Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu o am de la inceputul anului. RCA-ul imi expira pe la inceputul lui februarie.Eu is la UNITA.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #62
      a incheiat cineva asigurarea la asirom? cat costa?
      sigpic

      Comment


      • #63
        incheiat RCA-ul la ASIROM. pe un an de zile, 184,14 RON. cu reducere 50%
        sigpic

        Comment


        • #64
          Da' ce esti pensionar?
          Serios acum ce ai facut de ai primit asa discount?
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #65
            )

            masina e pe numele lu taica-miu si masina e bun comun daca sotia are acelasi nume si cum mama e pensionara.... 40% reducere de pensionari si 10% fidelitate
            sigpic

            Comment


            • #66
              Omniasig, pe un an de zile - 365 ron

              Comment


              • #67
                @bogdan_1984:
                Comunitatea de bunuri nu are nicio legatura cu numele purtat.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • #68
                  are, nu are...mie mi-a dat reducere de pensionari in cazul in care proprietarul nu e pensionar si azi ii duc agentului un talon de pensie ca sa dovedesc ca este pensionara
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Buna, sa va spun si eu ceva, deci am avut niste probleme cu masina(lovita)si am reparat-o pe rca-ul lu cine mi-a lovit masina, tipa are la bcr asigurari rca-ul facut,am duso la noi la reprezentanta sa o faca,au facut-o, iar acuma stau de 2 zile cu masina terminata in service si eu nu pot sa o iau acasa pentru ca cei de la BCR asigurari nu aproba plata lucrari la cei din service!Iar cei din service nu vor sa-mi de-a masina din cauza asta!
                    Acuma sa va intreb vi se pare normal asa ceva?cine naiba are vina mai mare, pentru ca eu sunt la mijloc,deci eu va spun ca numai la cei de la Bcr Asigurari am auzit asa ceva(am mai facut masina pe casco la Asirom,si nu am patit asa ceva),dupa ce ii terminata masina sa trimita la cei de la bcr din bucuresti ca pe urma cei de acolo sa imi accepte plata!Deci idiotenie mai mare ca asta nu am mai vazut,eu zic sa va feriti de BCR Asigurari!
                    Last edited by wizard24; 18 December 2008, 13:13.
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Poti sa platesti tu, si sa astepti sa iti iei banii de la ei. sau ii ameninti cu CSA-ul si OPC-ul, dar cred ca termenul de plata este undeva la 30 de zile (nu sunt sigur).

                      Comment


                      • #71
                        Un alt organism caruia ai putea sa i te adresezi este "COMISIA DE SUPRAVEGHERE A ASIGURARILOR".

                        De obicei atunci cand nu esti sigur pe asigurarea aluia de te-a pocnit, dar esti sigur pe CASCO al tau, iti repari masina pe CASCO si compania unde ai CASCO, dupa ce te de despagubeste pe tine, se va despagubi la randul ei de pe RCA -ul aluia. Este stiut faptul ca ei intre ei asiguratorii nu-si fac probleme.

                        Tot din patite si invatate spun si asta.

                        Comment


                        • #72
                          La anu in aprilie imi vine RCA de la Unita si cand ma gandesc ca anu asta am platit 558 ron masina fiind luata in leasing sper ca pana la anu sa nu creasca sa ramana tot asa macar .

                          Comment


                          • #73
                            Mersi baieti de info-uri, deci pana la urma am primit masina azi, dupa ce ieri am sunat peste tot pe la bcr asigurari din bucuresti si am amenintat ca fac reclamatie si ca ii ia naiba daca nu platesc la astia de la service lucrarea(astia de la service nu au vrut sa-mi de-a masina ca cica au nu stiu cate zeci de milioane de incasat de la asigurari,si nu se mai risca)!!Si in cele din urma, azi dimineata am primit un tel de la service si mi=au spus ca pot sa vin dupa masina ca au acceptat cei de la bcr plata!pfff..oricum nasol moment!bcr sucks!
                            Last edited by wizard24; 19 December 2008, 13:40.
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              @radu2008:
                              Imi pare rau sa te anunt ca pentru la anul sunt alte tarife. Si dupa cum cred ca te-ai obisnuit, acestea nu se micsoreaza.
                              Totusi, de ce ai dat asa de mult? Pentru ca ai capacitatea cilindrica mai mare?
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • #75
                                Am un prieten care a avut aceeasi problema cu BCR Asigurari...basca masina era gata si statea prin curtea service-ului de vre-o 2 saptamani
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google