Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comanda RCA Nr. 9803499
    ACEST EMAIL ESTE GENERAT AUTOMAT


    Formularul de comanda a fost primit cu succes!
    In cel mai scurt timp veti fi contactat telefonic de un reprezentant pentru confirmarea comenzii si eventuale detalii despre livrare!
    Programul nostru de lucru este de luni pana vineri intre 9:00 - 19:00, sambata 10:00 - 14:00.
    In cazul in care ati trimis o comanda in afara orelor de lucru veti fi contactat in prima zi lucratoare dupa ora 9.00. In cazul in care nu sunteti sunat este posibil sa fi aparut o eroare tehnica si va rugam sa ne contactati dumneavoastra.
    Va multumim ca ati ales serviciul RCA la tine acasa ® si va dorim in continuare o zi buna!
    Detalii comanda
    Denumire produs Valoare
    Asigurare RCA
    Persoana: fizica
    Companie Euroins
    Valabilitate 1 an 231.18 lei
    Livrare gratuita 0 lei
    Reducere 8% - 18.49 Lei
    Total: 212.69 le
    sigpic Alexandria

    Comment


    • acum te cred, dar numai inteleg pe ce criterii se stabileste cuantumul.
      ai sase copii minori ?! si esti bugetar ? mi se pare aiurea sa-i tinem in spate pe bugetari. nu inteleg de ce apare chestia aia in calculul politei. lelipseste o mana sau un picior ?!

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        acum te cred, dar numai inteleg pe ce criterii se stabileste cuantumul.
        ai sase copii minori ?! si esti bugetar ? mi se pare aiurea sa-i tinem in spate pe bugetari. nu inteleg de ce apare chestia aia in calculul politei. lelipseste o mana sau un picior ?!
        acum se calculeaza rac in functie de varsta si localitate oras de aici preturile enorme.eu am 1400 de lei p an cu b5

        Comment


        • ce-i drept, stau eu in bucuresti, dar am 49 de ani.

          Comment


          • Criteriul localitatii e fix o mare eroare de calcul al asiguratorilor, care acorda reduceri celor din mediul rural si care locuiesc in orasele.
            Un locuitor al unui orasel poate are sanse mici sa loveasca alta masina in localitatea de domiciliu, dar odata ajuns intr-un oras mare, are toate sansele sa o comita pentru simplu fapt ca nu e obisnuit cu un numar mare de masini in jurul sau.

            Comment


            • @ cristy plus Am facut o antecalculatie pe la 20 noiembrie la emag si am avut la euroins 286 lei. Nu mai inteleg nimic , am 44ani copil si ma incadrez la B10, oras Campulung. Poate au bagat reduceri acum din decembrie. Anul trecut tot la ei am dat 192 cu 10% reducere la emag.
              Bag seama ca trebuie sa fac o cerere direct la ei.
              Last edited by madi; 30 November 2014, 21:44.

              Comment


              • conteaza foarte mult varsta .... apoi daca stai la tzara e si mai bine ....este o mare tzeapa pe care lumea deja o speculeaza cu asigurarile.....din ce in ce vom avea o populatie cu pensionari bogatzi

                Comment


                • la mine cel mai mic pret la rca a iesit pe rcapedia.ro . cu cateva zeci de lei (20-30) in minus fata de emag.
                  305 lei logan 1.6 16v pe firma b6 (clasa maxima la firme)
                  420 lei bmw e46 316i motor 1.9 pe numele meu 27 de ani clasa b2. am un coleg cu fix acelasi bmw ca al meu, dar bagat pe numele tatalui, a platit 210 lei pe 1 an. sta in curtea de arges, masina inscrisa pe ag.

                  ambele asigurari la mine pe 6 luni, la logan euroins si la bmw carpatica.

                  recomand celor care fac accident din vina lor si dauna este minima, sa ia in calcul sa ii plateasca direct omului paguba (daca e doar o bara de vopsit, o aripa etc). daca apari cu dauna nu doar ca iti scade bonusul ,sa zicem ai b4, ajungi la b0, dar pe langa asta asiguratorii iti baga si mai mare pretul pt ca apari ca ai avut dauna. si platesti cativa ani de acum inainte o gramada in plus pt ca ai avut o dauna care a costat 100-150euro.
                  Last edited by bossake; 1 December 2014, 15:17.
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Daca nu dati pe la asigurator, cine ii da documentele pentru a baga masina in service? Trebuie sa mergi la politie pentru asta si s-a dus eventuala amiabila, mai ales daca ai ciocnit masina altuia nedandu-i prioritate. Adica te invarti si de o amenda si de o pauza la condus, mai bine platesti RCA mai mare.

                    Comment


                    • pentru o aripa putin indoita, o bara zgariata daca eu te lovesc cu rca la euroins si iti dau 100-150euro sa iti faci masina tu cum ai prefera?
                      sa iei banii sau sa facem amiabila si sa te "lupti" cu asiguratorii sa stai nu stiu cate zile prin servis, constatari, programari, du masina la nu stiu care servis, stai sa vedem ca nu a venit raspunsul, nu a venit acceptul etc.

                      evident eu vorbesc de daune minore !!! spun asta pt ca in legislatie nu conteaza ca ai facut dauna de 50.000 euro sau de 100 euro. tot cu 4 clase de bonus scazi, si pe langa bonus iti creste si pretul de baza la rca (calculul se face dupa un algoritm extrem de complex, adica daca ai avut b4 nu doar ca treci la b0, ba chiar platesti mai mult decat daca ai avea b0, pentru ca te "vad" toti asiguratorii ca ai avut dauna)
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Iti primeste cineva masina in service fara vreun document? Acel document il obtii de la asigurator sau de la militie.
                        E asa greu de inteles?

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Daca nu dati pe la asigurator, cine ii da documentele pentru a baga masina in service? Trebuie sa mergi la politie pentru asta si s-a dus eventuala amiabila, mai ales daca ai ciocnit masina altuia nedandu-i prioritate. Adica te invarti si de o amenda si de o pauza la condus, mai bine platesti RCA mai mare.
                          Eh pe naiba, declari ca ai lovit-o in parcare, 2 puncte pentru neasigurare si ii da dovada de reparatie. Tu ii dai 150 de euro, ai si permis si tot. Doar sa fie problema minora si sa se pupe declaratia cu pagubele.
                          Sau o declara pagubitul ca dat de un gard/stalp la el in curte si aia e, nu ia nimeni amenda.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Pana cand miroase asiguratorul ca e frauda si se lasa cu declaratii.
                            Daca merita un posibil dosar penal pt cativa euro, voi decideti

                            Comment


                            • Daca se scumpeste RCA-ul in ritmul asta cativa ani, vor fi masini la vanzare pe alese, extrem de ieftine.

                              Comment


                              • Cred ca vor fi foarte multi pensionari cu foarte multe masini.
                                Sau: vand masina cu rca valabil 1 an (in loc de: vand masina cu distributie facuta)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google