A Avut Sau Nu Dreptate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Razvan,,nu ca le tin partea astora din politie,,dar unde este abuzul..?
    Tu ce ai fi facut in intersectia aia,,asta daca ai trecut vreodata prin ea?
    Ai idee cam cate accidente am vazut eu acolo din cauza asta?..Pt neacordare de dreapta,,unul live chiar in fata mea a avut loc!

    Comment


    • #17
      Originally posted by Cristi_Xp View Post
      .........................
      Eu asta inteleg prin neacordare de prioritate , nu faptul ca semnalizezi aiurea si ca te gandesti ca ii vei taia calea la unu ) , deci politistul a fost un fel de mama omida la faza asta ) ,a vazut totul inainte sa se intample .
      Subscriu.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #18
        Originally posted by Ivan Marian View Post
        Ps..Cristi3775,,era incadrat pt stanga cu semnal stanga,,dar vroia sa faca dreapta,,fapt ce a dus la "incurcarea" camionului de gunoi!
        Deci unde e excesul de zel?
        Bun..stai ca eu nu inteleg ceva...1. semnalizezi stanga..2. esti incadrat pe banda care semnalizezi..3 de unde se deduce intentia?! ca vroia sa faca dreapta?...prin simplu fapt/motiv ca a oprit autoturismul pentru cateva secunde? explicami mie asta,ca eu nu prea inteleg treaba cu dedusul...si inca ceva...unai accident pt neacordare de prioritate..si altai excesul de zel al polittistului , deducand o fapta care nu s-a intamplat!
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #19
          eu consider ca politistul a avut dreptate....nu vad niciun abuz aici! colegii din tara, mai ales cei care nu cunosc intersectia respectiva, rog limitati-va la a va mai da cu parerea! greseala facuta de colegul nostru este incadrarea gresita pe banda de STANGA si cand a vazut ca nu se poate "baga" spre televiziune a oprit, si nu cateva secunde asa cum zice cineva mai sus, sunt cateva secunde bune care inseamna circa 15-20 de masini incurcate! in bucuresti nu trec 2 masini la ora, aici lumea circula! trebuia sa faci stanga, ocoleai arcul si te incadrai pe exterior, pe o banda mai din dreapta! singurul meu semn de intrebare este daca intri la prioritate, stiam ca e ceva cu incadrarea pe benzi! in fine! politistul trebuia automat sa te opreasca, mai ales ca sunt camere de filmat pe acolo! grija mare pe viitor!

          Comment


          • #20
            neacordare de prioritate inseamna si faptul ca celalalt a franat sau a fost incomodat de faptul ca tu ai patruns in intersectie .Acum una e sa te bagi in fata lui sa-l obligi sa franeze, si alta e sa franeze ala sa te lase sa treci ...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #21
              Din film nu reiese ca vrea sa faca dreapta...a semnalizat stanga, a fost incadtra pe stanga si din cate se vede a oprit cand agentul a facut semn. In rest, ma uitam dupa golf sa vad cand a semnalizat macar o data dreapta, dar semnaliza permanent stanga. Cum s-a dus ala asa ar fi trebuit si tu sa te duci.
              De 3 ori am fost in acea intersectie, dar sincer, de fiecare data inainte sa ies am ocolit monumentul sa vad altii pe unde ies si abea dupa acesta m-am incadrat.

              Comment


              • #22
                Parerea mea este ca nu ai gresit si trebuia sa te lase sa treci,si in acelasi timp consider ca nenea cu geaca verde a mai contribuit nitel la norma de amenzi.Am avut un caz asemanator in intr-o intersectie si chiar am fost lovit de o masina care intrase pe verde in intesectie (idem celor care plecasera dinspre Casin) si vinovat a fost cel care a intrat in mine deoarece trebuia sa ma lase sa parasesc intersectia.
                real power..... diesel power by

                Comment


                • #23
                  Repet,,aia nu este o intersectie normala...Din moment ce are 4 benzi de delimitare...Daca aia pe verde te-au prins incadrat gresit,,,aia e mai faci odata rondul..Si repet inca odata,,ERA MAI BINE sa se suie ala cu camionul peste VLAD??
                  Ala putea pur si simplu sa ii aplice o bara din aia grosolana fix in usile din dreapta si poate era mai bine asa.
                  Deci ala cu gunoiul a oprit din BUN SIMT,,ca astfel iesea mult mai sifonat Vlad decat ala care sigur nu putea sa aiba mai nimic la masina de salubrizare.

                  Ps,,Cosmin,,,daca ne zici si intersectia aia,,noi cei din Bucuresti poate te credem,,dar zi totusi in care intersectie ai fost lovit!

                  Comment


                  • #24
                    eu stau sa ma intreb cum iau unii carnetu!

                    eu zic sa fi fericit ca ai scapat asa si gata!

                    Comment


                    • #25
                      Eu va invit intr-o intersectie mai simpla, cu sens giratoriu (fara semafor) si va intreb ce se intampla, cine are prioritate daca sunt doar doua benzi, doua masini (cate una pe fiecare banda) si fiecare vrea sa intre pe o artera. Cine are prioritate? Cel de pe banda 1 (Spre trotuar-sa zicem...) Sau cel de pe banda 2 (Spre centrul rondului)?
                      Eu sunt satul de cate neacordari de prioritate vad aici. Si lipsa de semnalizari.

                      Cat despre cazul de fata...cel mai bine era sa fi vazut o filmare din din afara masinii, asupra intersectiei, asa era de-a dreptul limpede
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • #26
                        77sky,,cred ca nu esti din Bucuresti (( macar scrie ceva la locatie ,eligibil,,si nu ce e scris)) ,,iar daca nu esti ,sigur nu ai trecut niciodata pe acolo,,pe la Arcul De Triumf.
                        Mai limpede ca pozele alea ce vrei..plus filmuletul?

                        Asa ca pe viitor daca intri si treci pe acolo ai grija mare cu ACORDAREA PRIORITATII DE DREAPTA!

                        Comment


                        • #27
                          Esti prea sigur de ceva nedevarat...
                          Am trecut nu odata pe acolo; si mai intru din cand in cand in acea intersectie; e mai complicata, dar nu e fenomen cosmic
                          P.S. Esenta, cum am precizat in postul anterior sta in incadrarea initiala, in functie de directia de mers. Nu sa te trezesti pe banda 4 ca vrei sa ajungi pe 1...brusc...
                          Last edited by 77sky; 12 March 2011, 15:29.
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • #28
                            Da man,,el asta a facut,,era pe banda 4 si a vrut sa faca dreapta spre televiziune,,adica sa taie benzile ,,ce nu e CLAR AICI?
                            Sa incadrat gresit...e limpede?

                            Comment


                            • #29
                              Eu de ce crezi ca am dat exemplul cu intersectia simpla de mai sus?
                              Am zis-o: se intampla frecvent. Intr-o zi m-am certat cu un individ care era sa ma pocneasca (el pe 2, eu pe 1 si vroiam sa intram amandoi pe o artera, din giratoriu). Aproape in fiecare zi am evenimente de genul asta...Sunt satul!
                              Schimbarea incadrarii se face cu semnalizare,asigurare prealabila si cedarea prioritatii celor care o au. Simplu, nu? Dar la o anumita viteza si fluenta a masinilor...
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • #30
                                asta e problema, ca se intamlpa mult prea frecvent si mai grav e ca multi fac asta si nici nu stiu ca gresesc, ba mai mult se intreaba ce au facut?!, sa ma scuze colegul dar daca eram in spatele lui incadrat pe acea banda de pe care TREBUIE sa mergi spre casa presei si ma bloca, claxonam pana imi lua foc siguranta! ) treaba e simpla,se vede clar si din poza....banda aia si cea din dreapta ei sunt pentru STANGA, deci spre casa presei si urmatoarele doua spre inainte/dreapta(tvr) cum vreti voi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google