Anvelope Resapate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelope Resapate

    Am deschis acest topic deoarece am vazut ca nimeni nu vorbeste pe forum despre acesta. Care aveti pe logan anvelope resapate si la ce pret ?
    579
    Da
    24.35%
    141
    Nu
    75.65%
    438
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

  • #2
    eu unu nu mam riscat nici la dacia veche dar apoi al logan(unde pot merge cu 140-160lejer pe cand cu dacia dabia luam 120) dar cine stie daca patesc ceva gen tai cauciucu si am nevoie urgent un cauciuc reesapat ar fi o idee extraordinara dar ar fi doar o rezolvare pe moment

    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu mi se pare o idee buna...E vorba de siguranta ta si a celor din jur.Numai pe caruta as pune asa ceva,fara suparare.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #4
        Ok si care este riscul daca tot vb despre sigurata? sa crape? nu prea am auzit.. des.. sa am cumparat anvelopa resapata si la 150 mi-a crapat:
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #5
          Acum depinde si ce stil de condus ai,daca iti place sa o calci nu cred ca e bine sa ai cauciucuri reesapate,daca mergi mai batraneste cam 90 km/h maxim ar merge.Oricum, eu nu as pune pe masina asa ceva...
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            As folosi anvelope resapate doar pentru situatii de urgenta (in cazul in care am rupt o anvelopa si nu am bai suficienti pentru achizitionarea uneia noi) si nu as circula cu mai mult de 70-80km/h. Am votat NU.

            Comment


            • #7
              deja dc iti cumperi anvelope resapate esti cam carpaci nu? e ceva de genul iti iei masina diesel si vrei sa ai demaraj de benzinar.
              No way.........

              Comment


              • #8
                Nu categoric. Doar rezerva as inlocui-o cu o anvelopa reesapata, dar sa merg pana in 5-10 km cu ea, cu viteza mica, pana ajung la prima vulcanizare.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Ok.. si sa zicem ca. ai 2 posibilitati sa cumperi anvelope noi de firma fantoman sau de proasta calitate sau.. cumperi anvelope resapate. Cred ca diferenta ii doar in buget.
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #10
                    Pentru iarna as lua anvelope resapate, pentru ca oricum nu depasesc 120 km/h.
                    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                    Comment


                    • #11
                      Risti cam mult. Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca la 120km/h ti s-ar exfolia o bucata din anvelopa. Mai gandeste-te...

                      Comment


                      • #12
                        Prin oras ar merge un "remaiat" dar inafara ...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #13
                          Si.. care sunt sansele ca sa ti se exfolieze... o bucata din cauciuc.. ? sa zicem ca mergi si cu 150.. 1 la 100 is sansele si cum am spus mai sus.. NU am auzit pe cineva sa zica ca la 150 de km sau si la 100 mi-a crapat anvelopa
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #14
                            Pai l-ai mai intalnit?
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              ))) Eh si aia.. dar sa fim serios tot se auzea sau nah daca erau chiar asa de nasoale sa pateasca lumea.. tot felul. Ideea ii si ca poate de aceea nu se vorbeste pentru ca nu isi cumpara lumea
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google