B-65-xdt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B-65-xdt

    Dupa un an si ceva de cand stau si citesc si ma uit la majoritatea masinilor care sunt la My ride cred ca a sosit momentul sa postez si eu masina
    Este un logan Laureat din 20.07.2007 culoare albastru marin de 3 saptamanii de cand am luat permisul nu prea mai cricula ai mei si pot sa zic ca estea mea...are masina de 3 ani fiecare iarna a prinso in garaj nu prea sa circulat iarna cu ea decat aproximativ 100 km pana la magazin si inapoi , de cand a fost luata de noua a ciurcalat mama cu ea si find incepatoare...sa cam dus ambreiajul si a necesitat schimbarea undeva pe la 50.000 km a fost inlocuit cu un ambreiaj valeo original cumparat din reprezentanta si montat ulterior intrun service cu ajutorul unor "cunostinte" deoarece manopea la service-ul dacia era foarte piperata...distributia masini a fost facuta la 4 anii dupa achizitie deoarece nu ajunse la 40.000 km uleiul se schimba in fiecare vara pe la 6-7 mii de km
    Modificarii minore...o bara spate ph2 deoarece cea veche a suferit un mic accindent niste leduri la picioare diuze tip perdea si a 2 plafoniera
    Am in plan cumpararea unor jante...insa nu ma grabesc vreau sa gasesc un model frumos si sa fie la un pret accesibil..deoarece inca sunt pe bani parintilor si vreau sa ma si plimb si sa fac si modificari... pe primul loc ar fii o bara de mcv ... lupe si jantele ...si pe urma urmate de o suspensie sport...dar astea in timp
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 8 March 2014, 19:47.

  • #2
    Bine ai venit. Masina arata bine. Incearca sa pui pozele cu Gestiunea Atasamentelor. Bafta!
    Last edited by 77sky; 8 March 2014, 19:54.

    Comment


    • #3
      Mersi mult chiar nu stiam dece nu imi deschide pozele..
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Ma asteptam sa apari si tu la my ride
        Te-ai panicat putin azi cand m-ai vazut ca vin buluc in spatele tau ). Pune-i jante curand,ca e urata asa. Sau capace deocamdata...hai sa vedem evolutia masinii. Detaliaza si interiorul. Linia audio,etc.

        Sent from my Samsung Galaxy Ace+ using Forum Runner
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • #5
          Bine ai venit printre noi. Ai o masina frumoasa si intretinuta. Iti urez bafta in continuare la modificari si numai drumuri bune sa ai cu ea.

          Comment


          • #6
            Andrei.TMT- azi o sa revin cu niste poze cu cd-player-ul si poze din interior

            Comment


            • #7
              Bine ai venit printre Loganisti Bafta la modificari/imbunatatiri.
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

              Comment


              • #8
                Sa profit de vremea frumoasa de azi am spalat masina interior exterior... 2-3 poze cd-player-ul este un Alpine CDE-170RR si azi sau implinit 3 saptamani de cand am luat permisul am facut si 1000km
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 8 June 2014, 22:53.

                Comment


                • #9
                  E cam murdara si masina mea. Iti fac o vizita,sa o spalam putin )

                  Cauta jante rapid cat mai ai banii!

                  Sent from my Samsung Galaxy Ace+ using Forum Runner
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • #10
                    Cald si frumos afara...o baita ca sa pus praful...si in rest benzinaa ...modificarii o sa apara prin octombrie noiembrie..cand o sa fiu pe bani mei deoarece acum e cam greu si bani de benzina plimbari iesiri...
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 8 June 2014, 22:53.

                    Comment


                    • #11
                      Cand ti-ai facut userul cu 74XDT nu stiai ce numar ai la masina ?
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • #12
                        NU))))) eram in dubii daca prin 2012 nu aveam nici o treaba cu masina ...stiam cv dar nu stiam sigur

                        Comment


                        • #13
                          Daca tot nu am avut ce face azi am zis sa cumpar o cotiera deoarece mi se cam luase sa stau la semafor si sa ma tin cu mana de frana de mana ... am fost la un magazin de piese auto si am gasit o cotiera mega drive..acum sa vad cat o sa reziste sapt care vine sper sa modific si culorile din bord un albastru la fel ca la pedale
                          Attached Files
                          Last edited by 77sky; 8 June 2014, 22:52.

                          Comment


                          • #14
                            Acelas CD-Player am si eu ai facut o alegere buna,Multii km fara incidente

                            Comment


                            • #15
                              Capacul cotierei culiseaza fata/spate?

                              Sent from my Samsung Galaxy Ace+ using Forum Runner
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google