care folosesti anvelope de iarna se rezuma la 6 luni pe an in care sa zicem ca faci 7-8000km ,eu zic ca nu se merita anvelope de iarna noi, chiar daca faci km putini, ele in timp(3-4 ani) isi vor pierde din calitati, o sa apara crapaturi pe ele etc. Eu iti recomand niste anvelope sh bune pe care sa le folosesti 2 ierni si jante la fel tot sh.

                      Comment


                      • Originally posted by crull View Post
                        Daca ai facut 32000 km in 2 ani asta inseamna 15000 km pe an, perioada in care folosesti anvelope de iarna se rezuma la 6 luni pe an in care sa zicem ca faci 7-8000km ,eu zic ca nu se merita anvelope de iarna noi, chiar daca faci km putini, ele in timp(3-4 ani) isi vor pierde din calitati, o sa apara crapaturi pe ele etc. Eu iti recomand niste anvelope sh bune pe care sa le folosesti 2 ierni si jante la fel tot sh.
                        Multumesc pentru raspunsul rapid. Ai foarte mare dreptate, tot ce ai spus are logica, doar ca mi-e frica sa nu nimeresc prostii. Am auzit de prea multe probleme cu jante sh care si dupa echilibrare bat de tremura volanul (si nu la viteze mari) sau gume care fac zgomot mare la rulare (probabil vulcanizate prost sau nu stiu...)

                        Am mai citit ca ar mai fi si America (low cost de la Continental). De marca asta ce stiti? Sau ca si comparatie Debica vs America...

                        Comment


                        • De America am auzit lucruri foarte bune.

                          Ce bataie era in Cora pe Debica de iarna...se vindeau ca painea calda, fusei sa iau niste oua ))))
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Am vazut si eu oferta in catalogul Cora: Debica Frigo 2 la 190 lei / bucata si discount de 100% (sub forma de voucher) la achizitia celei de-a doua anvelope.
                            Astfel, daca cumperi 4 gume, dai 760 lei si primesti discount (vouchere de cumparaturi) in valoare de 380 lei. Deci iesi la 95 lei / bucata. Nu poti sa cumperi mai mult de 6 bucati...

                            Comment


                            • Trebuie sa fi pe faza la Cora...cum le aduc in "raft", cum se dau. Nu dureaza 10 minute toata treaba.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by Gozmin View Post
                                Salut.
                                Am gasit niste anvelope de 185/65R15 de iarna cu tot cu jante, dar am o problema: nu stiu daca se potrivesc pe Logan. Scrie aşa: 6jx15/h2 et 49. Merg pe logan ?
                                Numai bine.
                                uita-te pe janta de logan. dar din ce imi amintesc cred ca se potrivesc. nu mai stiu sigur daca sunt de 49 sau 52. important e sa fie janta pe 15 si 4x100 la gauri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google