Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Platesc la timp si isi vad de treaba lor.

    Comment


    • Euroins Sau Carpatica ?

      Salut. Urmeaza ca in curand sa imi expire RCA-ul si o sa trebuiasca sa-l refac. Ultima data am avut de la Carpatica si nu am avut niciun incident. Acum problema este ca am citit pe forumuri ca ambele au probleme mari cu plata si nu stiu pe care dintre acestea 2 sa le aleg. Nu voi da mai mult de 300lei pentru 6 luni pe o asigurare.

      Deci, dintre cele doua care e cel mai mic 'rau' ?

      Comment


      • Carpatica e pe marginea prapastiei....va urma drumul celor de la Astra.Cel mai indicat ar fi Uniqa

        Trimis de pe al meu UTOK 470 Q folosind Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Kojak View Post
          Uniqa, cum sunt?
          La Uniqa mi-am facut si eu RCA, parandu-mi-se cei mai seriosi dintre cei ieftini.
          Am avut un mic accident in vara, vinovatul avand asigurare Carpatica. Am facut amiabila, constatarea a decurs relativ ok, am ales regie proprie iar banii mi i-au virat in cont dupa aproximativ 3 saptamani de la acceptul de plata. In total, a durat cam o luna, poate cateva zile peste. Nu am fost foarte deranjat de situatie fiindca nici dauna nu a fost una majora si m-am putut folosi de masina.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Deci sunt ok si Carpatica?!

            Comment


            • Poate erau, in vara. Si la reparatii in regie proprie, ce nu ajung la costuri mari.
              Cand ai masina noua si vrei masina reparata in reprezentanta, un RCA la Carpatica nu e ce trebuie.

              Acum Carpatica asteapta investitori.

              Last edited by mr.K; 30 January 2016, 11:54.

              Comment


              • Am gasit asta referitor la Carpatica: http://m.zf.ro/banci-si-asigurari/de...iment-14991637

                Comment


                • Pai Fondul de garantare va fi aproape epuizat cu dosarele Astra, Carpatica ii va pune capac. Va fi falimentul Fondului de garantare.

                  Comment


                  • Mai mult ca sigur. Si iarasi vor scumpi RCA!

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Poate erau, in vara. Si la reparatii in regie proprie, ce nu ajung la costuri mari.
                      Cand ai masina noua si vrei masina reparata in reprezentanta, un RCA la Carpatica nu e ce trebuie.

                      Acum Carpatica asteapta investitori.

                      http://www.capital.ro/actionarii-car...vestitori.html
                      Pentru ce avarii a avut masina mea, personal, suma pe care am obtinut-o mi se pare maricica. In conditiile in care, la regie proprie, se acorda ~75% din suma avaluata ca reprezentand valoarea reparatiei in service.

                      Am avut si propunerea de a repara masina "mai repede" intr-un service partener (cu sediul in aceeasi curte unde era si centrul de evaluare a daunelor), dar am refuzat.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Esti un caz fericit intr-o mare de nemultumiti de Carpatica.
                        Mai rau e pe viitor de pagubitii carora li se va pune pe bord un RCA Carpatica.

                        Comment


                        • RCA valabil din 26.01.2016,City Insurance,259 lei/an,anul trecut 293 la Allianz,Zero evenimente rutiere din vina mea.
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • Ce varsta..ce B/M?
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Deci azi avui un soc! In August 2015 am platit vreo 270 RCA pentru un Logan 1.4 din 2007 si acum, cand am verificat cat ar mai fi ca sa imi fac un RCA nou tot pe 6 luni, cel mai ieftin este 520 Lei! 520! Ce?!
                              Cum asa?! Ca doar nu am avut parte de incidente rutiere (exceptand o amenda de 210 Lei in Decembrie pentru o intoarcere in loc nepermis). Dar chiar si asa, sa se dubleze?!
                              Apropo, faptul ca inca nu am platit impozitul auto pentru anul trecut are vreo legatura?

                              Merci
                              MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                              Comment


                              • Nu are nici o legatura impozitul auto cu valoarea RCA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google