Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gruopama, 12 luni, motor 1.4, B8, valabilitate incepand din a 2-a jumatate a lui februarie, calcul la asigurator-280 de lei.
    Pentru cei peste 30 de ani, sunt scaderi mari de preturi la Groupama (si la altii, dar nu la toti, ca unii n-aveau de unde sa mai scada), fata de anii precedenti.
    Astra, aceleasi conditii -250 de lei.

    Prefer sa dau 30 de lei in plus la Groupama, un ipotetic pagubit de mine macar sa aiba linistea asiguratorului serios.
    Last edited by mr.K; 19 January 2013, 11:40.

    Comment


    • 250lei / 1an / B8 la Astra ptr. masina din semantura.
      Alt aspect in afara de pretul minim si evidenta in baza de date a CSA, nu ma intereseaza.

      Comment


      • Originally posted by mihai007kelu View Post
        Salut, spuneti-mi si mie ptr o rulota trebuie sa platesc asigurare RCA ,si daca o pot tracta cu loganul de 1.4 .
        DA; si la rulota si remorca.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Eu am facut asigurarea la Astra si am platit in jur de 450 ron pe un an (e vorba de anul trecut). Apoi prin decembrie cand a expirat am facut pe 6 luni la Uniqa ca era cel mai ieftin si dupa ce expira si asta cred ca ma duc inapoi la Astra.

          Comment


          • esti sigur ? avand in vedere noile reglementari ...
            eu o sa ma orientez tot spre grupama. nu au dezamagit pana acum.
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • Asiguratorii incep sa mareasca iarasi RCA-ul, ca urmare a unei prevederi a CSA, chiar de tocmai fusese marit in decembrie.
              La Groupama de pe 11.02 vor fi alte tarife (la alti asiguratori nu stiu), asa ca cine are nevoie de RCA cu valabilitate din februarie , e bine sa-l achite in avans. Cum majorarea va fi consistenta, achizitia pe 12 luni ar fi mai avantajoasa.

              Comment


              • Am fost foarte surprins de suma mare la rca la mine cu permisul luat in anul 2009, suma se invarte intre 1000-1789lei ( la aproape toti asiguratorii rca ) pe tot anul Numai cand am vazut reactia "brookerului" mi-am dat seama ca este ceva in neregula, dupa care sa aflu ca toti conducatorii auto cu permisul luat de cel mult 5 ani si femei (aici vorbesc despre toate) l-i sau marit pretul la rca foarte mult, nu mi-a venit sa cred .... Asa ca apucativa sa puneti bani la ciorap , daca va expira rca-ul luna asta, urmatoare si aveti permisul de cel mult 5 ani. Revolutieeee

                Comment


                • Uite ca si-a reinoit matusimea rca-ul si nu a platit mai mult decat pana acum, a platit mai putin (de astra e vorba) Are 40 de ani. Deci nu mai induce lumea in eroare, nu e valabil pt toate femeile, ci tot cele cu permis de mai putin de 5 ani si sub 30 de ani, LA FEL CA LA BARBATI.
                  sigpic

                  Comment


                  • ai dreptate mane , am uitat sa specific ca este vorba sub 30 ani , gandidu-ma in timp ce scriam la asta ... eram curios de pe acu sa stiu la ce suma sa ma astept la inceputul lui martie cand trebuie sa imi fac rca-ul din nou.

                    Comment


                    • Pot interveni schimbari de pret de la o luna la alta !

                      Comment


                      • si mie imi ies tarife intre 450 - 700 / an la firmele mai serioase
                        450 uniqua, 700 la grupama in conditiile in care am permis din 1995, fara accidente, sotie bugetar si un copil minor
                        scump dom'le scump !!!
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • Eu am platit astazi RCA-ul pentru modesta suna de 470 ron pentru 6 luni. S-au scumpit foarte mult asigurarile in conditiile in care acum 6 luni am platit 260 lei ,la aceeasi companie.

                          Comment


                          • Originally posted by RAZVAN-005 View Post
                            450 uniqua, 700 la grupama in conditiile in care am permis din 1995, fara accidente, sotie bugetar si un copil minor
                            scump dom'le scump !!!
                            Ultimele 2 nu sunt criterii din care se obtin reduceri...e o mare vrajeala.
                            Ia sa incerci o simulare fara criteriile alea...sa vezi ca tot la suma aia te scoate.
                            Se folosesc ptr. statistici, mai degraba.

                            Comment


                            • cred ca nu=i bun configuratorul pe care l=am folosit. fara minori si bugetar in familie mi-a dat o taxa mai mica decat cu....

                              iar cand am modificat data obtinerii permisului : in loc de 1995 am pus 2012 am obtinut de asemeni un tarif mai mic,,,
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • RCA Groupama, 12 luni- 280 de lei B8, 1390 cc, oras mare, 38 de ani.
                                Restul criteriile vi le pot spune, dar sunt o vrajeala dupa cum se zice si mai sus, poate doar vechimea permisului a contat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google