Autorizare Folii Geamuri Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai eu am folie d-aia de nu te vezi din afara ))
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Originally posted by FLORYN View Post
      Daca in cazul foliei patesc chestia asta din partea politiei/rar , in cazul ionozari geamurilor , patesc aceiasi poveste? Stie cineva?
      Daca ai hartiile care ti le-au dat nu trebuie sa-ti faci probleme.Eu am trecut,cu Logan-ul care l-am avut inainte,de ITP cu geamuri ionizate,nu mi-au zis nimic,macar un apropo.M-au intrebat odata niste militieni de geamuri,le-am aratat hartiile(factura,certificat de garantie si o hartie care arata ca firma respectiva este omologata RAR),nu prea le-a convenit,dar m-au lasat in pace.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #18
        Si eu tot la asta m-am gandit ca daca am hartia de la ei nu cred ca ar fi vreo problema.
        Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

        Comment


        • #19
          Am 2 timbre solarzone ptr geamurile fata care e interesat .?

          Comment


          • #20
            Salut

            Care este situatia in care o masina straina este oprita de organ si are folii si in fata? Cele omologate si montate in strainatate merg si la noi? Daca dau o fuga pana in ungaria spre ex, fiindca e aproape si imi montez folii, cum va fi in fata organului?

            Comment


            • #21
              Eu din cate stiu si mi sa spus in alte tari cel putin germania nici nu ai voie sa iti pui folii pe fata.

              Comment


              • #22
                normal nu ai voie cu folia inchisa pe fata nu iti da nimeni omologare,parerea mea sa renunti la folie daca nu vrei sa ramai fara talon,eu am si pe fata dar slaba de 0,5 numai asa iti da omologare,

                Comment


                • #23
                  Nici nu vroiam folii inchise nici pe fata nici pe spate. Vreau aceeasi nuanta deschisa peste tot. Sunt doar curios daca actele pe care ei le emit se accepta si la noi.

                  Comment


                  • #24
                    Si eu a trebuit sa duc masina la omologare si nu mi-a zis nimeni nimic de folie.Foliile au doar niste abtibilduri cu 'autorizatia' RAR,desi cele de pe fata sunt prea inchise pt a fi in regula.La ele mai am un certificat de garantie in care scrie ca sunt omologate RAR.
                    Attached Files
                    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                    My ride

                    Comment


                    • #25
                      omologare se da la foliile fata daca vizibilitate e de minim 75% mai mic de 75% nu se da omologare din cate stiu eu si mia zis cel care mi-a montat folia ;)
                      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                      Comment


                      • #26
                        @logan_bihor:pe fata nu exista folie omologata,am un prieten care e la rutiera si l-am intrebat, si mi-a spus ca poate sa-mi ia talonul si pentru foliile alea cu 73%..

                        Comment


                        • #27
                          Exista exista si pe fata..dar ceva in jurul la 95%...asta inseamna foarte slaba,ca si cum ar fi atunci cand iei masina din fabrica cu geamuri colorate
                          Last edited by Punk; 9 November 2010, 17:15.
                          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                          My ride

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by bogdan BOG View Post
                            @logan_bihor:pe fata nu exista folie omologata,am un prieten care e la rutiera si l-am intrebat, si mi-a spus ca poate sa-mi ia talonul si pentru foliile alea cu 73%..
                            nu te contrazic mie asa mia zis ala care mia puso :|
                            sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                            Comment


                            • #29
                              Prietenul tau de la rutiera nici el nu stie prea multe.Pe fata se da autorizatie,dar sa fie transparenta de 73%.Eu de ex la masina mea actuala(Kia Proceed) geamurile fata au deja o tenta,si scrie pe ele transparenta 73%,asta inseamna ca trebuie sa imi ia talonul ca asa a venit masina din fabrica?(apropo,mai toate masinile noi au geamurile asa,sunt tratate impotriva UV.).Tu la Logan nu ai geamurile cu tenta(sau cel putin asa stiu ca aveam la masina veche),deci iti poti pune folie pe fata,dar cu transparenta 73%.Eu daca imi pun pe fata,ajung undeva la 46%,deci e ilegal la mine.
                              Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                              Comment


                              • #30
                                Chiar nu ne interesa faptul ca ai tu "Kia Proceed",iar pentru cultura ta,Loganul nu vine cu geamurile transparente.
                                Hmm,ce masina veche aveai,Dacia 1300?Pai cam e diferenta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google