Auto-resetarea datelor din CB (masa insuficienta la tabloul de bord)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    si mie se tot reseteaza..... dar pur si simplu nu il bag in seama


    ati incercat la vocea clientului un email ?
    ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
    YO2MKL
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by alex86 View Post
      cand franez mi se aprinde la o intensitate scazuta martorul din bord de ceata. ce sa fie?multumesc
      Ai un contact oxidat/imperfect la tripla din spate.
      Scoate mufa celei din stanga si curat-o putin sau vezi sa fie introdusa bine in locas.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Ai un contact oxidat/imperfect la tripla din spate.


        poate sa fie din cauza asta problema cu auto-resetarea tabloului de bord?

        Comment


        • #34
          Nu. N-are treaba cu asta.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #35
            Am rezolvat in proportie de 90% cu auto-resetarea. nu mi s-a mai resetat de ceva timp ce e drept ca nici nu am mai facut multi km. totul cred ca a fost din masa insuficienta. singura modificare e dublarea cablajului cablajului bornei de - adica am dus un cablu ceva mai gros de la - la surbul de pe caroserie si un altul e pus pe motor. daca intereseaza pe cineva pot sa pun si niste poze. multumesc celor care m-au ajutat in remedierea defectiunii fiindca cei de la Dacia au zis ca totul e ok.

            Comment


            • #36
              Eu vreau poze ca-s mai greu de cap

              sigpic

              Comment


              • #37
                O sa pun poze insa doar joi sau vineri cand ajung acasa fiindca acum sunt plecat la facultate. si u ai probleme cu auto-resetarea.

                Comment


                • #38
                  Nu-i asa de greu, dar totusi pune tu poze sa vada toata lumea, poate mai sunt si altii interesati.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #39
                    Stiu andei ca nu-i greu dar parca la mine la motor nu se vede ca in pozele puse de fabian(erau unele puse pe aici de giurisci fabian)

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      cateva sugestiiiiiiiiii!!!!!!!!!

                      Prima recomandare inainte de a te apuca sa montezi cele 2 cabluri este sa masori cu un multimetru ce valoare ai intre borna (-) a acumulatorului si surubul unde se prinde papucul pentru masa la caroserie iar apoi repeti operatia insa in loc de surubul de masa al caroseriei pui undeva pe motor sa vezi ce valori ai si acolo. Eu am pus cateva poze in care poti sa vezi si unde trebuie sa legi firele si cu valorile inainte si dupa modificare. Acum urmeza partea de dublat traseele de masa astfel: de la 1 te duci cu un cablu la A, iar pentru masa la motor duci un alt cablu de la 1 la B sau un alt punct de pe motor si cam asta e tot. Sper ca am explicat destul de bine. Scuze pentru calitatea imaginilor de dupa modificare au fost facute in seara asta si tel nu are blitul asa puternic insa cred ca sunt ok. Daca mai ai ceva nelamuriri posteaza si sigur o sa primesti raspuns de la utilizatori. Multa bafta si sa speram ca se rezolva problema si in cazul tau. Fiindca mie pana acum nu mi s-a mai resetat si cred ca asta este remedierea.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #41
                        Ai reusit pana la urma?

                        Comment


                        • #42
                          Am observat si eu problema asta ieri.
                          Am plecat de la un supermarket si am observat ca era resetat CB, am crezut ca am atins cumva eu butonul din greseala, desi parea ciudat. Am fost la intalnirea Logan Club Timisoara si cand am plecat m-am uitat sa vad ce consum am si surpriza, era resetat din nou. La intalnire am stat vreo 3 ore, acum sunt curios daca este resetat din nou. Am sa spun mai spre seara dupa ce ies la o plimbare cu masina.
                          Preventiv Ce service recomandati in Timisoara?

                          Comment


                          • #43
                            Auto Cardo iti recomand, dar o sa se uite la el ca la masini straine, o sa vezi ca nu o sa rezolve mare lucru, macar daca ti-ar schimba tabloul de bord.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by vali007 View Post
                              Am observat si eu problema asta ieri.
                              Am plecat de la un supermarket si am observat ca era resetat CB, am crezut ca am atins cumva eu butonul din greseala, desi parea ciudat. Am fost la intalnirea Logan Club Timisoara si cand am plecat m-am uitat sa vad ce consum am si surpriza, era resetat din nou. La intalnire am stat vreo 3 ore, acum sunt curios daca este resetat din nou. Am sa spun mai spre seara dupa ce ies la o plimbare cu masina.
                              Preventiv Ce service recomandati in Timisoara?
                              prima data ar trebui sa incerci ce am zis eu la postul 40 astfel iti poti da seama cam din ce e. mai ai masina in garantie?

                              Comment


                              • #45
                                Masina are 4 luni vechime si aproape 10 mii km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google