Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in concluzie vom face asigurare la ce mai ieftini,dar rau platnici...
    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

    Comment


    • Pai asa s-a facut si pana acum !

      Comment


      • Eu nu,am de 6 ani la generalii,anul trecut am platit 250 ptr 12 luni,mai este valabila pana in mai,daca nu creste pretul fac tot la ei .
        http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

        Comment


        • anul trecut am platit 250 ptr 12 luni,mai este valabila pana in mai,daca nu creste pretul fac tot la ei .
          Din mai anul trecut pana in prezent au fost 2 majorari de RCA.
          Bonusul pe care il vei primi cu reducerea aferenta nu poate compensa cresterea.
          Poti face o simulare sa te convingi, nu neaparat cu data de incepere valabilitate mai, ci din martie.

          Cred ca acum pe piata, firma cu cel mai ieftin RCA a redevenit Astra. Cel putin pentru categoria de varsta >30 de ani si motoarele de pe Logan.

          Comment


          • @ danielriz - daca nu se dubleaza vrei sa zici. ca de crescut oricum creste ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • dar oare bonus malus ala mai conteaza? eu de ex cea mai ieftina asigurare pe 1 an este la uniqa-427ron, groupama 450 ron, iar surpriza Carpatica si Euroins 456 ...ciudat nu????

              oricum eu de 3 ani de zile nu am avut nici un accident iar asigurarile au crescut cu cate 1 milion in fiecare an de la 270, 210( aici a fost o combinatie la omniasig), 320 si acum sper sa nu sara de 500 de ron ca e prea culmea

              nu vreau sa ma gandesc la un RCA la generali sau allianz ca sare de 1000 de ron. Este ciudat ca ajung sa platesc rca mai scump ca, casco

              PS. la astra pt mine RCA este 734( unde este ieftin???????)

              Rca este pt Logan 1.4 2009 varsta soferului 29 , bonus malus B6
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • dar oare bonus malus ala mai conteaza?
                Conteaza, primesti reduceri sau penalizari.
                PS. la astra pt mine RCA este 734( unde este ieftin???????)
                Am zis ca pentru categoria >30 de ani. Asa era acum o luna.

                Comment


                • Am intrebat de un pret la motorizare 1.4 cei drept pentru dacia 1310.La Carpatica iese 160/300ron pentru 1/2 si 1 an.Urmatoarea ar fi City Insurance.. La un logan de 1,6 cu o dauna acelasi proprietar imi iese 362ron pe an la Euroins.varsta 36
                  Last edited by micutzu666; 12 March 2013, 16:01.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Si eu cred ca ma orientez spre firma de asigurari ABC (wtf?!). Pe 6 luni platesc 470Ron. Pacat..ne forteaza sa facem asigurari (in cazul meu) unde este cel mai ieftin.

                    Nu e normal ce se intampla..dar oricum nu e primul lucru absurd din tara asta.

                    Auzi si tu criteriu..varsta..

                    Maine poimaine ajunge RCA-ul la pretul unui CASCO.
                    Just Hold Onnnnnn....

                    Comment


                    • Criteriul varstei in calcularea tarifului de catre asigurator, este o practica folosita in toate tarile civilizate de pe glob. Acum, ca nu e si cazul Romaniei de a fi pusa in acelasi rand cu cei mai sus amintiti, sunt de acord, dar nu e vina tarii in aplicarea unor practici logice si normale! Statistic, soferii mai tineri, sunt mai zmei.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • E bine ca mereu aplicam toate legile din tarile civilizate. Mai putin cu salariile. Cresterea lor se aseamana cu nivelul picaturilor de apa din Africa. Pacat. Probabil nu e de mirare de ce se tot pleaca din tara.

                        Bun, acum si cu varsta. De exemplu, eu cu un copil mic si sotie in masina crezi ca imi arde sa ma dau zmeu? Ipotetic vorbind tot un fel de discriminare se numeste. Bine ca primesc reduceri batranii care au ramas de mult fara reflexe.

                        Alta problema este si ca sa zicem de la 30 ani se schimba tariful, nu? Pei cine e sa zicem zmeu la 29 ani la 30 isi revine brusc. Chestia asta mai depinde si de caracter.

                        Oare atunci de ce nu am daune, probleme cu amenzi. Dar un sofer de 30ani cu daune pe rca..tot plateste mai putin ca mine.

                        E corect?
                        Just Hold Onnnnnn....

                        Comment


                        • Statistica nu are legatura cu corectitudinea sau individul, ea functioneaza in linii mari, adica cifre...si fix cifrele conteaza cand e vorba de bani. Asta e decaderea speciei umane, dar intram in alt subiect irelevant pentru acest thread
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Cam mari tarifele, dar asta este.
                            Cine are masina si o vrea, sa plateasca!
                            Nu ai bani de RCA, faci economie la benzina Mai exista si metrou, tramvai si altele.
                            Eu le folosesc cand e aglomeratie mare, nu mi-e jena.

                            Comment


                            • Originally posted by Vod00 View Post

                              Maine poimaine ajunge RCA-ul la pretul unui CASCO.
                              poti sa te uiti la generali sau allianz cat este un rca? la generali mi-a dat oferta de rca cat casco aproape

                              Cum spunea cezar are mare dreptate :'' cine vrea o masina sa plateasca "

                              PS. @ mr.k calcularea la RCA am facut-o pe net si acolo nu mai imi cere categoria de bonus malus....sa ma duc la un reprezentant de asigurari sa imi fac acolo calculatia?
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • in general çalculele facute online nu prea corespund cu cele care ti le face un brooker de asigurari la mine online imi dadea 450 uniqua iar grupama 700 pe an cel mai mic pret iar brookerul mi-a oferit 295 pe an la grupama. 305 ron mai putin.
                                eu cred ca asigurarile cumparate online sunt de fapt o mare inselaciune
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google