Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eh.. lasa la mine n-a fost mare lucru..probabil dauna de vreo 10 mil din ce au zi aia de la casco(far, intaritura bara, grila si putin atinsa aripa), la celalalt doar bara sparta. Am lovit din spate pe un idiot fara stopuri pe frana. M-am ales cu avertisment+3 puncte. Daca aveam gume de iarna ma opream sigur la timp, aviz amatorilor!

    Pe langa Vali Stoica(STI pentru cine nu stie de cine e vorba) eu am scapat ieftin. La el s-a lasat cu descarcerare pt. cei din cealalta masina.. Sa speram ca toata lumea va fi bine. Ii urez multa bafta!
    numar secundele

    Comment


    • Azi am fost la Pitesti sa-mi iau masina si m-am repezit si pana la Metro pentru oferta aia de jenti de Al + cauciucuri de iarna. Tipul de la standul de cauciucuri mi-a spus foarte senin ca au cauciucuri dar nu au jentile. De cand a inceput promotia, nu le-au adus si jentile. Am sunat un prieten in Bucuresti. S-a dus rapid in Metro Militari si nici acolo nu mai sunt (s-au terminat). Se pare ca oferta a fost super buna. Pacat....
      Logan Prestige 1.5 dc 85 CP, albastru mineral

      Comment


      • @mircea_vl: daca te miscai repede de saptamana trecuta, acu' aveai rotile montate eu zic sa mai incerci pe la metro si sa faci scandal ca tu vrei sa beneficiezi de oferta, mai ales daca de la inceput nu au adus jentile (cum dracu' au adus gume dar n-au jenti ?). stiu pe cineva care si-a luat piscina aproape moca din metro timisoara cu scandalul de rigoare (tot asa, ca n-au primit tot din oferta, bla, bla, ca pretul e mai mare, bla, bla). vezi ca jentile rial erau expuse la standul "accesorii auto". sa-ti dea 4 bucati de acolo, ca sa completeze oferta...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • oricum pe zapada intre cauciucurile de iarna si cele de vara e diferenta de la cer la pamant. Exemplu iarna trecuta abia cu chiu cu vai plecam din fata casei cu cele de vara ........dar cu cele de iarna am urcat in satul MAGURA ...unde iarna este f greu accesibil . Acum am tot aceleasi cauciucuri ca si iarna trecuta : BARUM POLARIS 2 .... .sunt faine ....180 ron/ buc. dak imi aduc bine aminte ;)
          sigpic

          Comment


          • da, polarisul 2 de la barum e o guma corecta pret/calitate. nu-i ca un conti wintercontact, dar e ok. grija mare pe zapada, e mai alunecoasa decat asfaltul
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Mai incerc luni dimineata. Am luat telefonul tipului de la stand. S-ar parea ca mai primesc sapatamana viitoare jenti. Azi am sunat la toate magazinele din Bucuresti, Sibiu si Craiova. Aceeasi situatie: s-au terminat jentile rapid si au cauciucuri cate vrei. Poate am noroc luni, oferta e prea buna ....
              Logan Prestige 1.5 dc 85 CP, albastru mineral

              Comment


              • Anvelope iarna

                Loganu cu ce anvelope vine echipat din fabrica? De vara?

                Comment


                • da vine cu anvelope de vara vezi ca exista un topic special...

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by khaliiy
                    Loganu cu ce anvelope vine echipat din fabrica? De vara?
                    da. s-a mai discutat si pe alte thread-uri de anvelope...in orice tara cu temperatura media anuala de peste cateva (cred ca 7) grade celsius, masinile se livreaza cu anvelope de vara.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Anvelope de vara, de iarna sau all season?
                      Eu personal imi sustin ideea ca anvelopele de vara merg bine si dau cel mai bun randament vara, anvelopele de iarna merg bine si dau cel mai bun randament iarna, iar anvelopele all season dau un randament de 50% vara si 50% iarna.
                      Doar doua anvelope de iarna pe fatza iarna..... Acum doua saptamani un prieten la plecat la munte cu anvelope de iarna doar pe fata, si pe dn1 intre comarnic si sinaia i-a fugit spatele si a intrat intr-un pom.
                      Deci stimati formumisti, sfatul meu este sa aveti 4 anvelope cu jante de tabla iarna si 4 anvelope exclusiv vara (nu all season, nu intermediare) vara, cu jante din aliaj (sau daca nu merg si de tabla).
                      Cand e vorba de anvelope nu fac nici un fel de compromis.
                      Va recomand vara Dunlop sp sport 01, si iarna Dunlop winter sport m3. Eu asa am si nu am intanlit nici un fel de problema al aderentei nici vara nici iarna.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • pe jante de 6.5x15 merg puse cauciucurile standard care sunt pe logan???
                        sigpic
                        astra h 1,7 cdTI

                        Comment


                        • salut am si eu o intrebare eu pe masina am acum cauciucuri 205/55/15 si alte jante fata de cele din fabrica si azi era sa ma intorc cu ea pe poleiul din bucuresti a intrat abs-ul la fiecare frana mai sanatoasa. intrebaream mea este daca se poate monta cauciucul de pe logan 185/65/15 pe jantele care le am acum ? ca astea ma cam zdruncina avand balonul de 55 si poate asa merg si eu mai lin.
                          Cu tractorul pe ogoarele (strazile) patriei

                          Comment


                          • vezi posturile antrerioare sau www.carbible.com
                            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                            Comment


                            • Deci is de vara kormoranurile? adik. oricum si de ar fi si de iarna si de vara si all season.. tot is varza:|
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment


                              • Originally posted by bodyn
                                pe jante de 6.5x15 merg puse cauciucurile standard care sunt pe logan???
                                6,5j 15" este dimensiunea starndard la janta de pe logan.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google