B 827 sam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Frumoasa

    Comment


    • #17
      Da viteza, las ca ieri am luat o roata ingusta sa o lipesc de bancheta din spate, macar sa am rezerva
      Stergatorul eu l-am ridicat asa ca ma enerveaza la culme v-ul ala, las sa se vada urat si sa stearga bine
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #18
        culoare ca am mea
        frumoasa masina 2 modificari fa-i -vopseste barele integral + stopuri rosii si-i boboc
        I changed her oil , she changed my life
        sigpic

        Comment


        • #19
          Imi place tare mult masinuta, simpla si cu bun gust. Jantele dau tare bine
          Numai bine si spor in continuare la tot ce ti-ai propus!
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #20
            Multumesc Cristnacht, ier am facut bucuresti - cheia - brasov - bran - targoviste - pitesti - bucuresti iar ca prima impresie ( vorbesc de jante ) e bine sesizabil mai stabila, ceva se simte si pe la acceleratie si franare, in schimb dupa 120 se simt batai in volan, semn de echilibrare precara pe jante.
            Astazi, dupa ce am reechilibrat rotile la autosoft mers pe bucuresti - buzau fara probleme la orice viteza, varf pe la 170 pe ceas, nu cred ca ducea mai mult, si-asa s-a chinuit, fara batai, fara sa ma arunce de pe sosea, fara sa am vreo clipa impresia ca zbor. Per total sunt foarte multumit de jante, sper sa fie si ok de-alungul timpului.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #21
              daca esti atent la gropi o sa te tina iantele,sper sa le rulezi cat mai mult.

              Comment


              • #22
                Ap deit !
                Doua poze noi avand in vedere ca a venit caldura si a inceput lumea sa-si puna rotile de vara, scuzati calitatea pozelor si mizeria de pe masina. Tocmai ajunsesem la tara si era prea mult jeg ca sa o spal.
                Masina sta sesizabil mai bine pe drum si raspunde mai repede la schimbarea de directie. E mai mult decat placebo pentru ca si fratemiu a sesizat ( fiind fosta lui masina ).

                Am rezolvat si cu rezerva ingusta pe 14`, am luat-o la pila sa intre pe butuc si am legat-o in picioare de bancheta spate. Acum am iarasi loc in porbagaj cat sa car un porc si-o oaie.
                Attached Files
                Last edited by 827sam; 30 March 2012, 14:17.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #23
                  Ai dimensiunea stock la anvelope?
                  Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                  Comment


                  • #24
                    Frumoasa masina, si jantele imi plac!
                    Ce instalatie GPL ai, cum merge, esti multumit de comportamentul masinii de cand ai GPL?
                    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                    Comment


                    • #25
                      Dimenziunea e stock la anvelope, n-am vrut sa ma complic fara a le trece in carte. Circul mult cu masina pe toate drumurile si am ocazia din ce in ce mai des sa fiu oprit prin trafic, deci n-are rost sa risc.
                      Rezolvai si cu antifonarea completa a portbagajului, pedalierului, bancheta spate si usile spate. Usile fata nu le-am putut antifona cu fonomin ca era prea gros, le voi face cu aluband peste ceva timp.
                      Instalatia gpl (tomasetto stag 200 ) are vreo 10 mii de km de cand e montata, absolut nicio problema, o singura calibrare pe la 2 mii de km, iar de atunci merge ceas. Insesizabil la mers pe benzina sau pe gaz, trage la fel de frumos, uneori mai bine pe gaz ?!?
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #26
                        Iti dau dreptate in privinta gazului si eu sunt foarte multumit si am cam aceleasi pareri si aceasi istalatie!
                        ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                        Comment


                        • #27
                          Salut, te rog mult, zi-mi ceva detalii despre jante, dimensiuni, et, j, pret, ca nu prea am gasit cu google si tare imi plac cum arata ! Cred ca ar da bine si pe-a mea modelul asta, eventual acelasi model dar negre daca or exista... Cauciucuri am vazut ca ai stock, dar oare merg si ceva mai late ? (nu mult)
                          Mi s-a pus pata sa le scot doar putin mai in afara ca prea's ascunse parca.. parerea mea... La tine ai pus si distantiere ?
                          in rest, drumuri bune !
                          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                          Comment


                          • #28
                            Frumoasa masina si frumoase si jantele. Ceva asemanator vreau sa-mi pun si eu doar ca albe.
                            My ride

                            Comment


                            • #29
                              Uite le am si eu pe negru se numesc (wolfrace ultralite full black distanta la prezoane 4*100 sau 4*108, 6.5j/r15 ), au fost incaltate cu cauciucuri pe 205 aratand foarte bine!
                              Le poti vedea aici cum aratau cu 205 pe ele, mi se pare ca mai sunt de vanzare cauciucurile. http://www.loganclub.ro/forum/vand_c...09#post1250709
                              Attached Files
                              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                              Comment


                              • #30
                                pfff eu negre am vrut ... dar nu erau pe stoc
                                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google