Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • astea sunt avioane, ca sa nu spun miciuni.
    ajung la Haga cu ei si imi platesc ei despagubiri morale.

    nu mai aburiti lumea.ce inseamna la tine pagubitul ?!
    adica el si-a furat-o si tot el a platit ?!
    greu cu scoala asta...
    Last edited by B997NDL; 11 December 2015, 00:40.

    Comment


    • in cazu asta zic ca cel mai bine iesi fara nici o asigurare

      pe principiul ca daca n-ai, n-are nici ce sa-ti faca/ia, nu?

      nu poti lua ceva ce nu exista

      mai bine ati incheia la un asigurator serios, ca din cauza astora ca voi are toata lumea de suferit si creste acu rca-u de-l ia...cucubau

      paradoxal e o chestie nasoala la mijloc... adica astra, una din cele 3 firme care detine monopolul asigurarilor, implicit cei mai multi bani , cum a intrat in incapacitate de plata?!

      sau pt ca cuantumul politei era prea mic iar suma reparatiilor asiguratilor prea mare?
      Last edited by cristi....; 11 December 2015, 02:49.

      Comment


      • pe care principiu ?! faci pe prostu' sau ... ? daca ai rca valabil, nu conteaza la ce companie, n-are nimeni ce sa-ti faca.

        Comment


        • pai asta e chestia

          ca e valabil pe hartie dar nu si in realitate. cu ce te incalzeste ca ai la.. zi una nasoala, daca lovesti pe unu care nu are ce sa faca cu polita ta? sau se lovesc 2 cu rca-uri la firme nasoale. sa vezi circ atunci. asa ati intelege cel mai bine realitatea cand va busiti, aveti rca la o firma dasta in insolventa si constatati ca nu va serveste la nimic nici o asigurare

          ca asiguratorul zice: imi pare rau dar nu mai am bani sa platesc

          servicu cand vede euroins, carpatica, etc fuge ca scaraoschi de tamaie pt ca stie ca nu o sa-si recupereze niciodata banii iar pe langa banii de reparatia ta mai are de recuperat inca cateva milioane de lei noi, ca de asta si refuza din start, pt ca face munca gratuita si uite asa... toate servicurile iti inchid usa-n nas cu asigurarea ta rca cu iz de ”mucegai”. singurii dispusi sunt astia cu dezmembrarile, ca deh, ce sa faca cu atatea masini busite prin parcuri, doar trebuie sa valorifice si ei cumva fieru vechi

          iar ce tot invoci tu acolo cu fondu nu stiu carede asigurare. pai daca ar intra ala in paine si-ar termina tot fondu in maxim 48 de ore, la cate restante are. din pct meu de vedere institutia asta e mai mult cu rol ”decorativ”
          Last edited by cristi....; 11 December 2015, 02:59.

          Comment


          • Aici sunt de vina atât asiguratorii cât și service-ul care la început ti-au mărit nesimțit de mult costul reparației, în cazul tău cca 18.000 lei.
            ASF-ul ar trebui sa intre serios în aceste service-uri care cer nejustificat de mult pe o reparație. Principala problema aici este !!!
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • @997NDL- as mai putea da un exemplu despre cum funct sistemul, dar nu are legatura cu RCA. Ideea este daca ai Logan (venit mic), asig la xxx (gagica singura de la partier) si lovesti BMW cu nr de inmatriculare care se termina in LEX, ai toate sansele sa fii nefericit de sarbatori. Faci ceva pe asigurare, Haga, .....te mananca lupii.

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Cel mai bine e sa casti ochii cat cepele sa fii atent si gata nu faci nici un accident din vina ta si poti sta linisit si cu RCA ieftin.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Ușor, ușor ne vom pune toți DVR-uri în mașini ca rușii, la ei dacă nu ai cameră și ești implicat într-un accident(chiar dacă nu e vina ta) ai cam încurcat-o dpdv asigurări.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Am fost precaut si in aceasta privinta! am dvr pe masina (de cand am luat Loganul).
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by prometheus View Post
                      Cel mai bine e sa casti ochii cat cepele sa fii atent si gata nu faci nici un accident din vina ta si poti sta linisit si cu RCA ieftin.
                      N-ai cum sa fii precaut 100% in traficul dintr-un oras mare, daca nu vrei sa pleci dimineata de acasa si sa ajungi dupa amiaza unde doresti. Te mai bagi cum poti, mai agati o oglinda acelui de langa tine, mai fortezi pe galben, se intampla destule la imbulzeala.
                      Sau, poti fi precaut, dar interpretarea asiguratorului si/sau politiei sa nu-ti dea dreptate tie intr-un accident (aici ajuta imaginile de pe camera). S-ar putea sa pierzi si in instanta.
                      Eu spun ca un RCA bun e pentru linistea fiecaruia.
                      Dar romanii, in mare parte, considera ca-s prea buni ca ei sa greseasca .
                      Asta, e prima greseala.
                      Last edited by mr.K; 11 December 2015, 11:08.

                      Comment


                      • Pentru o oglinda rupta , bara stearsa nu cred ca-mi fac probleme chiar si cu un rca ieftin.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Eu tot nu am inteles unde a fost facuta acea asigurare cu 292 lei . Adica cum se numeste firma .
                          Au crescut pretul cu 20% fata de luna iulie .

                          Comment


                          • Originally posted by Oti View Post
                            @997NDL- as mai putea da un exemplu despre cum funct sistemul, dar nu are legatura cu RCA. Ideea este daca ai Logan (venit mic), asig la xxx (gagica singura de la partier) si lovesti BMW cu nr de inmatriculare care se termina in LEX, ai toate sansele sa fii nefericit de sarbatori. Faci ceva pe asigurare, Haga, .....te mananca lupii.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            crede-ma ca n-are ce sa-mi faca. daca rca-ul e valabil, nu-mi fac nicio problema.
                            iar bmw-ul sau ce-o fi, isi ia banii de la BAAR.
                            eu am avut accident cu un bulgar si mi-au facut foarte repede masina.
                            nici n-au asteptat sa vada daca era valabila sau nu asigurarea lui.
                            service-ul a zis ca oricum isi ia banii, fie de la asigurator, fie de la BAAR, fie lea Fondul pentru victimele strazii. eu ma speriasem, dar am fost la BAAR cu "faptasul" si mi-au zis sa stau linistit si ca ei nu inteleg cine tot lanseaza zvonuri ca s-ar putea ramane cu masina nereparata.

                            Originally posted by MIHAI C View Post
                            e si pe emag, dar eu am un broker, la care fac asigurarile de cand am masina, nu se adauga nimic in plus.chestia e mai problematica pt cei care ies cu masina afara, sunt multe tari in care nu este valabila, eu nu ies.
                            carpatica.
                            @hspinache
                            uite aici. omul a spus...
                            Last edited by B997NDL; 11 December 2015, 12:47. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by cristi.... View Post
                              mai bine ati incheia la un asigurator serios, ca din cauza astora ca voi are toata lumea de suferit si creste acu rca-u de-l ia...cucubau
                              aici te contrazic... de mafia asigurarilor/accidentelor/service-urilor ai auzit? de note umflate, de masini platite la pret de noi stii ceva? de accidente fabricate de n-ori ai cunostinta? mai documenteaza-te.

                              Comment


                              • fie de la BAAR, fie lea Fondul pentru victimele strazii.
                                Aici sumele acordate ca despagubire sunt limitate.
                                Nu compara tu Loganul tau cu alte MASINI. Tu te-ai incadrat. Daca aveai pagube serioase, bagai mana in buzunar sa repari masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google