Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pacat. e foarte buna ideea de a iti rezolva pagubele pe propriul RCA in caz de nevinovatie. In felul asta dau faliment toate firmele capusa (carpatica, euroins)...

    Comment


    • La mine, la simulare, cel mai ieftin am ieșit la Groupama. La fratele meu, Carpatica, urmat de Groupama, la o diferență de ~200 lei. Pe 1 an.

      Comment


      • Pentru tineri cu "motoare" mici in decembrie ABC-ul a avut cele mai bune oferte, nu stiu daca si acum e la fel.

        Comment


        • eu am platit la Groupama asigurarea pe un an 335 ron si casco tot pe un an 920 ron.

          Comment


          • 98,97 RON la " Umbrela Asigurari " . Pe 6 luni . B/M - B5 !.

            Comment


            • "Umbrela asigurari " nu este asigurator, este intermediar.

              Comment


              • mare probleme cu r.c.a. duminica m-a lovit un beleug cu un papuc supraincarcat avea asig la asirom nu a vrut intelegere amiabila ,,multumesc Doamne" l-a facut politia de 1000 lei si permis mi-am reparat in 2 zile masina (aripi si ambele usi stg.) pe casco personal cu regres asirom pt. ca astia mi-au spus ca-mi comunica in 2-3 zile dac mi s-a aprobat dosarul ?? adica si..pagubit si cu banii in vant.casco am la grupama. slava domnului ca idiotul nu a vrut intelegere amiabila. pe langa ce a dat va mai da 5860 lei si masina lui ramane asa cum e.

                Comment


                • 5860 lei (presupun e valoarea devizului de la masina ta) nu-i plateste el, ci Asirom catre Groupama.
                  El isi va repara masina pe banii lui si va regresa cu 4 clase de Malus pe RCA-ul sau de pe acea masina.

                  Comment


                  • Asigurarea obligatorie, s-ar putea scumpi cu 30%; detalii.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by radu cornel View Post
                      mare probleme cu r.c.a. duminica m-a lovit un beleug cu un papuc supraincarcat avea asig la asirom nu a vrut intelegere amiabila ,,multumesc Doamne" l-a facut politia de 1000 lei si permis mi-am reparat in 2 zile masina (aripi si ambele usi stg.) pe casco personal cu regres asirom pt. ca astia mi-au spus ca-mi comunica in 2-3 zile dac mi s-a aprobat dosarul ?? adica si..pagubit si cu banii in vant.casco am la grupama. slava domnului ca idiotul nu a vrut intelegere amiabila. pe langa ce a dat va mai da 5860 lei si masina lui ramane asa cum e.
                      Si ce daca el ar fi vrut intelegere amiabila, o refuzai tu si tot la politie trebuia sa mergeti !

                      Comment


                      • Originally posted by rica55 View Post
                        98,97 RON la " Umbrela Asigurari " . Pe 6 luni . B/M - B5 !.
                        este fostul rca-ieftin..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • culmea e ca eu am vrut intelegerea si el nu . ce o fi in tartacuta lui nu stiu probabil fiind la el in sat a crezut ca o da la bara cu politistul

                          Comment


                          • pana la urma s-au modificat tarifele la RCA ? imi expira si mie in februarie si parca as vrea sa o innoiesc de pe acum
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • Unele firma da, au marit tarifele.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by RAZVAN-005 View Post
                                pana la urma s-au modificat tarifele la RCA ? imi expira si mie in februarie si parca as vrea sa o innoiesc de pe acum
                                Da...s-au scumpit si foarte mult la unele societati, spre ex la Allianz s-a marit cu aprox 32% dupa cat am platit ultima data.
                                Am dat o carca de bani pt 6 luni (240 lei) mai am si ceva majorari de la un eveniment de acum 1 an, altfel era aprox 180 lei pt 6 luni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google