Arcuri Sport Pt Logan Ta-Technix Facute In Germania Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am arcuri H&R cu telescoape stock si nu am inca probleme si le am de 4 ani !!!
    Multam Doamne !!!
    sigpic
    Maică, ce mafioți de treabă !!!

    Comment


    • #32
      pana la urma ce arcuri ar fii mai bune pt telescoapele stock si mers zi de zi prin buc mai ales ???

      Comment


      • #33
        arcurile stock. punct.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          din cate stiu eu si am tot testat nu stiu ce tot spuneti voi doar ca h&r sunt f moi ...sunt ok...pt buc...ta tehn si eibach sunt tari !
          http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

          Comment


          • #35
            am arcuri ta-technix...am avut si hr..diferente 0.. foarte multumit..
            sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

            Comment


            • #36
              La fel si eu sunt foarte multumit de ele.
              sigpic

              Comment


              • #37
                eu am o suspensie ta-technix reglabila de 1 an jumate ...si aveam cateva probleme cu ea deoarece prinsese un joc la telescop ,in tub si ma scotea din minti duritatea ei cand era lasata jos la maxim. DAr zilele tracute m-am hotarat sa o desfac si am reusit sa rezolv toate problemele .

                Jocul din tija l-am rezolvat cu niste bucsi din poliamida puse in partea superioara a tubului si apoi am strans foarte bine piulita .am aruncat si un ochi la telescoape ,arata foarte bine si isi fac treaba foarte bine.

                Cat despre duritate este altceva .Poate nu credeti dar duritatea aceia excesiva ,de zici ca-ti sare bordu in cap, este data de pozitia arcurilor (pe fata ma refer) asa ca am schimbat locul arcurilor in felul urmatorcele groase si mai lungi le-am pus jos ,iar cele subtiri si mai scurte sus...si ....surpriza...masina se comporta de 100 de ori mai bine, suspensia este tare dar a disparut senzatia de topaiala in ea si nici nu mai troncane nimic ...

                Si inca ceva ...aveti mare grija cum a-ti prins tija telescopului pe oala fata ...tot ansamblul sa fie ferm si sa nu aiba pic de joc .

                In rest toate bune colegi loganisti ,astept pareri!!
                sigpic
                http://www.loganclub.ro/forum/dj_xx_ain-t1219p4.html
                http://mik-anonym.blogspot.com

                Comment


                • #38
                  salut! deci pana la urma intre niste TA-T si niste Weitech ce ar trebui sa aleg pentru un mers normal. Eu vreau sa cobor masina si sa nu ma zdruncine prea tare. Multumesc!

                  Comment


                  • #39
                    Eu iti recomand arcuri Eibach impreuna cu amortizoarele stoc si rotile stoc. Zici ca e suspensia de origine numai ca e mai low cu 3,5cm (cazul meu- am diesel- adica este mai greu pe fata). Si se simt diferente la franare numai zic pe viraje, fata de stoc. Eu tanjesc sa imi intaresc cumva amortizoarele sau sa imi iau Bilstein B2, mi se pare moale suspensia)
                    Last edited by andrei_mircea; 9 April 2013, 18:28.
                    My turbo lag, give your MPI, a chance

                    Comment


                    • #40
                      multumesc. deci niciuna dintre cele precizate de mine...

                      Comment


                      • #41
                        ia-ti bilstein b6. o sa devina mult mai tare.

                        Comment


                        • #42
                          In concluzie, amortizoarele acestei suspensii Ta-technix sunt fiabile ca de ex monroe,bilstein sau sunt probleme cu ele dupa 1-2 ani?

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google