Apare Inca Un Pick-up..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by faraonw View Post
    frumos loganul..cum ti'ai vopsit ala de la ceasuri?
    Era, o zi frumoasa de primavara, mai exact 11-011-2011.
    Pe la 07:30-08:00 fix, se trezeste colegul cu pick'up, o idee... o idee nemaipomenita, un fel de reinventare a rotii.

    Astea fiind gandite, se apuca de treaba: isi face o cafea, evident indulcita cu doua lingurite de miere si una de coniac, vreo 3 felii de paine prajita pe care a intins aleatoriu, unt, marmelada si gem de dude si un pahar cu apa, toate astea intamplandu'se in timp ce urmarea atent "Neatza cu Razvan, Dani si Titi Prosop".


    Dupa savurarea in tihna a micului dejun, acompaniat de zumzetul florilor si mirosul pasarelelor pleaca spre atelierul de vopsitorie unde lasa mesterilor de acolo, Loganul, ca sa ii vopseasca bordul. Seara s'a dus si si'a recuperat Loganul, cu bordul vopsit.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #17
      da da..frumoasa povestea si daca nar fi persoane bine voitoare si lipsite de ocupatie...poate nu neam simti asa bine sa citim astfel de posturi pe forum

      Comment


      • #18
        Mie mi se pare ok masina.Imi place in mare parte ce ai schimbat/modificat la ea(mai ales stopurile)exceptand acel bullbar,dar daca tie iti place asta e important.Bafta!

        Comment


        • #19
          Arata bine, din ce am putut sa disting din poze.

          O singura chestie, rezerva aia. Cauta un loc mai bun pentru ea.

          PS: incearca, data viitoare, niste poze pe zi, cu masina mai curatica si poate te ajuta vreun coleg de club cu o camera. Imi place ce vad, dar sa vad tot (adica, o poza mai din spate sa inteleg cum arata din spate)
          sigpic

          Comment


          • #20
            Bine ai venit Hunedorene pe forum! Arata ok masina ta poate pui niste poze si cu ea curata, da alta impresie! Te asteptam si pe la intalnirile Logan Club Deva sa te cunoastem si noi, sticker se pare ca ai!

            Comment


            • #21
              da ca mai gasesti poti sa imi cumperi si mie unu si apoi mil trimiti mie si iti platesc si transportul,daca doresti.

              Comment


              • #22
                o poza mai de departe din spate
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  ma gandeam sa pun ceva piele sau ceva pe fata de usa (portiunea incercuita), ma poate ajuta vreun coleg cu ceva sugestii, indrumari....? cu ce as putea lipi acolo material textil, ca nu mar incanta ideea sa vopsesc partea respectiva(am incercat autocolant si nu se lipeste nici cum, sau e vreun secret si nu stiu...)
                  Attached Files
                  Last edited by bulgaru25; 27 February 2012, 21:22.

                  Comment


                  • #24
                    autocolant chiar nu ai cum sa lipesti pe materialul ala.
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • #25
                      stiu ca am incercat si nu adera in nici un fel autocolantul pe fata de usa (nici incalzit foarte tare, nici cum), ideea mea era lipirea unui materia sau piele cu ceva lipici dar care sa tina in timp si la caldura la frig ...

                      Comment


                      • #26
                        Uite iti dau eu o idee...e imitatie de piele si e lipita cu prenandez
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          cam asa ceva as vrea si eu, o sa incerc sa vad ce iese si pun poze
                          ms pt indrumare

                          ce tip de prenandez ai folosit?eu ma gandeam sa iau ceva tip spray daca se gaseste la noi asa ceva
                          si materialul cum ai reusit sa il intinzi?(nu pare sa aibe cute la cururi)
                          materialul(imitatia de piele)e dublu sau e subtire? Ms anticipat
                          Last edited by bulgaru25; 27 February 2012, 23:39.

                          Comment


                          • #28
                            Mai bine pune piele pe care o lipesti cu prenandez . Pielea e mult mai maleabila decat vinilinul si o poti mula perfect. Si pe mine ma bate gandul sa fac pentru ca atunci cand ploua si deschd usa sa urc in masina se uda acel material si ramane patat .
                            Last edited by ciprianeduard; 27 February 2012, 23:44.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              eu nici macar material nu am, la mine e plasticul gol(probabil daca era material il vopseam si rezolvam pb)
                              ai dreptate cu pielea...poate incalzita putin se muleaza perfect pe fata de usa
                              nea aratat un coleg o varianta si arata destul de bine... mai ramane doar executia lucrari

                              Comment


                              • #30
                                crede-ma pe cuvint,poti pune orice fel de material,in felul urmator:daca ai textilul original ,il dezlipesti(e destul de simplu) decupezi forma din materialul pe care vrei sa-l pui,dai pe fata de usa cu orice fel de prenadez,il intinzi bine ,in special la margini,il lasi sa se zvinte 3-5 minute,dupa care,aplici forma decupata,o intinzi cum trebuie si gata treaba;daca nu ai textilul original,dai cu prenadez,cit timp se zvinta, tai o bucata din material la ochi(ca dimensiune) o lipesti ,iar dupa ce s-a lipit,cu un cutter,decupezi elegant pe canalul care il ai pe fata de usa,spor la treaba.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google