Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da-mi voi sa te contrazic, este 6,0 J 15" janta stock de Logan.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Cauta in manualul masinii si vei vedea acolo pe primele pagini, doua tipuri de anvelope: 6.5j 15" si 6j 14 (care sunt facute pentru masinile care se duc in ungaria)
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Pai si nu vezi ca nici una nu se potriveste cu ce ai zis tu mai sus? Una e pe 15" cu latimede 6J si una e pe 14" cu latime de 6,5J.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Da Andrei, asa e....6j 15 si 5,5 14. Probabil ca vazusem pe ofertele de la metro "6,5j 15 compatibile logan". Deci jantele Rial din metro sunt un pic mai late.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • da, jantele de metro sunt ceva mai late, dar merg fara probleme 185, 195 si 205 pe ele
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Ieri am incaltat masina cu 4 cauciucuri de iarna(din pacate masina de la munca ) cauciucuri Kleber la 180 lei bucata...inainte aveam montana...diferenta este colosala chiar si pe uscat...
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Cristi uite am gasit ceva asemanator.. disponibil in ro.. si mi se par detul de bunicele dupa cum arata


                http://forum.*******.ro/showthread.php?t=59508
                sigpic

                Comment


                • si nici nu mi se pare scump! merita!
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • Originally posted by KeanuRev
                    Deci is de vara kormoranurile? adik. oricum si de ar fi si de iarna si de vara si all season.. tot is varza:|
                    clar

                    Comment


                    • Is foarte foarte multe.. tipuri.. de anvelope. o clasificare pentru ele ma [poate ajuta cineva? dintre urmatoarele : vredestein, tigar, pirelli, milestone, michelin, kleber, firestone, dunlop, continental, bridgestone, bf-goodrich Multumesc anticipat ma refer doar la calitate nu raport calitate/pretz, adica si raportul da mai mult ma intereseaza calitate
                      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                      Enter the Matrix

                      Comment


                      • Am vazut ceva anvelope aici in cluj la Nico- Tyres Tigar pretul ii 164 de lei bucata is bune ca, calitate? adica oricum ma gandesc ca is mai bune decat kormoran..
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • Intrebare.....merg puse cauciucuri de 195/65/15 ?? Fara sa fie nevoie sa schimb janta, si fara nici un altfel de risc? Sau daca vreau sa pun de 195, trebuie neaparat 195/60/15?

                          Si inca o intrebare... merg puse pe jante de 185/60/14, cauciucuri de 195/60/14 ??? asta este pt un prieten

                          Multumesc anticipat!!
                          sigpic

                          Comment


                          • Da.
                            Merg.
                            Ambele.
                            http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                            Comment


                            • Originally posted by drone View Post
                              Da.
                              Merg.
                              Ambele.
                              Merci de raspuns, este valabil pt ambele intrebari?

                              Later edit: Nu am fost ff atent prima data.... :P am priceput ca raspunsul era pt ambele intrebari.
                              sigpic

                              Comment


                              • Mai proaste decat Kormoran nu cred ca exista.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google