B 827 sam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 827 sam

    Acum dupa ce am iesit din iarna si dupa ce am reusit sa o mai scot un pic la lumina, am zis sa prezint si eu cazanul.
    E fabricatie octombrie 2005, 1.6 mpi model laureate. Are ~63.000 km (inca virgina cum spunea skandal ). La ~52.000 am montat instalatie de gaz ( adica in septembrie 2011 ) satul fiind de pretul benzinei.
    Ca schimbari as nota, softul de la Doc, jantele de aliaj wolfrace ultralite matt gun metal, mp3 sony 4X52 . Nu stiu daca voi mai modifica ceva la ea, in principiu doar consumabile de calitate, ingrijire si talpa cat cuprinde. Masina are elemente reparate si revopsite din cauza micilor lovituri. E in familie de noua, a fost condusa de al meu frate.
    Cateva poze facute cu telefonul ...
    Attached Files
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

  • #2
    Frumoasa masina.........Cat mai multi km cu ea.....Folie nu pui,nu numai pentru aspect ci si pentru protectie.....Bine ai venit la My Ride
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu prea ma incanta ideea de folie, nu-mi place cum se vede la culoarea asta.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        ingrijita masinuta, ceva planuri de viitor cu ea? ma refer la tuning "extrem" ?

        Comment


        • #5
          Poti pune folie cu tenta albastra, cred ca ar arata bine si pe culoarea asta.

          Masina o stiu, deci nu'i mai urez nimic.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #6
            Ar arata destul de ok cu folie pe ea.Acum fiecare cu gusturile lui.
            Jantele sunt super.

            Probabil ai vazut loganuri in culoarea asta cu folie de spui ca nu iti place,dar cam asa arata masina mea cu folie pe ea, nu sunt cele mai inchise la culoare.

            Drumuri bune.
            Attached Files
            Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
            My ride

            Comment


            • #7
              Poti sa ne spoi mai multe despre instalatia de gaz? Ce firma este, cat consuma, cum este fata de benzina?

              Comment


              • #8
                Nu prea-mi place cu folie pe culoarea asta, e chestie de gust.
                Instalatia de gaz e tomasetto stag 200 si mananca in bucuresti iarna la 11,5-12% iar vara nu am apucat sa vad dar sub 10,5 % nu ma astept sa scada.
                Ca jante n-am avut alte variante, am vrut ceva cat mai usor, la sh am renuntat din start si astea sunt cea mai ieftina varianta noi; visam la ultraleggera dar la un pret dublu m-am repliat rapid.
                La tuning extrem m-am tot socotit si invartit, parca nu ma indur sa bag prea multi bani in ea, ca parca n-as renunta la comfort schimband arcurile, si nici 0 mie de euro n-am de bagat in ea sa-i fac admisie-axa-evacuare si alte piese adiacente ... altfel de tuning nu-i vad rostul.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #9
                  frumoasa!
                  ....ai grija de ea.....si multi km fara probleme !!
                  p.s Imi plac jantele
                  CL 93 TAV

                  Comment


                  • #10
                    Se simte un raspuns ceva mai bun la schimbarea de directie si pe franare, 90% placebo, dar cunosc masina si simt ceva . Oricum jantele astea cer talon mic si arcuri lasate, altfel sunt wax albina.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #11
                      frumoasa masina chiar imi place ca o intreti curata,roata de rezerva de ce o ti in porbagaj si nu la locul lui.

                      Comment


                      • #12
                        ingrijita masina...rezolva stergatorul de pe stanga ca nu arata prea bine in rest e ok bafta!
                        MY CLA

                        Comment


                        • #13
                          cred ca stergatorul la pus el asa ca sa scape v.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by cosmin83 View Post
                            frumoasa masina chiar imi place ca o intreti curata,roata de rezerva de ce o ti in porbagaj si nu la locul lui.
                            Pentru ca are GPL? Iar nu citim tot?

                            Chiar nu poti merge fara roata de rezerva? Eu unul am si uitat ca nu am asa ceva la a mea iar daca e sa patesc undeva in Bucuresti, o incui si ma duc acasa sa vin cu un prieten cu dci-u si o rezerva de la subsol).
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • #15
                              Buna solutie oferi Alexe

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google