A Avut Cineva Probleme Cu Omniasig La Despagubiri? (Cluj Doar)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Avut Cineva Probleme Cu Omniasig La Despagubiri? (Cluj Doar)

    Dupa cum suna si intrebarea, a avut cineva probleme minore gen gean spart parbriz, far, etc, si a mers la omniasig sa le faca pe casco? Eu am parbrizul ciobit in vreo 3 locuri si vreau sa ma duc sa mil fac.. dar nu si daca o sa imi bage franciza. Daca imi baga franciza atunci mai bine stiu ca mil fac din banii mei. Astept raspunsuri multumesc... si ma refer stric la cei din cluj de acolo de langa gara.. ala ii omniasigul.. de langa ACR.
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

  • #2
    Eu cel mai bine zic sa te duci acolo la Omniasig sa intrebi! Ii cel mai sigur! Te duci cu tupeu si intrebi ca doar nu au ce sa iti faca!

    Comment


    • #3
      Depinde doar de clauzele din polita. Daca ai incheiat-o cu franciza pentru avarii usoare orice-ai face franciza o suporti tu. De ex.: Franciza: 100EUR, Inlocuit parbriz: 110EUR > Tu suporti 100 EUR ei suporta 10 EUR!
      :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

      Comment


      • #4
        Daca comenteaza reziliezi contractul si faci casco la ati!

        Comment


        • #5
          Daca masina e pe credit, leasing nu prea poti. Daca e platita integral, poti schimba orice la optiunea casco.

          Comment


          • #6
            ii pe credit..brd... si nu ii cu francisa
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #7
              Eu am avut casco la ei.la primul dosar de dauna nu se percepe franciza.
              cand semnezi dosarul de dauna semnezi si franciza daca nu in 15 zile reziliaza contractul.
              franciza de 750 ron la fiecare dosar
              am reziliat cu ei si am facut cu asiban.zero franciza si valoarea contractului nu scade.peste 7 ani dau cu masina dauna totala si iau 5500 euro.e tot prin BRD
              SCAPA MAI REPEDE DE JEGOSII DE LA OMNIASIG

              Comment


              • #8
                Si eu dupa prima dauna la omniasig mi-au introdus pe gat franciza de 150 euro parca (credit brd masina mea) le-am bagat in gura de toate la astia de la omniasig, am facut circ mare si am depus chiar si plangere la CSA (dar degeaba, cica au voie sa o faca) reziliat omniasig mutat la groupama aceeasi valoare fara franciza SUPER OK

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google