Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu inteleg o treaba , desi am mers si ''cu'' si ''fara'' pe polei si pe conditii de iarna(Critistreulea). Diferenta e cat se poate de ''vizibila'' pe polei cu gume de iarna...fata de vara. Lanturile sau cuiele sunt bune at cand e gheata, zapada afanata(pe drumuri de munte), in rest n-ai ce sa cauti cu cuie si lantzoace pe drum, doar daca vrei sa fi cel dintai. La noi cred ca inca mai e valabil, dincolo nu prea.

    Comment


    • #92
      ba cu anvelope cu cuie tocmai pe gheata sau zapada batatorita e indicat, nu pe zapada moale...lanturile sunt indicate pe zapada moale sau batatorita, iar pe polei, decat sa tocesti cuiele si intr-un final sa pierzi avantajul lor, mai bine din start cu gume de iarna si condus mai atent...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #93
        corect amindoi, pe polei cele de iarna au aderenta mai mare ca si cele de vara dar tot sanie esti, pe polei ... dumnezeu cu mila si viteza mica
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #94
          Eu am facut cu anvelopele stock 56 de mii de km, in toate anotimpurile, cu viteza adaptata corespunzator desigur, si in afara de faptul ca au tinut atatie km, nu ma declat chiar multumit de ele.
          Acum am pus Dunlop Winter M3, nu fac zgomot deloc pe uscat, astept zapada sa vad cum se comporta, iar pe asfalt umed au clar mai multa aderenta decat cele kormoran.
          Don't touch! Never ever steal
          Unless you're in for the kill

          Comment


          • #95
            eu am dayton Dw500 f multumit...
            sigpic

            Comment


            • #96
              Am citit pe aici pe undeva ca este o oferta la Metro pentru cauciucuri de iarna cu jenti de Al la aproximativ 1000 roni. Stie cineva daca la Metro Pitesti exista asa ceva? Sapatamana viitoare imi iau masina de la Pitesti si ma gandeam sa trec pe la Metro pentru asa ceva.
              Logan Prestige 1.5 dc 85 CP, albastru mineral

              Comment


              • #97
                Si in Metro Pitesti e valabila oferta repsectiva.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #98
                  Multumesc Andrei. Mai mult ca sigur voi trece pe acolo. Sper sa mai gasesc.
                  Logan Prestige 1.5 dc 85 CP, albastru mineral

                  Comment


                  • #99
                    am logan dci 1 iun 2007 20.000 km full options

                    am cautat anvelope in iasi am gasit dunlop si michelin cu 240 ron fara montat si echilibrat , deasemenea kormoran de iarna cu 155 ron cu tot cu montaj
                    M-am informat la unul dintre pilotii de raliuri din iasi si mi-a spus ca profilul sa fie cat mai adanc si sa aiba o "usoara dispozitie radiara " pentru ca la viteze de peste 80 km/h sa arunce il lateral mazga , zapada topita
                    Altefel iei debica sau altele cu profil paralel cu latimea anvelopei si e bun numai pentru inaintare cu viteze mai mici cu eficienta mai buna.
                    Dar nu facem noi curse pe zapada .
                    Daca vrei sa te joci iei anvelopa cu locaj pentru tinte .

                    Comment


                    • andrei, nu stiu cat (mai) e valabila oferta respectiva, mai bine suna la metro si intreaba. eu mi-am luat sambata din timisoara gume si jenti la oferta respectiva. de fapt sunt cu 6ron mai scumpe decat in oferta, dar jentile sunt chiar ok si daca le iei separat, jentile sunt 1040 roni, plus anvelopele 640 ron, deci e cred ca merita. gumele sunt fate, sub licenta continental, facute in argentina...probabil vor avea un comportament decent.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Oferta tine pana joia cealalta, mai sunt aproape 2 saptamani, deci are timp sa le ia.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • care nu ati folosit gume de iarna eu va recomand sa incercati.
                          am folosit iarna trecuta si am mers super pe polei si zapada.in noroi de asemenea parca e suv.
                          azi am demarat pe ploaie si fluera ca si un cauciuc normal pe uscat.
                          sunt foarte multumit de ele iarna.diferenta este enorma.

                          Comment


                          • Pe polei mai greu da nah.... sa zicem )
                            Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                            Comment


                            • Gumele de iarna m-ar fi scos din rahat sambata. Dar na..acum degeaba imi pare rau, Maine fuga la Casco.....
                              numar secundele

                              Comment


                              • sorry, marius, pt necazuri. acu' poate vad si altii care au zis ca nu merita investitia, ca probabil merita. inca o data, sorry ca ai fost tu exemplul
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google