Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie sincer nu mi s-au parut diferente semnificative in ultimii ani la pretul asigurarii RCA. Majoritatea afirma ca preturile cresc cu aproximativ 50% la inceputul fiecarui an dar nu e chiar asa. Am postat aici preturile la asigurare din ultimii ani si sunt asemanatoare. Cei drept aleg cea mai ieftina varianta. Acum am la Carpatica. Iar de "bonus malus" habar n-am si nici nu ma prea intereseaza. Ii dau agentului datele, imi da cateva oferte si o aleg pe cea mai ieftina, fara multe intrebari/discutii.

    Comment


    • La emag nu iti face oferta la firma la care esti asigurat. Oricum preturile sunt mai mici pentru cei care au polita rca activa si expira peste multe luni. Odata cu aproprierea termenului de reinnoinre, pretul sare in sus.

      Comment


      • va salut, astazi am facut asigurarea pe 12 luni - 370 ron la Asirom.

        Comment


        • ieftin ca braga

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            La emag nu iti face oferta la firma la care esti asigurat. Oricum preturile sunt mai mici pentru cei care au polita rca activa si expira peste multe luni. Odata cu aproprierea termenului de reinnoinre, pretul sare in sus.
            Pai polita noua poti face cu maxim o luna inainte sa expire ailalta. Deci degeaba ma chinui eu acum pentru aprilie.
            Last edited by einstein1984; 8 January 2016, 13:40.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Anul trecut in 16 ianuarie am facut RCA pe 1 an la Euroins la Logan 1,4 din 2005 cu 272 lei. Acum am facut la Allianz cu 265 lei prin emag.
              Last edited by aslanalbert; 8 January 2016, 22:15.

              Comment


              • pe un an ?! ce bonus ? bugetar ?

                Comment


                • Bugetar, pe 1 an, permis din 1992, fara accidente, masina inmatriculata pe Sibiu.

                  Comment


                  • ai iesit foarte bine...

                    Comment


                    • Nesperat de bine! Chiar m-am mirat!

                      Comment


                      • eu am fost asigurat astra de cand am masina, iar acum, cele mai ieftine au fost city, euroins, si carpatica, apoi Asirom - 370 ron, aliantz 450 ron, asa ca am ales asirom..

                        Comment


                        • Cu primele 3 nici nu sti la ce sa te mai astepti. Poate dau faliment peste noapte.

                          Comment


                          • Comment


                            • Bugetarii conduc mai atent de au reduceri la RCA?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • pai si pana acum de ce iti cereau cnp-ul? de ce iti scadea/crestea bonus/malus? si mai exact vor sa transforme rca in casco? numai tampenii debiteaza ca si aia cu puterea masinii...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google