Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci v-am informat gresit...scuzoaiele mele!

    Polita existenta e emisa de Generali.
    Am cunfundat cu Allianz...cam tot aia e, ambele societati sunt de top

    Asa ca for fuck's sake!!!, diferenta la simulare e si mai mare!!!

    Iata dovada:
    Attached Files

    Comment


    • RCA 1.2, 29 de ani. In anii precedenti am platit mai mult si altii cracnesc la 400 ron.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Deci v-am informat gresit...scuzoaiele mele!

        Polita existenta e emisa de Generali.
        Am cunfundat cu Allianz...cam tot aia e, ambele societati sunt de top

        Asa ca for fuck's sake!!!, diferenta la simulare e si mai mare!!!

        Iata dovada:
        Sincer, asa cum am spus, mi se parea ceva dubios.
        Ai "scapat" de...BAN.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment




        • Pai stai putin ca acum e si mai mare diferenta! Deci e 1.2 x dubios.

          Originally posted by aris86 View Post
          RCA 1.2, 29 de ani. In anii precedenti am platit mai mult si altii cracnesc la 400 ron.
          Pai cum sa nu makan mah, ca pana acum am platit sub 3 milioane la asigurator premium...si acu' s-au dat pe topogan cu mine cu scoru' asta!
          Last edited by Kojak; 7 January 2016, 23:30. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Varsta e dubioasa, si nu prea mi se pare corect. Când credeam ca o sa ajung la 30, o sa scada, probabil s-au gandit sa mentina tarifele ridicate pentru generatie 86 si uite lovesc in lateral si in ceilalti. Pana la urma e logic, cu 200 ron sa iti despagubeasca masina facuta zob, nu prea au nici ei de unde.

            RCA 2013 B0 - Omniasig 1150 ron
            2014 B2 - Asirom 1050 ron
            2015 B4 - Asirom 878 ron.
            Cel mai mic pret, exceptând in 2013, când era Euroins vreo 1000 ron.

            Comment


            • si la tv spunea chiar azi ca transportatorii vor sa protesteze iar in febr, dar in toata tara si sa blocheze toate granitele daca nu se ia nici o masura. lor li se cam dubleaza rca-u, de la 4500 nu stiu cat la 9900 de euro

              si pt "uzul" casnic cresc asigurarile, cam cu 50% pe linie

              cel mai rau e iar pt cei tineri care platesc dublu de anul asta fata de anul trecut (de la 820 pe an parca la 1470)

              in replica, asf-u a zis ca momentan situatia e sub control si ca ei nu au primit/sesizat nici o crestere generalizata a preturilor si ca totul e ok si normal

              la fel s-a intamplat si cu tva-u scazut de la 24 la 20%. acu preturile sunt mai mari decat erau cu tva 24%; romanii baieti destepti: au taiat tva-u 4 procente dar au explodat adaosurile comerciale si cica nu se poate face nimic in privinta asta, e dreptu lor sa vanda produsele cu cat vor, ma refer la comercianti

              bine totusi ca a mai scazut pretul benzinei, macar atat
              Last edited by cristi....; 7 January 2016, 23:46.

              Comment


              • @aris86,
                anu' asta daca implinesti 30 ani la reinoire mai castigi putin...dar nu cred ca scade sub 500lei.

                Originally posted by cristi.... View Post
                si la tv spunea chiar azi ca transportatorii vor sa protesteze iar in febr, dar in toata tara si sa blocheze toate granitele daca nu se ia nici o masura. lor li se cam dubleaza rca-u, de la 4500 nu stiu cat la 9900 de euro
                Aia ies de 3 ori pe an in strada...vax albina, n-o sa se modifice nimic.
                Last edited by Kojak; 7 January 2016, 23:42. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • a mai spus cineva ca se scumpesc politele pentru pensionari cu 60% ?
                  ca sa nu ma fac de ras ca n-am citit.

                  Comment


                  • Tinere pensionar...care esti!

                    Comment


                    • O sa împlinesc 30 de ani in decembrie si reinnoirea se face pe 2 noiembrie, oricum nu e bai. Anul trecut era sub 800 ron si cum dat faliment ASTRA au adaugat 100 ron la polita. Probabil se vor mai scumpi in vara si daca mai dau faliment Carpatica si Euroins sa vezi atunci scorring.

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        Tinere pensionar...care esti!
                        serios ! au anuntat ieri la stiri.
                        cvica pe astia i-au ars cel mai rau. nu faceam caterinca de tine.

                        Comment


                        • Pai si aia au grupa lor de risc...unii-s chiori, surzi, reflexe incetinite.

                          Comment


                          • si multi sunt pensionari tineri cu masinile inscrise pe pensionari

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              E pentru 1,6. Nu mi se pare mult; la unele era mai scump anul trecut cand am incheiat RCA-ul.
                              Uite si un RCA pentru un B0, tot pe 1,6.
                              Stiu ca e pentru 1.6.

                              Si cat ti-a iesit simularea anul asta la Generalli? Ca pe atasamente nu se vede.
                              Last edited by mr.K; 8 January 2016, 11:48.

                              Comment


                              • La Generali nu mi-au dat nicio oferta.; nu stiu de ce.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google