Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Sa nu-l cunosti si pe fratele tau cu aceeasi gandire, la o mica intalnire in trafic. Sunt sigur ca l-ai felicita ca si-a facut cea mai ieftina asigurare, de care, ghinion, trebuie sa te folosesti.
    He , He Nada!! am Casco! am fost "smecher" am pastrat bani de casco mai bun(Generali) in "devafoarea" unui RCA mai ieftin (City Insurance).
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Asta e cea mai buna combinatie!

      Comment


      • Originally posted by micutzu666 View Post
        Unde am mers la constatare era si service.Au spus ca e al lor..Daca au mintit,mint si eu.
        Tu la ce firma esti asigurat K?
        Groupama .

        Comment


        • Firma serioasa. Eu am casco la ei.

          Comment


          • taximetristi au cele mai bune asigurari , am fost lovit de 2 ori de taxiuri,in spate mereu,
            prima data ma oprit politia si cel din spate direct in mine, masina a fost reparata in 3 zile , dar am mai asteptat 2 saptamani pana au fost gata actele.de la service imi spuneau ca e gata , o pot lua, doar daca vin cu actele de la asigurator. Asa ca ce rost are sa dau o gramada de bani pe RCA, cand nu beneficiez de nimic in caz de accident.Acum am luat cel mai ieftin de pe piata ,292 lei pe an.maine imi expira cel vechi si intra asta in ,,pâine''.

            Comment


            • eu n-as zice ca e asa serioasa. mi se par sub cei de la omniasig

              mi-au refuzat reparatia aripii fata, o mica infundatura de la o pietricica, pt ca ei nu-si explicau cum piatra aruncata de tir care a lovit si parbrizul a ajuns si in aripa... si ca daca vreau sa deschid alt dosar pt aripa. nu m-am mai tiganit cu individul, i-am explicat in ce a constat evenimentul si ca nu stau eu acu sa-i explic lui dinamica pietrelor, i-am zis ce am constatat; era o chestie estetica si minora, dar ca idee. cei de la omniasig nu au comentat niciodata la nimic, indiferent cat de nesemnificativa era dauna
              Last edited by cristi....; 10 December 2015, 22:33.

              Comment


              • A fost o idee buna, poate pe viitor va fi pusa in practica: daca esti lovit, faci masina pe banii asiguratorului la care ai tu RCA, iar ala se deconteaza cu aisguratorului vinovatului.
                Atunci sa vad cati mai fac la City/Euroins si alte fantome, sa beneficieze de serviciile lor.

                Comment


                • e o chestiune de timp pana intra si astia in insolventa. mi se pare ca sunt asa...ca o fantoma: servicuri obscure (nici nu stiu daca sunt autorizate rar), reparatii cu piese din dezemembrari sau de cea mai slaba calitate, de calificarea mesterilor nici nu mai indraznesc sa ma intreb, probabil ca nici nu exista

                  Comment


                  • Originally posted by MIHAI C View Post
                    Acum am luat cel mai ieftin de pe piata ,292 lei pe an.maine imi expira cel vechi si intra asta in ,,pâine''.
                    292 lei/pe an ? unde ai facut-o ?
                    Daca se face la broker , se adauga ceva in plus ?

                    Comment


                    • e si pe emag, dar eu am un broker, la care fac asigurarile de cand am masina, nu se adauga nimic in plus.chestia e mai problematica pt cei care ies cu masina afara, sunt multe tari in care nu este valabila, eu nu ies.
                      carpatica.

                      Comment


                      • Originally posted by hspinache View Post
                        292 lei/pe an ? unde ai facut-o ?
                        Daca se face la broker , se adauga ceva in plus ?
                        vezi ca "voi" astia cu 40... nu va comparati cu noi, astia cu 50...

                        Comment


                        • Atentie la astia cu asigurari la firme "neserioase", cum am si eu, zilele astea un broker de asigurari mi-a spus ca are cunostinta de doua cazuri cu apartamente sechestrate pt plata despagubirilor, asa ca nu este bine sa te bucuri ca ai RCA la firma falim, si o sa plateasca astia la anu.....

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • vrajeala lui de doi lei. sechestrate in baza a ce ? asigurarile sunt facute cu buna credinta. n-are nimeni ce sa-ti faca, si niciun judecator n-ar decide sechestrarea unui apartament pentru asta. brokerii sunt "full of shit".
                            daca compania nu despagubeste, il despagubeste BAAR, si daca nu, fondul pentru victimele strazii, sau asa ceva.
                            cea mai rapida rezolvare am vazut-o (pe pielea mea) cu un "bulgar".
                            Last edited by B997NDL; 11 December 2015, 00:13.

                            Comment


                            • Ai dreptate.

                              Comment


                              • Originally posted by micutzu666 View Post
                                City are service propriu.Nu lucreaza cu reprezentantele.L-am pălit [emoji1] pe unul si cel mai repede am gasit punct de constatare in sectorul 2 zona Mosilor.Aveau acolo tot..tinichigerie,vopsitorie..Cel pălit a fost de acord sa o repare acolo..Toata lumea multumita.
                                nu au service propriu.
                                de cele mai multe ori, inspectorii de daune fac inspectiile de constatare la service=urile partenere.

                                Originally posted by B997NDL View Post
                                vrajeala lui de doi lei. sechestrate in baza a ce ? asigurarile sunt facute cu buna credinta. n-are nimeni ce sa-ti faca, si niciun judecator n-ar decide sechestrarea unui apartament pentru asta. brokerii sunt "full of shit".
                                daca compania nu despagubeste, il despagubeste BAAR, si daca nu, fondul pentru victimele strazii, sau asa ceva.
                                cea mai rapida rezolvare am vazut-o (pe pielea mea) cu un "bulgar".
                                te inseli amarnic.
                                eu am un client care este pagubitul evenimentului si l-a pus judecatorul sa plateasca dauna ce nu a platit-o astra.
                                nu fiti ata de siguri ca sunteti nevinovati. aveti grija. e un sfat prietenesc
                                Last edited by Lucian_2011; 11 December 2015, 00:33. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google