Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt nereguli, pt ca asa este sistemul: gandit pentru "hotit"!
    Insa, pe masura ce resursele se duc, hotia va fi un lux din ce in ce mai rar intalnit in paturile mijlocii. Ea trebuie sa ramana acolo unde cei ce fac astfel de manevre inteleg efectele macro si de lunga durata. Si nu trebuie sa fure boschetarul ce n-a trecut prin scoala! Ala nu intelege ca daca furi 2 caramizi de langa fundatie, exista posibilitatea sa cada toata constructia, pentru ca-i prost!

    Ca si astia cu bordurile. Cat de prost sa fii sa nu pui in discutie un sistem de parcare etajat? Furi acolo la fel ca la borduri, insa oferi sansa oamenilor sa parcheze civilizat. Plus ca iei si taxa pentru parcare.
    Asa, schimbi bordurile si te caci in ea de schimbare!
    De aceea este nevoie de un alt tip de personaje in conducere. Nu toti hotii boschetari!
    Last edited by Cezar; 24 November 2014, 14:26. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • sistemul e gandit bine ...vam bagat taxa in 2012 pe gat si pt romani ..cum nu se reinmatricuelaza macar sa platiti asigurari ..cadi tineretul cumpara masina dupa masina si daca tot are bani si masina macar sa aiba si de asigurari ....asa a fost gandit si acuma sa mai bage si 50 la suta scumpire de la intai ianuarie doua mii 15

      Comment


      • Macar de s-ar usura traficul cu scumpirile benzinei si RCAului... desi nu pare, ba chiar mai rau decat in 2007 cand era 3,5 lei benzina si 40 de lei asigurarea RCA moto in loc de 150.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Tot saracul e si prost: isi da ultimul ban pe transport. Doar doar nu-si da seama vecinul ca e in galeata...
          Sa primeasca niste cuie de la stat daca nu intelege ca mizeria si cocalaria e din secolul trecut.

          Pe masura ce saracim cu atat mai multa ardoare ne legam de lucruri ce ne dau impresia de bunastare.
          Pana cand?
          Pana cand se schimba celula cu alta, adica pana cand un caine tanar invata un truc nou.
          Iar cainele batran moare de foame si nu din incercarile de a invata un truc nou
          Last edited by Cezar; 25 November 2014, 14:56. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by adyxzz View Post
            salutari eu anul trecut 30 ani, RCA ul pe dieselul meu pe un an 275ron, anul asta cu o dauna retrogradat de la B7 la B3, 245ron pe 6 luni, deci grija mare, e nebunie, mi a crescut cu 50% aproape , drumuri bune
            A crescut cu 100 % aproape, nu 50.

            Reparatiile facute pe Casco (dauna totala, in cazul meu), influenteaza polita RCA? Mie mi-au spus ca apar in baza de date cu factor de risc pentru un accident anterior intre lighean si un cap de pod.

            Comment


            • Probabil ai dreptate , din pacate.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Mie mi-au spus ca apar in baza de date cu factor de risc pentru un accident anterior intre lighean si un cap de pod.
                Poate doar daca faci RCA la acelasi asigurator unde ai si CASCO, dosarul tau de dauna nu crezi ca apare pe net si-l poate consulta orice asigurator.
                Asiguratorii nu comunica intre ei, pentru ca se tem sa nu le fure ailalti clientii.

                Comment


                • Nu e la acelasi asigurator. Mi-a explicat ca daca nu aveam acel incident, plateam cu vreo 3 milioane mai putin (sau ceva in genul asta). Ciudat mi s-a parut ca au stiut asta. Cica-s "factor de risc ridicat".

                  Comment


                  • Si nu au dreptate? Daca cerea si CNADR daune pe RCAul tau pentru capul de pod care trebuia vopsit aflau si aia cu RCAul.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Dreptate au. Capul de pod il "administreaza" comunitatea satului , ca sa zic asa. Tot noi l-am si reparat/vopsit pana au venit inundatiile si l-au dus . Oricum, nu exista un termen de prescriptie pt asa ceva?

                      Comment


                      • pai si malusul la RCA expira ... 2 clase pe an.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • rca euroins 218 lei pe 1 an
                          sigpic Alexandria

                          Comment


                          • marfa ...asta da pret de criza in ziua de azi ..dar nu ai specificat varsta si bonusul :0

                            Comment


                            • rcpedia 38 ani b7
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • mai las-o... eu am tot B7,si a fost 400 de lei.

                                Originally posted by cristy plus View Post
                                rca euroins 218 lei pe 1 an
                                sau pe ce an ? 2010 ?!
                                Last edited by Niki; 2 December 2014, 18:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google