Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vod00 View Post
    Si-a facut careva de curand RCA pe 6 luni la un Logan 1.6 din 2004? Eu pe toate site-urile la calculator imi arata pe 6luni aproximativ 600ron....banuiesc ca e vreo greseala pe undeva. Am un prieten care la Skoda Octavia din 2008 1.9TDi a platit pentru 6luni 330RON...

    Nu am nici un accident din 2010 pana acum....
    Vad ca ai 25 de ani. E legat de varsta ta, RCA-ul.

    Comment


    • Pei si chiar asa de mare sa fie diferenta de pret? Ultima oara in sept. 2012 am platit pe 6luni 283.91lei ...
      Just Hold Onnnnnn....

      Comment


      • Cred ca prin decembrie s-au schimbat regulile. Cu 600 de lei acopereai 12 luni in septembrie, daca stiai ca se schimba criteriile.

        Comment


        • Din pacate nu stiam...

          Nu am gasit nici pe google nimic referitor de schimbare. Se poate un link?
          Just Hold Onnnnnn....

          Comment


          • Nu e niciun link oficial, doar stiri, pur si simplu accesezi un calculator de preturi si vezi ca toti iti dau sume foarte mari in prezent. Criteriul care te trage in jos e varsta, pe care se pune mare accent de cateva luni.
            Last edited by mr.K; 10 March 2013, 22:10.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Eu daca as fi un asigurator gen Carpatica Asig, as alege rebranduirea. Sa vezi cum pica nestiutorii in plasa ca mustele dupa aia.
              Apa, aerul si fraierul (zic asa sa iasa rima), nu se termina niciodata.
              Eu stiam ca deja s-au rebranduit, s-au aliat cu Transilvania Asig...Astfel Carpatica Asig + Transilvania Asig = Groupama

              Si acum de cand cu asigurarea dupa varsta proprietarului in unele cazuri s-a triplat asigurarea.

              Comment


              • @mr.K, mersi. Totusi e aberant. Welcome to Romania.
                Just Hold Onnnnnn....

                Comment


                • Eu stiam ca deja s-au rebranduit, s-au aliat cu Transilvania Asig...Astfel Carpatica Asig + Transilvania Asig = Groupama
                  BT Asigurari+ Asiban= Groupama.
                  Nu e rebranduire, Groupama exista de peste 100 de ani cred.

                  Comment


                  • de grupama eu am fost foarte multumit. dar pe parte de casco. cu stiu cum se onoreaza de obligatii pe parte de rca
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • Originally posted by radutu View Post

                      Si acum de cand cu asigurarea dupa varsta proprietarului in unele cazuri s-a triplat asigurarea.
                      Un rol important in calculul primelor de asigurare il are statistica. Cele mai multe si mai mari daune au fost produse de soferii sub 30 de ani . Creste riscul, creste pretul !

                      Comment


                      • Mie mai mult imi e teama de batranii de peste 60 ani. Probleme auditive si sincer cunosc 2-3 oameni in varsta care saracii...au ramas fara reflexe.

                        Dar asta este...daca asa arata statisticile. Probabil facut de 2-3 indivizi prost platiti.
                        Just Hold Onnnnnn....

                        Comment


                        • Pai ce, daca legile sunt facute de indivizi bine platiti sunt bune ?

                          Comment


                          • salut...sunt nou pe aici si nu prea stiu cum stau treburile...am si eu o problema cu un accident pe care nu stiu cum sa il rezolv mai bine...am fost lovit de un participant la trafic si nu stiu cum e mai bine sa imi repar masina ca din cate am vazut nu prea fac nici la servis foarte bine treaba.vroiam sa va intreb daca a facut cineva pe regie proprie si daca a iesit bine...ast un raspuns

                            Comment


                            • pe regie proprie iti da cam 65% din valoarea pieselor si materialelor. adica foarte putin. daca iesi bine tu stii. o repari singur sau o lasi asa? daca nu cauta un service care face treaba buna si intreaba-i daca lucreaza cu asigurarea care-o are ala de te-a lovit si te duci la ei , chiar daca agentul incearca sa-ti bage pe gat alt service.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Azi am fost sa innoiesc asigurarea si cand mi-a dat rezultatul m-am abtinut sa nu bubui de draci si sa incep si sa fac ca toate alea. 440 RON!!! WTF???? Deci sa ma *** pe legile astea din romania , deci nu mai pot de nervi de ce trebuie sa platesc atat de mult chiar daca am 24 de ani? de 3 ani de zile de cand am cumparat masina nu am avut ABSOLUT nici un accident din cauza mea, de ce sa platesc atat? de unde stiu ei cum conduc eu? defapt ar trebuii sa stie ca nu apar la ei cu nici un accident. Deci nu mai pot imi vine sa ma duc si sa le dau foc de nenorociti ce sunt. Asta este denigrare toatala bataie de joc, nu se mai poate asa ceva in ce hal au ajuns astia sa isi bata joc de noi! Mamaaa imi vine sa ii omor f***-mas pe asigurarile lor!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google