Ati Satisfacut Stagiul Militar?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Curat ghinion cu armata pe vremea Regretatului Odios...Ce sa mai zic de cei care au fost carne de tun pe vremea "Revolutiei"
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Originally posted by D-FENS View Post
      Story of my fuckin' life...
      Iarta-ma dar nu ma pot abtine: Cat ai scos la testul EMO?
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #18
        Sa nu razi!!!...16%...sunt pierdut?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #19
          Sa raspundeti cinstit.

          Am facut armata in Tecuci 80 Km de Gl in 1991-92 as mai faceo de 5 ori daca mai e nevoie .Am duso misto tare.

          Comment


          • #20
            Eu am avut norocul sa scap de stagiul militar obligatoriu, ca am intrat de bunavoie in armata, la academie

            Comment


            • #21
              Am satisfacut stagiul militar in perioada 1981-1983 lasi a fost

              Comment


              • #22
                Eu am facut-o intre 1998-1999 si nu mi-a parut rau de loc ca am pierdut un an. Chiar fostul meu sef din armata este acum nasul meu de cununie

                Comment


                • #23
                  Cum sa vreti, mai, sa mergeti voluntari in armata (unii)? Atata timp pierdut, bani tocati aiurea si nervi...Armata e cea mai mare prostie care am facut-o. Atata imbecilitate, incompetenta, pupincurism si frecusuri n-am vazut in nici o firma pe unde-am lucrat.
                  si n-a fost infanterie la caracal, a fost scoala ofiteri transmisiuni de la sibiu. In afara de cateva cadre de nota 20, restul au fost o gramada de alcoolici, frustrati si ce-am zis cateva randuri mai sus. Apropo, cat am facut stagiul la craiova, la unitatea de instructie, dezamagirea a fost si mai mare.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #24
                    Ce aiurea thread o facut ion asta de la mioveni
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Aia nu era armata...Practic un an de zile sau 6 luni pierdute fara folos, sa nu mai mentionez stresul, prostia de acolo si realele probleme de natura psihica ca altfel nu pot sa le numesc!Am vazut ce inseamna armata 4 luni de zile dar am scapat dupa la Comisariat, 8 luni de zile civil, program de lucru de la 7 la 15 de luni pana vineri, adica exact ca un servici pentru mine si am avut si ocazia sa lucrez numai cu ofiteri, adica oameni adevarati!Oricum...Acum e prea tarziu sa ne mai para rau ca am facut armata (cei care au facut-o), bine ca a trecut si mai bine e ca cei mai tinerei nu au ocazia une exepriente mai mult decat ciudate!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Red_Alin View Post
                        Nu am participat la stagiul militar si sunt cel mai bucuros din cauza asta!!
                        Si eu la fel,eram la facultate in perioada aia si pana am terminato eu sa desfiintat armata obligatorie

                        Comment


                        • #27
                          Am satisfacut stagiul militar in perioada 1997-1998 la "iepurasi de camp cu misiuni speciale" (Jandarmerie). Dupa perioada de instructie, 4 luni, am ajuns la urmatoarea concluzie: unde se termina logica incepe armata.
                          Give a man a knife and he will survive give a man an axe and he will be a king

                          Comment


                          • #28
                            Nu pot sa uit un tip din Ardeal,figura mare,care-mi zicea mereu cand eram in armata:
                            -Ba,barbat e ala care scapa de armata,nu ala care face armata...Era pe timpul lu' Ceashk.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #29
                              Nu am facut nici o armata (am cotito). Dar oricum urasc tot ce tine de armata, mai ales din ce am mai auzit de la batrani si la prieteni.

                              Comment


                              • #30
                                95% din cei care lucreaza in armata sunt batuti in cap,vorbesc din experienta.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google