Autorizare Folii Geamuri Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    geamurile la logan vin din fabrica, cu o transparenta de ~70%
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • #32
      Atunci inseamna ca nu ai voie cu folie pe fata,si pentru frustratul de Catalinnn(etc) ,n-are rost sa ma cobor la inteligenta ta sa iti raspund,ma fac si eu ca nu existi.
      Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

      Comment


      • #33
        Trezeste-te la realitate baiatule.TU esti singurul frustrat iar mie imi place al dracului sa fiu ironic si sa dau peste nas de fiecare data cand e nevoie.

        PS: Daca te faceai ca nu exist,pur si simplu nu mai dadeai reply sau nu ma aduceai in discutie. 0-2 !

        Comment


        • #34
          Geamurile din fabrica la logan vin cu 81%.

          Ca sa nu ai probleme cu politia trebuie folia + geam sa nu depaseasca 73%.
          sigpic

          Comment


          • #35
            azi era sa o patesc. ma opreste un nene si ma intreaba de folii. ia autorizatia de unde nu i....

            se poate elibera o alta autorizatie de la firma unde am montat folia ?

            Comment


            • #36
              Folie Omologata

              Salut!

              Poate cineva sa ma lamureasca, in baza noului cod rutier, care sunt limitele legale in ceea ce priveste aplicarea foliei cu sau fara transparenta pe geamuri?

              Folia transparenta 100% cu antiuv este legala pentru parbriz si geamuri fata?

              Comment


              • #37
                Pagina 69 pe la jumatate

                http://www.rarom.ro/cs-uploads/rntr1_nou.pdf
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #38
                  Gaseste informatiile si mai sus; de aceea i-am mutat thread-ul abia deschis, aici.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #39
                    Din ce citesc acolo am voie transparenta 75% pe parbriz...WTF??

                    Comment


                    • #40
                      Pai da, si parbrizul(geamurile de logan)are/au din fabrica are transaprenta de 80% deci mai poti pune o folie cu transparenta de 95%.

                      Comment


                      • #41
                        Deci pot sa pun 95% transparenta pe parbriz+geamuri laterale fata si spate si oricat pe luneta?

                        Unde pot vedea un document oficial in care specifica faptul ca la Logan 2 geamurile au 80% ?

                        Comment


                        • #42
                          si pe geamurile laterale spate poti sa pui cu transparenta 05%, nu stiu sa zic unde unde poti vedea ce transparenta au geamurile din fabrica, eu iti spun din ce mi-a spus cineva care a verificat cu un aparat special, si e vorba de logan ph2 nu de logan 2. La logan 2 nu stiu sa-ti spun. Eventual ca sa te convingi mergi la un service care are un astfel de aparat cu care iti verifica transparenta la geamuri si gata.

                          Comment


                          • #43
                            La Logan ph2 confirm procentul de 80% transparenţă pentru geamuri, chiar ieri l-am măsurat la atelierul unde mi-am montat folia pe geamurile spate şi lunetă, însă de data aceasta nu am mai făcut poze!
                            Attached Files

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google