Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de Debica Frigo ce stiti ?
    cum se comporta ?

    Comment


    • Originally posted by yrman View Post
      am uitat sa specific. Era vorba de cele de iarna. Vara am Conti . Mai bune decat am avut iarna trecuta sigur sunt (am mers cu conti ecocontact )
      eu de vara am montana si cele de iarna michelin si cele de iarna sunt ff multumit de ele cum sau prezentat iarna trecuta si chiar am avut parte de zapada da cele de vara MONTANA sunt ff dezamagit sunt ff proaste mai ales dak e ud pe jos numai reactioneaza deloc bn pe asfalt de acum in primavara le schimb tot cu michelin
      Attached Files

      Comment


      • Salut

        Mi-am cumparat cauciucuri de iarna.

        4 x Hankook Icebear W440 185/65/15 = 800 Ron.(montajul inclus)

        Pentru inceput destul de multumit....Nu am simtit sa fie mai zgomotoase fata de cele de vara(Michelin Energy)...Le-am testat vreo 50 km pe drum umed si s-au comportat destul de bine.

        Am considerat ca sunt mai bune decat Barum, Debita .... care sunt la preturi apropiate.


        A mai folosit cineva acest tip de anvelope????

        Comment


        • Uite aici o descriere mai tehnica a anvelopelor
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Multumesc mult....am citit cam tot ce am gasit pe net....
            Vroiam parerea unui posesor daca exista.

            Comment


            • Parerile sunt foarte subiective...nu te poti baza foarte mult pe asta. Important e ca sunt anvelope pentru iarna si le-ai luat la un pret bun.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Pe un site de teste de caucicuri unde posesorii isi dau cu parerea a reiesit ca per total sunt destul de multumiti de ele iar adac le-au cotat cu 3,5* din 5*. Asta ca sa iti faci o parere cat de cat deci nu trebuie sa te iei dupa aceste rezultate. Cel mai important este ca ai cauciucuri de iarna care sunt de 10 ori peste alea de vara, iarna.

                Comment


                • am o intrebare. daca pun 195/65/15 exista sansa cum au auzit pe aici sa pice caseta de directie ?

                  Comment


                  • Achititionat de curind 4 anvelope iarna , FULDA kristal montero 3 pret 600 de ron noi pareri?
                    a

                    Comment


                    • ai luat la pret bun. uite eu tocmai am urcat pe masina tablele cu dunlop wintersport m3. se simte ca nu mai sunt la prima tinerete (cred ca e a treia iarna pentru ele) dar profilul e inca destul de adanc. ce m-a suprins in mod foarte neplacut astazi pe asfalt ud. m-am dus sanie vreo 5m. e drept, aveam vreo 90 si trebuia sa opresc repede........cred ca este vorba si de caldura cam mare de afara pentru gume de iarna (parca 18 grade azi). ramane sa testez mai mult cand se lasa frigul....

                      Comment


                      • Cat de curand trebuie sa imi achizitionez 4 buc anvelope de iarna.Pana acum m am orientat spre dunlop wintersport sau michelin alpin a4.Care ofera performante mai bune? Sau ziceti-mi o alta anvelopa sa se incadreze in 300 lei.

                        Comment


                        • eu am america de iarna si 3 ierni + 1 vara (le-am lasat intentionat ca oricum urma sa le schimb) si-au facut datoria nu am ramas niciodata in pana, in iarna asta trebuie sa-mi iau alte 2 gume ca pe fata s-au tocit pe laterale
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by crull View Post
                            Cat de curand trebuie sa imi achizitionez 4 buc anvelope de iarna.Pana acum m am orientat spre dunlop wintersport sau michelin alpin a4.Care ofera performante mai bune? Sau ziceti-mi o alta anvelopa sa se incadreze in 300 lei.
                            Din ce ai mentionat, mergi mai bine pe Dunlop...au si pret mai corect.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Anul trecut nu mi-am luat gume de iarna, am mers cu Michelin Energy din fabrica (de vara) si sincer va spun ca nu m-au dezamagit. Acum am 42000 Km cu ele si nu ma mai risc. E criza totusi. Cred ca imi iau macar 2 de iarna si le pun pe rotile din fata. Decat deloc e totusi ceva. Pareri?
                              P.S. Vreau 2 jenti de tabla. Are cineva? Am gasit cu 80 ron buc., insa nu le-am vazut inca.

                              Comment


                              • Originally posted by crull View Post
                                Cat de curand trebuie sa imi achizitionez 4 buc anvelope de iarna.Pana acum m am orientat spre dunlop wintersport sau michelin alpin a4.Care ofera performante mai bune? Sau ziceti-mi o alta anvelopa sa se incadreze in 300 lei.
                                Originally posted by darksid3 View Post
                                Din ce ai mentionat, mergi mai bine pe Dunlop...au si pret mai corect.
                                Din clasa asta cred ca voi cumpara asa ceva
                                M-am tooot uitat pe diverse comentarii si mi-au placut, insa nu am descoperit unde sunt fabricate si cam care este comportamentul la uzura, in timp. Colegul Detail nu a avut timp sa imi raspunda intrebarii

                                P.S. Sunt cam aiurea topicurile in care se discuta despre acelasi subiect. Mi-am cautat postul si nu mai stiam unde e, ferm convins fiind ca in topicul prezent il am.
                                Nu este cel mai bine sa fie continuate discutiile doar pe un topic?
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google