B-85-gxm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B-85-gxm

    Desi sunt de ceva vreme inscris pe site si il urmaresc cu atentie, abia acum m-am hotarat sa imi prezint si eu "febletea".
    Am atasat cateva poze mai mult sau mai putin exotice.
    Echiparea este prestige, masina din 2008, diesel
    Prea multe modificari nu i-am facut, dar enumar urmatoarele:
    - modificarea parghiei la stergatorul de parbriz pt a acoperi triunghiul buclucas;
    - folie fumurie luneta+gamuri laterale spate. Pe geamurile din fata nu am putut sa pun deloc deoarece masina avea geamurile cu o tenta fumurie, si cea mai slaba folie daca as fi pus nu ma incadram la omologare;
    - plafoniera in tavan modificata cu leduri;
    - chiptuning de la 85cai la 105;
    - 4 caudiucuri de iarna Dunlop wintersport m3, din cauza carora am cum senzatia ca pe zapada am un tanc pot trece peste orice obstacol;
    - faruri bixenon cu lupe, 5000k, 35w; facute de mine; din cauza lor am devenit un mare fan al condusului pe timp de noapte.

    Mai am de gand si alte modificari si proiecte care nu au fost abordate aici pe site pe care sper sa le discutam la momentul potrivit.

    Pt sfaturi , laude si critici si eventual viitoare colaborari/proiecte astept parerile voastre
    Attached Files
    Last edited by mdaniel76; 20 July 2011, 01:20.

  • #2
    Bine ai venit!

    Arata foarte bine masina!

    Ps: stai langa mine nu stiam de unde cunosc masina)
    Last edited by sorin17; 20 July 2011, 01:29.

    Comment


    • #3
      Multunesc Sorin! pe unde anume stai?




      Originally posted by sorin17 View Post
      Frumoasa masina!

      Ps: stai langa mine nu stiam de unde cunosc masina)

      Comment


      • #4
        Pe almasu mic imediat dupa gradinita.

        Ps: numai da quote la ultimu post, o sa se ia Moderatorii de tine

        Comment


        • #5
          Bine ai venit!
          super masina ! sa ai grija de ea ... si apropo ...frumoasa culoare
          sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

          Comment


          • #6
            multumesc felye, ma tot uit la ea si parca de la o zi la alta tot mai mare drag prind de ea...sper sa am mai mult timp sa ii acord ca multe ganduri de imbunatatiri

            Comment


            • #7
              Foarte frumos arata masina.Vine bine folia pe geamuri.Ne poti da mai multe detalii despre proiectele pe care le ai in legatura cu loganul?Bafta!

              Comment


              • #8
                arata foarte bine masina, bft
                "PH-66-SIX"
                Dacia Golan 1.4

                Comment


                • #9
                  Proiecte de viitor:

                  - un alt tip de lupe xenon, din gama celor profesionale cu bec d2s + ece cutoff. cele existente care le avem majoritatea sunt g1/g3 dot cutoff, care sunt cotate undeva ca cele mai slabe proiectoare de pe piata
                  - un daylight running light cu leduri, cu un aspect mai profesional, nu doar o bagheta flexibila curbata.
                  - stopuri pe spate full led, cu sticla transparenta
                  - inca un sistem de iluminat ambiental la interior, in spate nu prea e lumina din cauza foliilor negre de pe geam
                  - aer conditionat automat
                  - inlocuit bratele de stergatoare de parbriz cu unele care sunt pt stergatoare aero, care sunt mai joase, asta in combinatie cu niste diuze de parbriz cu pulverizare. in acest fel cred ca se pot monta stropitorile cu pulverizare undeva sub buza capotei, fara sa loveasca in stergator cand stropesc
                  - cand o sa vina vremea de schimbat discurile de frana ma gandesc la brembo max, nu am avut timp sa verific daca se potrivesc. masina acum are 50.000km
                  - as vrea sa fac si un proiect pt cei care au faruri megadrive cu fazele scurte/lunga separata, sa p una lupa xenon pe locul unde e faza scurta.
                  - viteza variabila a stergatoarelor in functie de viteza, cu cat mergi mai tare si ele sa stearga mai alert.
                  - leduri la butoanele cu impuls din bord

                  Cam astea imi vin in minte acum, de stopuri spate si drl deja m-am apucat, pt faruri mai dureaza ca trebuie sa import luple de 3""
                  Last edited by mdaniel76; 20 July 2011, 13:12.

                  Comment


                  • #10
                    bine ai venit imi place masina.
                    vad ca ai planuri destul de interesante bafta in continuare

                    Comment


                    • #11
                      Foarte frumoasa masina! Mult succes in continuare in ceea ce ti-ai propus
                      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                      Comment


                      • #12
                        multumesc mult, ganduri am multe, dar timpul liber e destul de scurt, sa vad cum o sa apuc sa avansez cu proiectele

                        Comment


                        • #13
                          Frumusica foc. sa te bucuri de ea si cat mai multi km fara probleme.
                          Super Oferte Accesorii Logan

                          Comment


                          • #14
                            arata bine masina, modelul vopsit integral :>
                            low?!
                            Stima,
                            dmn

                            Comment


                            • #15
                              da, parca zici ca e alta masina

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google