Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu cred ca sunt mai limitate decat cele rca. asa usoare au costat 6 800 de lei.
    are dreptate sorin, mafia...

    Comment


    • DNL.... Roaga-te sa nu lovesti pe nimeni de acum in colo si sa nu fie nevoit nimeni sa foloseasca polita ta valabila. NU te mai spala nici HAGAAAAAA!

      Comment


      • ca ce se intampla ?!

        Comment


        • Și în consecință, după părerea voastră care firme de asigurari sunt bune și care nu.
          Alea scumpe ca pot fura mai mult ?

          Comment


          • alea care deconteaza daune si nu au reclamatii foarte multe la CEDAM.

            link util desi a mai fost pus p'aci...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Albin Biro, membru neexecutiv în conducerea Autorităţii de Supraveghere a Asigurărilor, a declarat că este luată în calcul eliminarea de pe piaţă a societăţilor RCA care nu achită despăgubirile.


              in sfarsit se fac schimbari cu cap

              carpatica e pe picior de faliment, dupa astra, am citit

              Carpatica Asig ar fi trebuit să găsească un cumpărător până în 15 decembrie, potrivit unui termen limită impus de autorităţi. Astfel, compania riscă să intre în faliment după modelul Astra.
              Last edited by cristi....; 18 December 2015, 00:12.

              Comment


              • care e "schimbarea cu cap" ?! ca va fi rca-ul 2-3 mii de lei pe an ?
                o sa mai mearga p.... cu masina. daca da faliment carpatica, atata va fi asigurarea, si asta pentru mine, la 50 de ani.
                cei pana in 30 vor plati cat un lighean la mana a doua. foarte gandita schimbarea...

                Comment


                • Da voi va ganditi la o paralela ??? De ce asigurarile la imobile au pret fix? 20€ pentru 20000€ asigurati? Sau cum am platit eu azi 250 ron pentru asigurare facultativa locuinta la care am TOT !!! Locuinta de 56000€ + 10000€ bunuri !!! Aici de ce se poate, sunt aceeasi asiguratori. Si ei cer la un logan estimat la 2500€ de 10 ani, inmatriculat la o persoana de 58 ani si bonus/malus B12 405 pe an la Euroins. Precizez ca anul trecut am platit 265 ron/an!!!


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • Care e riscul sa dai peste cineva cu apartamentul?
                    Nu ti se pare ca e alta categorie de risc? E foarte putin probabil sa ai daune la casa. Poate doar vreun vecin uituc sa arunce blocul in aer lasand gazele deschise. Ori un cutremur devastator, cand oricum asiguratorii vor da faliment.

                    Comment


                    • Vin vremuri grele. rca va creste la anul cu 50% fata de iunie 2015.

                      Comment


                      • RCA-ul transportatorilor va creste semnificativ, nu al persoanelor fizice.
                        Si aici va creste, insa nu cu 50% ci cu vreo 20-30.

                        Comment


                        • La ProTv, spuneau: "cine dorește sa beneficieze de poliță RCA redusa sa i se monteze GPS pe mașină, ca sa fie monitorizat și cine merge mai tare în localități și în afara sa le crească riscul și cine merge regulamentar sa le scadă polita". Unii șoferi au declarat ca ar fi de acord, alți ca le încalcă intimitatea și nu vor fi de acord.

                          Comment


                          • Sunt niste simple propuneri.
                            Aia cu reparatia masinii pe RCA-ul propriu si ..."cazierul" soferului, conf. bazei de date de la Politia Rutiera mi se par propuneri de luat in seama.
                            In felul acesta poate nu mai sunt nedreptatiti tinerii sub 30 de ani care, nu au nicio amenda de 10 ani sa zicem; bine asta nu inseamna ca n-au incalcat niciodata legea, dar oricum, in acest fel e mai lesne sa-i identifici pe contribuabilii la bugetul de stat.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Daca ar face asta, ar insemna bani mai putin incasati de asiguratori de la cei corecti.
                              Iar cei care sunt oile negre in baza de date a asiguratorilor, vor avea de plata probabil prea mult ca sa mai circule cu masina asigurata.

                              Nu cred ca se va intampla nimic in sensul asta.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Iar cei care sunt oile negre in baza de date a asiguratorilor, vor avea de plata probabil prea mult ca sa mai circule cu masina asigurata.
                                Pai cum altfel sa penalizezi segmentul asta de dezaxati, care... "ma doare la basca"?
                                Starea de normalitate este aia in care ai capacitatea sa-i respecti pe partenerii de trafic. Daca nu poti face acest lucru, e o mare problema pana si faptul ca umbli liber, printre oameni.
                                ...
                                OFF.
                                Ieri dupa amiaza ma intorceam de la Bucuresti; trafic greu, bara la bara. Cu vreo doi km. inainte de Viziru un baiat de baiat cu un Opel Astra break s-a decis sa iasa din coloana. Depasire greoaie, nu-l ajuta deloc motorul. Forteaza reintrarea in coloana, chiar in fata mea; bineinteles ca am franat sa-i fac loc, pentru a evita coliziunea cu cel care venea din sens contrar, dupa care intra pe prima "ulita" la dreapta, la intrarea in localitate. Credeti ca a inteles cineva gestul tampitului ala? Ii ziceam fica-mii, "asta nu poate fi "deconspirat" decat de un psiholog experimentat"

                                Nu stiu cum, cand, cat, dar ceva trebuie miscat si in domeniul asigurarilor RCA.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google