Aparatori Aripi Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aparatori Aripi Mcv

    am fost zilele acestea la service-ul dacia de la bistrita,din cauza unor probleme cu rugina la aripa dreapta spate,iar baietii de acolo au zis ca pot monta si protectii aripi,un model nou,mai late decat cele de berlina,dar costa 250 de ron.Stiti cumva daca pot fi gasite aceste protectii si altundeva,la un pret mai rezonabil?

  • #2
    Mai bine nu montezi ca acolo patrunde apa indiferent cat sunt de etanse si apare rugina am vazut cu ochi mei un logan cu protecti si langa ele a aparut rugina!
    Last edited by radu2008; 10 May 2009, 20:01.

    Comment


    • #3
      radu: treci pe topicul cu protectiile de aripi si dupa ce citesti TOT topicul mai scri aici afirmatii de genul. sperii omul degeaba.

      alx: are cineva pe forum pe un mcv protectii de care zici, vazusem acum ceva timp, nu mai stiu userul. nu stiam ca exista, am crezu ca omul si le-a facut singur. poti sa iti pui linistit, vezi ca se mai discuta pe forum despre aceste protectii! s
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Ce am vazut eu nu ma poate contrazice nimeni asta este parerea mea!

        Comment


        • #5
          dar te-ai intrebat vreodata daca omul le-a pus pe masina cand deja era rugina data? rugina nu se face din senin, mai ales ca e etans acolo. era deja rugina, omul ca chiombul a pus protectiile peste, si rugina a continuat sa se extinda. ce e asa greu? mai continua cu afirmatia asta si iti dau report. s-a discutat foarte amanuntit despre aspectul asta pe topicul cu protectiile de aripi, asa ca raspunsurile tale le gasesti acolo. eu am protectii de aripi de un an, si nu am nici cea mai mica rugina. sa nu zic de matusa mea care are logan din 2005 si de atunci protectii pe ea, si la fel, nici cea mai mica pata de rugina
          Last edited by B 83 RMJ; 10 May 2009, 20:11.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Poti sa imi dai ce vrei tu ca nu ma intereseaza

            Comment


            • #7
              alin din anumite sfaturi pentru protectii o dai in cearta
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • #8
                Ms ten dar eu nu am nici o intentie de cearta am spus ce am vazut si ce concluzie am tras!

                Comment


                • #9
                  stai linistit si eu sunt de aceeasi parere poate sa zica cineva ca sunt bune, eu afirm, dar tot nu imi pun asa ceva
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • #10
                    eu am spus doar ca ceea ce crede radu e o mare confuzie...si i-am spus sa nu mai spuna ca de la protectiile de la aripi i-a inflorit lu` nenea ala rugina. nu stiu ce cearta ai vazut tu ten
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      Radu2008...pune si niste poze ca sa vada si ochiul nostru ce si cum...oricum daca vei pune poze nu vom sti daca rugina nu a fost acolo inainte sau a aparut dupa montarea acelor protectii.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        exact ce ziceam...
                        si zi-mi si mie daca da rugina sub ele cum afirmi tu, dacia de ce le-a mai inventat? de ce le pune pe toate masinile de pana in anul 2006? si explica-mi si mie te rog cum poate sa rugineasca de la banda dublu adeziva, ca sunt cam prost de cap si nu imi dau seama.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #13
                          Am vrut sa fac poze dar era proprietatul in masina si ce zicea ce treaba am sa fac poza la masina lui dar cand o mai vad si nu este lume i fac poza sa nu iasa cearta din o discutie banala!

                          Comment


                          • #14
                            bata-le vina de protecti...

                            ideea e urmatoarea:si eu am avut rugina la aripa dreapta spate,si asta fara protectii...pur si simplu vopseaua s-a cojit(exfoliat) de la sine,fara a fi lovita sau atinsa,iar la aripa stanga spate am avut vopseaua ciobita pe muchie...
                            acum s-a facut reparatia,si atat cat ma pricep eu,s-a facut bine.ideea e ca drumurile din romania sunt pline de pietris,care pietris este aruncat de roti exact pe acea muchie a aripii,si daca se intampla asta,din nou probleme cu vopseaua,cu rugina,etc.
                            De asta doresc sa montez aceste protectii...poate sa zica cine ce-o zice,dar eu cred ca daca aripa nu are rugina pe sub vopsea,poti sa pui un milion de protectii si de plasticuri,si nu se va intampla nimic.Daca insa rugina exista,sau,mai rau,pui protectiile peste rugina...asta e problema ta!
                            Ceea ce doream sa stiu este daca pot cumpara de undeva protectiile astea la un pret mai bun decat din service-ul dacia...am inteles ca protectiile de la berlina se potrivesc,dar trebuie taiat 1cm pt aripa din spate...insa repet ceea ce mi s-a spus:protectiile de mcv sunt putin mai mari ca dimensiune,adica urca mai sus pe aripa decat cele de berlina,de asta le-as vrea pe alea...
                            oricum,multumesc tuturor pentru raspunsuri.

                            later edit:daca stau sa ma gandesc bine,mai sunt plasticuri pe mcv...bandourile(sau cum s-or fi chemand) de pe usi...sub ele de ce nu apare niciodata rugina?
                            Last edited by alx; 10 May 2009, 22:45.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by alx View Post
                              am fost zilele acestea la service-ul dacia de la bistrita,din cauza unor probleme cu rugina la aripa dreapta spate,iar baietii de acolo au zis ca pot monta si protectii aripi,un model nou,mai late decat cele de berlina,dar costa 250 de ron.Stiti cumva daca pot fi gasite aceste protectii si altundeva,la un pret mai rezonabil?
                              Protectiile de aripi mai late sunt de pickup si trebuie ajustate la bara din spate, avand alta forma.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google