Aux La Radio Cd Stock

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aux La Radio Cd Stock

    Salut. Daca e vreun electronist pe aici si ma poate ajuta cu o problema legata de cd-playerul stock, as vrea sa lipesc o mufa de auxiliar care sa se suprapuna peste semnalul de CD. Am vazut ceva la fel pe un cd-player stock opel. Modelul stock de pe dacie este RENRDD 100-00.

  • #2
    Din ce am vazut, la casetofon, este o mufa cu 4 pini cu intrare pentru semnal audio, dar trebuie sa scoti mecanismul de citire a casetelor, si nu stiu ce voltaj are semnalul de intrare..daca ar fi de 3V ar fi perfect, pentru ca sa mearga direct de la un mp3.

    Comment


    • #3
      pentru modelul cu casete am gasit , dar pentru modelul cu CD vreau sa stiu

      Comment


      • #4
        Citeste si aici : http://www.loganclub.ro/forum/cum_sa...ra-t53885.html
        Pune poze cu placa, sa vedem ce circuite sunt folosite ... Cred ca te-ai putea lega pe pinii pentru CD ai IC-ului preamplificator si sa redai un CD "gol" ...
        Last edited by Fratello; 25 June 2014, 22:22.
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • #5
          Am pus poza cu placa. Crezi ca imi poti spune unde sa lipesc?
          Attached Files

          Comment


          • #6
            "sa vedem ce circuite sunt folosite" ... Tu intelegi ceva din poza postata de tine ?!?
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #7
              mai bine asa?
              Attached Files

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google