Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.
    De astea ca parere aveti?
    Kristall montero,se merita sau........eu as vrea un set de dunlop winter
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • Fulda sunt niste anvelope destul de bune...ceva mai scumpe decat Debica si Tigar, foarte probabil sa fie si ceva mai performante...depinde si de unde le achizitionezi.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Salut.
        Are cineva 2 bucati de anul trecut,purtate o iarna[arata bine]
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • Bun...sfatul e sa-ti mai achizitionezi inca doua (daca nu ai deja). Nu fa greseala sa pui numai pe fata.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Salut.
            Normal ca 4 bucati.
            ma am eu una pe rezerva un dunlop winter.deci ar mai trebui un dunlop si gata si setul de iarna.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • stiti ceva de anvelopele Motrio de la Dacia?are cineva?sunt bune?pretul e pe la175 aprox, poate putin mai ieftine si au montaj gratuit. 185/65/15

              Comment


              • Si daca nu permite bugetul nu e bine macar pe fata ?
                sigpic

                Comment


                • In afara de plecarea de pe loc, nu prea te vor ajuta. La o franare de urgenta sau o curba, exista pericolul sa "pierzi" puntea spate si asta ar insemna ceva grav daca ai prin preajma masini, sant sau parapet.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Pai avand in vedere ca franeaza mai mult fata , mai ales la viteze de maxim 50 km/h in oras si fara bruscari ale virajelor nu am patit sa plece spatele si mai e abs-ul care mai ajuta si el un pic . Nu zic ca e bine sa ai numai pe fata dar momentan nu imi permite bugetul 4 cauciucuri , am numai 2 pe fata de anul trecut .
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by mirceammd View Post
                      stiti ceva de anvelopele Motrio de la Dacia?are cineva?sunt bune?pretul e pe la175 aprox, poate putin mai ieftine si au montaj gratuit. 185/65/15
                      stiu ca sunt de vara. dar de iarna sunt?
                      sigpic

                      Comment


                      • Sunt si Motrio de iarna la 175 de lei/ buc, conform site-ului Dacia
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Nu stiu ce ati auzit voi de tigar, dar un prieten se plange in ultimul hal de anvelopele astea pe un citroen c5 , cica i s-au tocit mult prea repede, zgomot mare la rulare , s-au intarit si au imbatrinit prea repede, cauciucurile sunt de vara cumparate de la autosoft ...
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Sunt mai multe tipuri de Tigar...depinde care din ele.

                            @Bad_Wolf: Poti merge pe varianta SH. Mai mult de 150-200 ron nu costa 2 anvelope de iarna. Gasesti ceva cu DOT 2008-2009 si ai rezolvat problema.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • ca idee generala, dupa cum cred ca stiti, anvelopele ieftine, nu sunt ieftine degeaba, si cele scumpe, pe langa nume, au si alte calitati in plus.
                              acum depinde de buget si de cati km parcurgeti.
                              Dintre anvelopele mai ieftine,de firma si mai bune as enumera, recomanda si cumpara bf goodrich si dunlop; ambele fiind mai ieftine decat conti, michelin, goodyear poate si din cauza cotei de piata.
                              Acum daca faci 5000-10000 km pe an nu as alege ceva ieftin sau poate da; daca iei ceva de firma le poti tine 5-6 ani, deoarece cauciucul de pe ele imbatraneste mai greu, daca iei ieftine le cam schimbi la 3 ani.

                              Comment


                              • Nu e nici o garantie ca o anvelopa scumpa imbatraneste mai greu. Conteaza conditiile de depozitare. A, ca are mai putine sanse sa capete batai radiale relativ prematur sau sa se rupa "sarmele", da, de acord.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google