ATENTIE - Verificati Masina La Ridicare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ATENTIE - Verificati Masina La Ridicare

    Mi-am cumparat logan faza II si pe langa faptul ca a trebuit sa astept o luna, la ridicare am fost neplacut surprins sa ma lovesc de aceleasi "romanisme" legate de lucru vandut.

    MAsina e superba...Insa am gasit spoileru spate stanga desprins....Am apasat in zona respectiva moment in care a picat ceva de acolo...In plus am gasit locuri :unde vopseaua era plesnita in cute ca urmare a unei fortarii in aceeasi zona...
    calitatea pregatirii pt vanzare la reprezentanta (Lion-VIctoria) este jalnica...Masina era spalata numai in anumite locuri...

    Pentru cei care cumpara logan ii atentionez sa verifice atent masina...Nu e vorba ca ai pretentii extra care nu intra in bani...Da atata timp cat platesti din buzunarul tau, nu iti place sa cazi mocofan!!!!

  • #2
    Perfect de acord cu tine.

    Comment


    • #3
      Eu "am verificat fiecare surubel" can am ridicat masina de la dealer.Am stat cel putin jumatate de ora cu "dealer-ita".

      Comment


      • #4
        Bai asa e ... Intradevar oricati bani ar fi sunt banii tai sau implicit banii nostrii si ar trebui sa fie calitate . Totusi eu nu am avut acest probleme si sunt la al doilea logan de la acelasi dealer. EU vroiam sa plec cu masina in 3 minute d-acolo ... El a stat 25 minute cu mine sa-mi arate ca functioneaza totul impecabil si in parametrii inclusiv verificarea boxelor a facut-o cu balans si fader pe fiecare boxa in parte (am apreciat) . Alte probleme eu nu am intampinat . Primul lucru dupa care m-am uitat a fost bara stabilizatoare (pe care o am) si suport de ochelari care nu trebuia sa-l am ... Dar mi l-au pus oricum
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • #5
          Din pacate se intampla si neplaceri d'astea...

          Comment


          • #6
            @ovidiurms : Si eu am ridicat-o tot de acolo (2005) si nu ma avut probleme, atunci. Ulterior, pe timpul garantiei si-au mai dat in petec.
            Oricum, bine ai venit in randul posesorilor de logan.
            It's nice to be important but it's more important to be nice!

            Comment


            • #7
              Atentionarea este binevenita,voi "casca" ochii si eu,la ridicarea masinii.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                Nasol..Si le-ai dat`o in cap,ovidiurms? :P
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • #9
                  Ar fi trebuit refuzata, cu vopsea crapta si spoiler desprins eu nu o ridicam
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • #10
                    Daca a observat dupa ce a semnat de primire,mai greu.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      Am fost recet de mi-am ridicat masina, afara picura putin, dar se vedea ca fusese spalata. Dar la interior nu fusese spalata deloc, fix cum era din fabrica (probabil). Cu praf pe ea, fata portierei dreapta are puncte (ce-i drept foarte mici) de culoarea masinii, geamurile la fel cu pete pe ele, urme de la ventuzelor robotilor din fabrica, urme de ceara pe interiorul capotei portbagajului.
                      Baiatul care mi-a predat masina a intrat in detalii cu explicatiile (chiar daca-i spusesem ca stiu mai tot despre masina).

                      PS: Caremil Iasi
                      Last edited by Hellbera; 20 October 2008, 13:38.

                      Comment


                      • #12
                        Hellbera: te asteptam la intalnirile Logan Club Iasi Miercurea la ora 21:00 si Duminica la ora 15:00.
                        sigpic
                        Play ManagerLeague

                        Comment


                        • #13
                          De 5 luni am urmele de la ventuze pe luneta. Am sters cu detergenti de geamuri, dar fara nic un rezultat. Nici nu vreau sa fortez stergerea, ca imi este teama ca nu cumva sa sterg liniile de cupru de la dezaburire.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Traseul ala nu-i intre straturile lunetei? Nu cred ca-i lipit pe geam...dar posibil, nu m-am uitat foarte atent. oricum, daca e, e pe interior, ori luneta se prinde in ventuze de pe exterior, ca orice alt geam al masinii.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              Chiar si asa, am spalat-o de "n" ori la spalatorie. Pana acum ar fi trebuit sa nu se mai vada urmele de la ventuze
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google