Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma refeream la un singur set de anvelope pe masina. am vazut megane clasic cu cauciucuri michelin de 7 ani, folosite preponderent in oras (adica cam 5 -10 km pe zi, pana la servici) si rar afara; aratau imbatranite cu crapaturi mici, dar OK.

    trebuia sa mai adaug la ultima fraza, ca daca n-ai bani iei ieftine dara trebuiesc schimbate la aprox. 3 ani.

    oricum am inteles ideea, la fel cum sper ca ai inteles-o si tu, asta e dezavnatajul scrisului.

    Comment


    • Daca ar fi sa mergem pe premisa asta, anvelopele Kormoran sunt the best of the best
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • nu stiu la ce te refereai cu Kormoranele, la timp de viata, sau pret.
        n-am avut si nici nu-mi i-au.
        eu merg destul cu masina, fiind singura in familie, si daca ar fi sa-mi cumpar si n-as avea bani cer la parinti si aleg dintre alea 2 mentionate, bf si dunlop, daca n-am bani de michelin sau nokian(doar pt iarna).

        Comment


        • putin mai incolo de Lic.Balcescu, e un service cu magazin, alea, alea ...
          si-a luat un amic ieri 2 Debica frigo 2 cu 180 bucata.

          Comment


          • Originally posted by vllad View Post
            nu stiu la ce te refereai cu Kormoranele, la timp de viata, sau pret.
            n-am avut si nici nu-mi i-au.
            eu merg destul cu masina, fiind singura in familie, si daca ar fi sa-mi cumpar si n-as avea bani cer la parinti si aleg dintre alea 2 mentionate, bf si dunlop, daca n-am bani de michelin sau nokian(doar pt iarna).
            La durata in kilometrii si ani am facut referire despre Kormorane
            Last edited by darksid3; 26 October 2010, 13:07.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • si montana sunt la fel de bune , ca , kormoran
              la iarna voi avea barum polaris 2 ca anvelope de iarna , am vazut ca sunt foarte bine punctate , acum voi vedea pe parcurs
              Its just a car ...

              Comment


              • Salut,

                E prima iarna cu noul meu Logan si vreau neaparat sa-mi iau anvelope de iarna.Am gasit Dunlop Winter sport 3D cu 270ron/buc se merita?
                Multumesc anticipat pentru raspunsuri

                Comment


                • Daca beneficiezi de buget, da, se merita....totusi mai cauta pe net, s-ar putea sa gasesti aceleasi anvelope la un pret ceva mai scazut.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Multumesc Darksid3.Bugetul nu este foarte mare dar avand in vedere ca masina este noua si le cumapar de la cineva care ma poate ajuta repede si sigur cu garantia daca este nevoie (sper sa nu fie)cred ca merita efortul.
                    O seara frumoasa tuturor.

                    Comment


                    • Atunci ia-le si gata...daca e si cunostinta. 4-5 ierni esti asigurat.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Sunt ca si luate, iti multumesc inca odata pentbu sfat.
                        Toate bune

                        Comment


                        • Tot pentru dunlop wintersport 3d m am hotarat si eu, am fost ieri la plimbare sa vad preturi si cel mai bun am gasit la apox 270 ron buc + montaj.Cand mi am luat anvelope pentru vara la mai toate aprozarele cu anvelope aveau marfa noua cu dot 2010, acum insa cu greu am gasit anvelope de iarna cu dot 2010, la mai toate centrele de vanzare aveau 2009. Trageti voi concluziile ,dar vanzatori se plangeau de lipsa de interes pentru gumele de iarna.

                          Comment


                          • Sa vezi preturi cand s-o da Legea....
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • La magazinele on'line se gaseste Dunlop Winter 3D la ~250 lei. Unele ofera si transport gratuit la achizitionarea a 4 anvelope.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Salutare.
                                Doresc sa imi cumpar doua anvelope de iarna pentru Loganul meu 1.5 DCI si neavand experienta in acest domeniu apelez la sfaturile voastre.
                                Bugetul nu este foarte mare (in jur de 400 Ron), nici nu circul mult iarna.
                                In plus credeti ca este mai bine sa iau si doua jante care sa le pun cu cauciucurile de iarna si sa fie schimbate dupa anotimp. Cred ca aici depinde iarasi de buget.
                                Cineva a folosit anul trecut good year si a fost multumit si ca pret si ca si calitate.
                                Ma gandesc ca cat dai la echilibrat schimbat intr-un an iti iei jantele.
                                Jantele clasice de tabla de Logan merita? Eu nu am avut probleme dar nici nu am circulat foarte mult si de aceea orice sfat este bine venit.

                                Multumesc anticipat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google